Reklama

Co dělat po srážce se zvěří? A jak je to s pojištěním?

Před auto vám skočila srnka nebo divočák a neštěstí bylo na světě. Poradíme, co dělat
Zdroj: Adobe Stock

Už jste se s tím na vašich cestách možná setkali i vy: Před auto vám skočila srnka nebo divočák a neštěstí bylo na světě. Co v takových chvílích dělat? A jaké autopojištění mít pro tyto případy uzavřené?

Co dělat, pokud srazíte nějakou zvěř?

Hlavně žádnou paniku. Zastavte na bezpečném místě a zkontrolujte, zda jste vy a celá posádka auta v pořádku. Hned poté zabezpečte místo nehody. Tzn. označte místo výstražnými trojúhelníky a zapněte varovná světla. Ke střetu se zvěří musíte vždy volat policii. Ať už jde o domácí zvíře nebo lesní zvěř. Zvířete se nedotýkejte a nikam ho neodvážejte. Stal by se z vás totiž pytlák a pytláctví je trestný čin

Nebojte se – za samotnou srážku se zvěří pokutu nedostanete.

Tip: Ke srážce se zvěří jste povinni volat policii za každých okolností. I když je auto poškozené jen trochu. Dokumentaci od policie budete potřebovat i při vyřizování náhrady škody – je to podmínka pro žádost o peníze z havarijního pojištění.

A co náhrada škody?

Záleží na tom, zda máte dobře nastavené pojištění auta. Pokud ano, pak kvůli srážce se zvěří nemusíte rozbíjet prasátko. Aby vám ale pojišťovna uhradila škodu, je třeba mít toto riziko pojištěné – jako u jiné dopravní nehody.Střet se zvěří je jedním z rizik, které si můžete pojistit v rámci havarijního pojištění. Nebo lze srážku se zvěří jen připojistit k povinnému ručení (klasické povinné ručení totiž srážku se zvěří neobsahuje).

Poté, co kontaktujete policii, musíte střet se zvěří nahlásit také na vaši pojišťovnu. Ta už vám poradí, co dál.

Jste klient pojišťovny Direct?

Pak můžete kdykoli použít linku +420 291 291 291. Pokud je vaše auto nepojízdné a vy potřebujete odtah auta, nebo jen nevíte, jak postupovat, zavolejte právě tam. Je také možné objednat si odtah jednoduše online prostřednictvím Direct aplikace.
Autosalon TV