Reklama
Řidičův chleba

Důchodce dostal 78 trestných bodů za rychlost. U soudu tvrdil, že není nebezpečný řidič

Na stejném úseku byl rychlostními kamerami přistižen hned 26krát za pouhé tři měsíce
Zdroj: Tiskový servis ADAC

Čelit dvěma nebo dokonce třem pokutám během jednoho krátkého období je nepříjemné snad pro každého řidiče. V porovnání s třiašedesátiletým seniorem to ale ještě není nic tak hrozného, protože ten jich za pouhé tři měsíc dostal 26. Nakonec se musel vyrovnat s desítkami trestných bodů a několika pokutami. Informovaly o tom britské deníky The Daily Mail a Independent.

I čtyři pokuty týdně

Zatímco většina řidičů se o přestupcích dozvídá postupně, britský důchodce Phillip Dodd je obdržel všechny na jednou. Citroën Berlingo, ve kterém jezdil, totiž patřil firmě, pro niž pracoval. V ten okamžik tedy policie ani úřady neznaly přesnou identitu řidiče, a tudíž mu nemohly pokuty z rychlostních kamer udělit.

Jakmile si ale senior přepsal svůj služební vůz na sebe, nestačil se divit. Do schránky mu přistálo šestadvacet pokut za rychlost s celkem 78 trestnými body, a to z jedné rychlostní kamery stojící na silnici M62 poblíž anglického Warringtonu. Řidiči v této oblasti byli vystaveni několik let omezení na 50 mil/h (80 km/h). 

Dodd tudy dojížděl každý den do práce a z práce, takže během týdne nasbíral i čtyři pokuty a někdy dokonce dvě denně. Většinou mu kamery naměřily v rozmezí mezi 56 a 63 mílemi za hodinu (90 až 101 km/h). U soudu se pak muž, který od té doby onemocněl Parkinsonovou chorobou, přiznal ke všem 26 přestupkům spáchaným mezi dubnem a červencem předchozího roku. Trval však na tom, že nebyl nebezpečným řidičem.

A to mu nakonec nejspíš pomohlo, od soudu totiž odešel „jen“ se zákazem řízení na šest měsíců a pokutou ve výši 520 liber, což je v přepočtu zhruba 14 tisíc korun (20 liber za každý přestupek). Plus ještě 142 liber, respektive 3700 Kč za náklady kolem a nějaké ty přirážky. Po uplynutí zákazu řízení se dost pravděpodobně zbaví i všech trestných bodů.
Reklama
Autosalon TV