Řidičův chleba

OMV se v Česku spojilo s Billou, chce nabízet potraviny. Lidé si ale oproti supermarketu připlatí

Pod značkou Viva Billa je na vybraných pumpách OMV v nabídce 1100 položek obchodního řetězce
Zdroj: Tiskový servis OMV

To, že je na pumpách k dispozici i doplňkový sortiment, není pro české motoristy ničím novým. Firmy ovšem stále hledají další možnosti růstu, a tak vznikla i nová kooperace mezi sítí čerpacích stanic OMV a obchodním řetězcem Billa. Jejím cílem je u vybraných stanic nabídnout motoristům široké spektrum výrobků a umožnit jim udělat zde víceméně plnohodnotný nákup potravin a dalšího zboží běžné spotřeby. První vlaštovkou, kde také obě společnosti nový koncept spolupráce představily, je čerpací stanice OMV v pražské Chuchli na Strakonické ulici. Autosalon si ji na místě prohlédl.

Cíleně vybraný sortiment až 1100 položek

Asi každý zažil chvíle, kdy nestíhá a ještě ho navíc čeká nákup potravin v obchodě, popř. mu ke koupi chybí jen drobnosti, kvůli kterým se mu nechce zajíždět do velkého obchodu. Zejména pro tyto případy představuje koncept Viva Billa u stanic OMV ideální řešení. V takových momentech totiž zákazník tak úplně nehledí na cenu, jde mu spíše o rychlé vyřešení nákupu.

Interiér čerpacích stanic s novým logem Viva Billa se zásadně změní. Prodejní plochu rozšiřuje velký chladicí „ostrov“ s nabídkou čerstvých potravin zejména od českých dodavatelů. Sortiment obchodu zahrnuje osvědčené položky ze stálé nabídky řetězce Billa, včetně čerstvého ovoce, zeleniny, uzenin, sýrů či nápojů, křupavého pečiva i drogerie.

„Zastávka na čerpací stanici s obchodem Viva Billa dostává úplně nový rozměr, který jistě uvítá každý zaneprázdněný řidič na cestách. Naším společným cílem bylo nabídnout široký a zároveň pečlivě vybraný sortiment potravin, který zákazníkům ušetří čas. Během krátké zastávky cestou ze zaměstnání nebo na víkend mohou na čerpací stanici nakoupit všechny potřebné potraviny. Díky preciznímu návrhu celého konceptu jsme nebyli při výběru sortimentu do Viva Billa obchodu ničím omezeni a rozhodli jsme se vsadit především na čerstvost, na které staví i náš celkový Viva koncept. Výsledkem je komplexní nabídka potravin přizpůsobená požadavkům českých zákazníků,“ doplňuje Daniel Vasilache, generální ředitel společnosti OMV.

Okurky za 117 Kč

Pro úspěch je samozřejmě důležitá cenová hladina nabízeného zboží, neboť je fakt, že čerpací stanice obecně představují jednu z nejdražších možností, jak si něco koupit. V tomto směru je koncept Viva Billa o poznání lepší, neboť se snaží držet ceny v pásmu mezi běžnými cenami v řetězci Billa a vysokými cenami na pumpě. Při prvním reálném porovnání můžeme potvrdit, že některé položky z nabídky opravdu nejsou kdovíjak drahé - což se týká zejména čerstvého pečiva či některých nápojů. Na druhou stranu jsme v regálech nalezli i sortiment, který bude se svou cenovkou podle nás hledat kupce jen velmi těžko - třeba kyselé okurky Znojmia za „lidových“ 117 Kč. Samozřejmě si dokážeme představit situaci (zejména v brzkých ranních hodinách), kdy je taková sklenice kyselých okurek doslova k nezaplacení...

Síť čerpacích stanic OMV rozjela spolupráci s Billou v pilotním projektu, do kterého letos zapojí čtyři své čerpací stanice - dvě v Praze, jednu v Karlových Varech a jednu v Písku. Následně si obě společnosti chtějí model spolupráce vyhodnotit, případně upravit sortiment či cenotvorbu a v případě, že se kooperace osvědčí, tak budou síť Viva Billa v rámci čerpacích stanic OMV dále rozšiřovat.
Reklama
Reklama

Diskuze

Pandrhola - 23.09.2023 22:08:43
No konečně jste na to kapli.ja furt co mi na ty benzínce ještě chybělo.kysely ksichty už tam jsou, tak ještě kyselý okurky do toho.kdo si to koupí je ubožák, to se na mě nezlobte.
Jirka - 23.09.2023 08:18:10
Takže zmatenej strejda přijede natankovat,pak si vzpomene,že zapomněl koupit to a ono, a bude stát u stojanu půl hodiny.

Dvě čerpací stanice dostaly pokutu 240 tisíc za nekalé vytváření zisku. Jejich marže byly moc velké

Pokuty se týkají Řecka, které se tímto způsobem snaží bojovat proti příliš vysokým cenám paliv
18.08.2023 11:02
|
3
Reklama

Oblíbené čerpací stanice v Česku prodávaly nebezpečnou naftu. Víme, kde už raději netankovat

V jednom případě bylo naměřeno stokrát víc nečistot v naftě než je povoleno
09.08.2023 07:34
|
8

Je možné, aby na čerpací stanici tekl z naftové pistole benzin? Ano, v průměru jednou za sedm let

Špatné naplnění nádrží čerpací stanice je vždy důsledkem obyčejné lidské chyby
01.08.2023 14:06
|
2

Víc škody než užitku. Test bezpečnostních pásů pro těhotné dopadl s nečekaným závěrem

Ochránit těhotnou ženu a její ještě nenarozené dítě při jízdě v autě speciální pásy nedokážou
30.11.2023 13:33
|
1

Škoda Karoq paří mezi tříletými ojetinami k těm nejlepším. Na jednu oblast je ale potřeba dát pozor

Ideový nástupce modelu Yeti je v bazarech žádaným artiklem, jeho poruchovost je nízká
22.11.2023 13:41
|
4
Reklama

Renault Twingo bude čistě elektrický a stát by mohl do půl milionu. Slibuje to společnost Ampere

Ampere je součást Renaultu, která bude mít na starosti kompletní elektromobilní portfolio
16.11.2023 10:30
|
3

Ojeté dieselové kombi s rozumným nájezdem a cenou do 300 tisíc korun nemusí být starší sedmi let

Přinášíme pět tipů bazarových aut, která jsou dostupná a naprosto zvládnou rodinné potřeby
15.11.2023 13:51
|
0
Reklama
Reklama
Autosalon TV