Reklama
Ojetiny

Britové vybrali nejlepší ojeté automobily pro rok 2024. Na seznam se vešla i Škoda Superb Combi

Anketa Best Used Cars 2024 zná své vítěze. Celkový titul si odnesla značka Kia

Opel Corsa: Nejlepší malý ojetý automobil pro rok 2024

Zdroj: Opel

Opel Corsa získal titul nejlepšího ojetého vozu 2023, v letošním roce se musel spokojit pouze s dílčím vítězstvím mezi malými automobily. Britský magazín ocenil cenu, praktičnost, náklady na provoz i velmi širokou nabídku zahrnující benzinový, naftový i elektrický pohon. 

Dacia Duster: Nejlepší ojetý malý rodinný automobil pro rok 2024

Zdroj: Michal Štengl

Duster je populární po celé Evropě a důvody jsou vždy stejné. Je to levné auto s nízkými provozními náklady a prostorným interiérem. A stejné argumenty uvádí ve svém stručném hodnocení i britský magazín jako důvod, proč Duster získal titul nejlepšího malého rodinného vozu. 

Kia Sportage: Nejlepší ojetý rodinný automobil pro rok 2024

Zdroj: Kia

Kia Sportage vyhrála celkově, takže samozřejmě musela vyhrát i dílčí kategorii ojetých rodinných automobilů. Důvodem je mimo jiné i skutečnost, že na trhu pořád existuje spousta ojetin, které jsou ještě pořád pod dlouhou sedmiletou zárukou. 

Kia Sorento: Nejlepší ojetý velký rodinný automobil pro rok 2024

Zdroj: Kia

Kia Sorento je podle magazínu Carbuyer skvělou volbou právě coby ojetina vzhledem k tomu, že ceny nových aut v posledních letech dost narostly. Dobře vypadající SUV nabídne až sedm míst k sezení a při nákupu dvou- až tříletého kousku je schopné pořád nabídnout spoustu let bezstarostného provozu pod tovární zárukou. 

Škoda Superb Combi: Nejlepší ojeté kombi pro rok 2024

Zdroj: Škoda Auto

Superb získal prvenství mezi kombíky kvůli tomu, že je efektivní, jednoduchý a neskutečně prostorný. Zároveň spojuje vizáž manažerského auta s vysokou kvalitou zpracování a uživatelsky přívětivým ovládáním. Coby ojetina toto nabízí také za rozumné ceny. 

Audi TT: Nejlepší ojetý sportovní pro rok 2024

Zdroj: Audi

Působení modelu TT dospělo ke svému konci, ale jako ojetina ještě pár let bude k dispozici. Titul sportovního ojetého auta roku si TT odneslo kvůli designu i působivé dynamice navíc podpořené komfortem při běžném cestování. 

Mini Cabrio: Nejlepší ojetý kabriolet pro rok 2024

Zdroj: Robin Běhal

Britské magazíny mají obecně slabost pro britské značky, takže není překvapení, že Mini se skládací střechou už kategorii nejlepších ojetých kabrioletů vyhrálo. Důvodem je zábava, jakou poskytuje, styl, ale také schopnost odvézt až čtyři cestující. 

Volkswagen Golf GTI: Nejlepší ojetý hot-hatch pro rok 2024

Zdroj: Martin Sznapka

Golf GTI podle britského magazínu precizně spojuje nejrůznější kvality. Je to celkem malý automobil, ale je praktický a velmi zábavný na řízení. Ojetina za nižší cenu toto spojení nabídne každému, kdo nemá na zbrusu nové GTI. 

Toyota Hilux: Nejlepší ojetý pick-up pro rok 2024

Zdroj: Toyota

Toyota Hilux je známá jako odolný a praktický automobil, nic víc zájemci o pick-up asi chtít ani nemohou. Dlouhá tovární záruka je opět dalším důvodem, proč sáhnout po cenově dostupnější ojetině. 

Citroën ë-C4: Nejlepší ojetý malý elektromobil pro rok 2024

Zdroj: Ondřej Běhal

Elektrický Citroën je docela praktický, prostorný a jako ojetina dostupný za docela příznivé ceny. Kromě toho je také velmi pohodlný. 

Kia e-Niro: Nejlepší ojetý rodinný elektromobil pro rok 2024

Zdroj: Kia

Kia začala nabízet elektromobily dříve než většina jiných značek. Původní elektrické Niro bylo nesmírně úsporné, pohodlné a také celkem praktické. Pro menší rodiny toužící po cenově dostupné elektromobilu by to měla být podle Britů nejlepší volba. 

Jaguar I-Pace: Nejlepší ojetý velký elektromobil pro rok 2024

Zdroj: Tiskový servis Jaguar

Jaguar I-Pace přišel jako první luxusní elektromobil od tradiční evropské automobilky. Jeho design stále vypadá velmi dobře, má výborné jízdní vlastnosti a je pohodlný. Jako ojetina by to měla být zajímavá volba pro všechny, kteří nemají hluboko do kapsy, ale úplně nové auto nechtějí. 

Honda Jazz: Nejlepší ojetý hybrid pro rok 2024

Zdroj: Honda

Pokud nejste připraveni na elektromobil, bude řešením hybrid. A taková Honda Jazz nabízí velmi nízké provozní nároky, chytře zpracovaný interiér a podle britského magazínu také neprůstřelnou kvalitu. 

Mercedes-Benz třídy E: Nejlepší ojetý plug-in hybrid pro rok 2024

Zdroj: Ondřej Běhal

Plug-in hybridní třída E je luxusním sedanem, který navíc nabízí velmi zajímavý dojezd v čistě elektrickém režimu. Podle magazínu Carbuyer je to nejlepší plug-in hybrid, jaký si můžete mezi ojetinami dnes koupit. 

Cupra Ateca: Nejlepší ojeté sportovní SUV pro rok 2024

Zdroj: Bart Běhal

Cupra Ateca figuruje na trhu déle než aktuálně velmi populární Formentor, ale nabízí do značné míry stejnou techniku a k tomu přidává více prostoru v interiéru. Je to spousta zábavy za rozumnější peníze. 
Reklama
Autosalon TV