Reklama
Řidičův chleba

BMW ukázalo svou budoucnost v podobě Neue Klasse X a prozradilo detaily o cenové politice

V rámci sledování výroční konference byla možnost vyzpovídat i českého ředitele Macieje Galanta
Zdroj: Tiskový servis BMW

BMW má za sebou úspěšný rok a je připraveno na budoucnost - takové je v kostce hlavní sdělení z dnešní výroční tiskové konference mnichovské automobilky. Součástí programu však bylo i oficiální odhalení nového konceptu BMW Neue Klasse X, který sice unikl na veřejnost již včera, ale dnes k němu zazněla i řada zajímavých doplňujících informací. Kromě toho jsme měli jako jedni z mála možnost ptát na globální i ryze lokální témata českého ředitele značky Macieje Galanta.
 

Nové bude všechno, nejen auto

BMW postupným dávkováním svých konceptů s označením Neue Klasse (Nová třída) dává veřejnosti najevo, že intenzivně pracuje na své budoucnosti, přičemž tím není myšlena je ryze produktová či designová stránka věci. Vozy z třídy Neue Klasse - tedy již dříve představený sedan a nyní i SUV velikosti zhruba stávajícího BMW X3, totiž kromě revolučního designového jazyka přinesou i zcela nové technologie i způsob výroby, která by měla být levnější. „Nemohu sice nyní komentovat naši budoucí cenovou politiku, ale  SUV Neue Klasse X bude určitě konkurenceschopné i z cenového hlediska a nemělo by nikterak vybočovat z rozpětí, které svými cenami určuje dnešní elektrické BMW iX3,“ odpověděl na náš dotaz Maciej Galant.

Čistě elektrická novinka s designem, který naprosto vybočuje ze stávající řady bavoráků, by měla nahradit právě model BMW iX3, přičemž modelová řada X3 bude pokračovat jako plug-in hybrid a s mild-hybridními spalovacími motory. Elektrickou verzi nahradí právě vůz Neue Klasse X, který je od začátku postaven jako ryzí elektromobil. „V tomto autě bude vše nové, což ale neznamená, že by to mělo být i dražší. Spíše naopak,“ říká Maciej Galant a dodává, „například přední maska včetně ledvinek není z hliníku či chromu, ale ze světel, což je jednodušší i levnější na výrobu, přitom výsledný efekt nikterak neutrpěl.“

Dealeři jsou důležití, ale změníme jim byznys

Během diskuze s generálním ředitelem jsme se poměrně detailně zastavili u další významné novinky. Nešlo však o auto jako takové, ale o způsob jeho prodeje. BMW totiž postupně přechází na tzv. New Retail, tedy formu přímého prodeje přes internet. Aktuálně tento model již běží v Jihoafrické Republice a pro značku Mini i v Číně. Od počátku roku se pak pro značku Mini aplikuje i v Evropě, kde na něj přešlo Švédsko, Polsko a Itálie. Další země budou následovat. „Česká republika bude v poslední vlně, tedy někdy na konci letošního roku, nebo počátkem toho příštího,“ upřesnil Maciej Galant.

Značka se dušuje, že i nadále pro ni dealerská síť tvoří základní stavební kámen, nicméně od nového způsobu prodeje s jednotnými a centrálně určenými cenami si slibuje, že omezí poskytování slev, kdy mezi sebou jednotliví dealeři soupeří o zákazníka. „Jakkoliv samozřejmě na počátku panovaly u dealerů obavy, první zkušenosti z evropských zemí, kde je tento způsob prodeje již zaveden ukazují, že jsou nakonec všichni spokojenější,“ tvrdí český generální ředitel a uzavírá, „I nadále chceme, aby lidé mluvili s lidmi, mění se vlastně jen způsob, jakým budou zákazníci platit, neboť ten bude centralizovaný přes samotnou automobilku.“

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


První dojmy: Nové BMW X2 je lepší a prostornější. Elektromobil je za podobnou cenu jako benzin

Poprvé jsme usedli za volant nového kompaktního SUV kupé s elektrickým pohonem
17.03.2024 18:33
|
0
Reklama

Na trh míří elektrické kombi s výkonem 601 koní. BMW 5 Touring ale nabídne také dieselový šestiválec

První exempláře nového BMW řady 5 Touring přijedou do ČR už v květnu
07.02.2024 09:57
|
0

BMW odhalilo šokující statistiku. Nejprodávanějším modelem divize M je v Česku SUV za 4,3 milionu Kč

České zastoupení mnichovské automobilky komentovalo loňské prodejní výsledky. SUVčka převládají
31.01.2024 17:01
|
3

Komentář: Cla na čínské elektromobily evropské značky nevítají. Odhalují jejich závislost na Říši středu

Vypadá to, že EU schválila uvalení cel na čínské elektromobily evropským značkám navzdory. Nebo ne?
13.06.2024 16:07
|
1

Komplikace pro auta do zásuvky. Na trajekty v Řecku nepustí plně nabité elektromobily ani plug-iny

Podle nového nařízení řeckého ministerstva je maximální povolená úroveň nabití baterie 40 procent
30.05.2024 17:28
|
3
Reklama

Škodovka výrazně zlevnila Enyaq. Verze s označením Tour stojí pod 900 tisíc Kč a má solidní výbavu

Elektromobil je vybaven baterií s kapacitou 55 kWh a slibuje dojezd 375 km
21.05.2024 10:02
|
3

Automobilky vymýšlí, jak podojit zákazníky. Půjdou cestou předplacených služeb, ale nebude to snadné

Pokud má pro řidiče služba skutečnou přidanou hodnotu, je ochoten za ni zaplatit
19.05.2024 18:57
|
0
Reklama
Autosalon TV