Reklama
Nová auta

Zakázané ovoce chutná nejlépe. Vybrali jsme exotická auta, která by se šikla i na naše silnice

Také by se vám líbily Dacia Duster pick-up, laciný Renault Kwid nebo indické SUV Mahindra Scorpio?

HSV Maloo - Austrálie

Zdroj: HSV

HSV je zkratkou pro Holden Special Vehicles, zjednodušeně řečeno vyrábí sportovně střižené modely této australské automobilky. Tedy vyráběla. Rok 2021 je posledním rokem její existence. I tak se dají koupit ještě její nové vozy. Pro Evropana působí velmi exoticky HSV Maloo, který spadá do kategorie „ute“. Jde o sedan přeměněný na pick-up s výbušným motorem. V tomto případě s benzinovým V8, který dosahuje výkonu 585 koní!
Reklama

GWM Steed 6 - Čína

Zdroj: GWM

Great Wall Motors patří mezi čínské značky s delší tradicí, vznikla už v polovině devadesátých let. Jasně, čínská auta nejsou příliš oslavovaná pro kvalitu, design nebo moderní techniku. Nicméně u pick-upů alespoň o dva ze tří jmenovaných faktorů nejde. Proto si myslíme, že je GMW Steed 6 dobrou nabídkou pro někoho, kdo hledá opravdu jednoduchý středně velký model do náročného terénu, u kterého mu nebude líto, že jej obouchá ze všech stran. Například v Jihoafrické republice cena vozu začíná na 300 tisících randech, tedy na 426 tisících korunách, což je srovnatelné třeba se Škodou Scala.
Reklama

Renault Triber - Indie

Zdroj: Renault

Renault je celosvětovou automobilovou značkou a velmi se mu daří mimo Evropu. Oslovuje zákazníky hlavně lákavou cenou. V indickém Čennaí vyrábí půvabné kompaktní MPV nazvané Triber. Vůz s délkou pod čtyř metry nabízí tři řady sedadel. To je dobré řešení pro početné rodiny z rozvojových zemí. V nabídce jsou sice poměrně slabé benzinové motory, ale jsme si jisti, že by si i v Česku získal srdce řady těch, kteří se nyní rozhodují třeba pro rodinné dacie.
Reklama

Mahindra Scorpio - Indie

Zdroj: Mahindra

V Indii ještě na moment zůstaneme, když zaostříme na slavnou domácí značku Mahindra. Její model Scorpio patří mezi velmi úspěšné off-roady i díky tomu, že nezanevřel na klasické hranaté tvary, bytelnou konstrukci s žebřinovým rámem a tuhou nápravou. Samozřejmě nechybí pohon všech kol, ale existují i verze s pohonem pouze zadní nápravy. Dá se přitom pořídit v přepočtu za cenu, která se bohatě vejde pod půl milionu korun.
Reklama

Troller T4 - Brazílie

Zdroj: Troller

Solidní off-roady umí i v Brazílii. Není divu, protože v jedné z největších zemí světa je opravdu kam se vydat mimo zpevněné komunikace. Firma z města Horizonte v malém státečku Ceará vyrábí zajímavé off-roady už čtvrt století. A to ještě starou metodou, tedy že na ocelové šasi nasadí laminátovou karoserii. Ta je vždy dvoudveřová a velmi podobná klasickému Jeepu Wrangler. Pod kapotou najdete dieselové motory převážně od Fordu.
Reklama

Renault Kwid - Brazílie a Indie

Zdroj: Renault

Malý crossover vyrábí Renault ve svých závodech v Indii a Brazílii. Auto stojí na nejmenší platformě automobilky CMF-A, stejně jako MPV Triber. Kupředu ho žene slaboučký tříválec o výkonu pouhých 45 koní. Auto mělo od začátku vsazeno na nízkou cenu, když ho značka v roce 2015 poslala na indický trh v přepočtu za asi 85 tisíc korun. Dnes už stojí výrazně víc, nicméně v Indii, Jihoafrické republice, Brazílii a Argentině se často umísťuje mezi desítkou nejprodávanějších vozů na trhu.
Reklama

Dacia Duster pick-up - Rumunsko

Zdroj: Dacia

Uveze půl tuny nákladu, na korbu se ho vejde až 1000 litrů. A navíc je to Dacia Duster! Řeč je pick-upu, který rumunská automobilka začala nabízet loni v říjnu výhradně pro svůj domácí trh. Podařilo se jí totiž spojit síly s firmou Romturinga, která auto předtím představila jako studii. Nejde ale právě o levnou záležitost. Auto vyjde v přepočtu na 615 tisíc korun, což by z něj dělalo o více než 100 tisíc nejdražší dacii na trhu.
Reklama

Fiat Strada - Brazílie a JAR

Zdroj: Fiat

Podobnou zajímavost má ve svém portfoliu také Fiat. Jeho dostupný model Strada, který se vyrábí už od roku 1996, slaví úspěchy hlavně v Brazílii, Agrentině nebo Mexiku. Mimochodem v poslední jmenované zemi se v roce 2015 přejmenoval na RAM 700. Technicky byl spřízněn s laciným Fiatem Palio. V novém vydání, které vidíte na obrázku, to už ovšem není žádná sušinka. A navíc se nabízí i ve čtyřdveřovém provedení. Brali bychom ho hned!
Reklama

Ford F-150 - USA

Zdroj: Ford

Když už je řeč o pick-upech, asi nejde vynechat legendární Ford F-150. Ten je už dlouhá léta nejprodávanějším autem na americkém trhu. Říká se, že v Evropě pro tak velké vozy není na silnicích místo, ale my bychom si život s tímto kolosem (v USA standardním vozem) dokázali představit. A nebáli bychom se s ním ani do Prahy. Je pravda, že nám není úplně zapovězen. Koupit si ho můžete v šedém dovozu, ale za výrazně jiné ceny než na jeho domácím trhu.
Reklama

Lincoln Navigator - USA

Zdroj: Lincoln

Když američtí novináři hovořili o ultra luxusním Rolls-Royce Cullinan, chválili jeho pohodlí, ale vytkli mu, že přes veškerou snahu není tak majestátně velký. Zatímco Evropané nejsou na pětimetrová SUV příliš zvyklí, v USA se to jimi jen hemží. Jedním z králů této třídy je 5 636 mm dlouhý Lincoln Navigator. Luxusní křižník s hmotností 2,6 tuny, který zahrne posádku naprostým luxusem. Poslední čtvrtá generace se vyrábí tři roky. Má desetistupňový automat a přeplňovaný V6 pod kapotou.
Reklama
Reklama
Autosalon TV