Reklama
Nová auta

Volkswagen ID.5 převzal výhody svého sourozence. V lecčem ho i převyšuje

Novinka se od svého bratra neliší pouze vzhledem. Mnohé napoví i pohled do ceníku
Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Plně elektrický vůz Volkswagen ID.5 se poprvé představil loni na podzim, ale až v samém závěru roku prozradil své ceny. Oproti svému hranatějšímu sourozenci ID.4 měl cenovky u základní výbavy Pro postavené o 89 tisíc korun výše a v případě sportovně střižené verze GTX byl rozdíl něco málo přes šedesát tisíc korun.

To se elegantní SUV-kupé prodávalo od 1 311 900 Kč a Volkswagen ID.4 vyšel na více jak 1,2 milionu korun. Momentální situace ovšem zamíchala kartami a oba modely za poslední dva měsíce zdražily až o 103 tisíc korun.

Sdílí stejné hodnoty

Přes čtyři a půl metru dlouhý Volkswagen ID.5 sdílí podvozkovou platformu se svým stejně velkým kolegou, a i když se od sebe liší označením, shodnou se spolu na vícero věcech, například na vnitřní prostornosti.

Ta je ve většině oblastí stejná a i tam, kde bychom to čekali vzhledem ke tvaru karosérie o něco horší. Ukázalo se, že svažující se střecha má minimální dopad na komfort ve druhé řadě sedadel, v porovnání s ID.4 mají cestující vzadu jen o dva centimetry nižší prostor nad hlavou. Větší rozdíl jsme pak zaznamenali v podélné prostornosti, která je u německé novinky slabší.

Podobně je na tom i ve srovnání s identicky pojatou Škodou Enyaq Coupé iV. V Mladé Boleslavi vyráběný elektromobil vyjíždí také na modulární platformě MEB, ale nabízí o trochu více místa pro pasažéry, také je i o něco větší, jak je vidět v našem porovnávači zde.

Zavazadlový prostor

Odlišný tvar karosérie nijak neubral na velikosti zavazadelníku, naopak je nepatrně větší, což i potvrzuje naše měření. S objemem 549 l si připisuje šest litrů k dobru, po sklopení zadních opěradel se situace nicméně obrátí a do Volkswagenu ID.4 se vmáčkne o jednu krabici mléka víc.

Oba modely dokážou s natlačeným sedadlem spolujezdce až k palubce převézt zavazadlo dlouhé přes dva metry a do samotného kufru pojmout předmět o šířce jednoho metru a výšce do 60 centimetrů. Mírně se liší délkou v úrovni podlahy a ještě více ve výšce roletky, tam je SUV-kupé o něco silnější.

Jsou na tom konkurenční vozy mimo koncern Volkswagen lépe? To zjistíte v našem porovnávači.

Stejné výbavy

Volkswagen ID.5 se nabídkou od čtyřky nijak neliší. Elektrické SUV se nabízí ve dvou výbavách a se třemi motorizacemi. Základem je elektromotor o výkonu 128 kW, který spolu se silnější 150 kW verzí tvoří dvojici v nejnižším stupni Pro. Obsahově je na tom trochu lépe, jelikož ve standardu má 19“ kola z lehké slitiny na rozdíl od ID.4, kde jsou kola ocelová. Naproti tomu chybí střešní ližiny a pedály z ušlechtilé oceli. Po úpravách cen nyní vyjde na více jak 1,3 milionu korun.

Samostatnou výbavu GTX si uzmul nejvýkonnější motor s 220 kW. Disponuje pohonem všech kol a jako ostatní motorizace si v podlaze veze baterie o kapacitě 77 kWh. Na jedno nabití ujede dle výrobce necelých pět set kilometrů. Vlivem aerodynamicky přívětivějšímu tvaru karosérie má na rozdíl od čtyřky s podobnou vahou o chlup lepší spotřebu, kupodivu ale mírně ztrácí ve zrychlení.

Volkswagen u těchto vozů upouští od rozmanité příplatkové výbavy a na pár výjimek jsou všechny nadstandardní prvky součástí větších balíčků. Panoramatická střecha je například k dispozici pouze v paketu Assistance spolu se zpětnou kamerou, bezklíčovým systémem, parkovacím asistentem a alarmem.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dacia mění ceny nejnovějších modelů. Některé z nich letos zdražují už počtvrté a ne zrovna o málo

Úprava ceníků proběhla u vybraných vozů. Zdražení už zájemci pocítí poměrně citelně
10.05.2022 15:27
|
5
Reklama

Hyundai zdražuje úspěšné modely z Nošovic. Desítky tisíc korun se připlácí za i30 i Tucson

Korejský výrobce Hyundai upravil ceníky i u elektromobilu. Ceny se někde zvedly až o 60 tisíc korun
09.05.2022 06:46
|
3

BMW skokově zvyšuje ceny. Nejoblíbenější modely zdražily o 60 tisíc korun

Úpravy ceníků se dotkly téměř všech vozů značky BMW. Najdou se ale i výjimky
05.05.2022 20:15
|
1

Elektrický Volkswagen se cenou přiblížil čínskému rivalovi. Nabídne i delší dojezd

Německá automobilka představila novou verzi modelu ID.3. Startuje za méně než 800 tisíc korun
24.06.2024 07:56
|
2

Na trh míří nový Opel Frontera. Rodinné SUV nabídne až sedm míst k sezení, ale jen dva motory

Novinka byla k vidění v pražském obchodním centru, kde jsme ji důkladně prolezli a změřili
13.06.2024 08:03
|
9
Reklama

Poslední vůz pod 300 tisíc padl, přitom ani nezdražil. Zásadní změny potkaly i další japonská auta

Automobilka Mitsubishi v květnu upravila ceníky všem svým modelům. Došlo i na zlevnění
11.06.2024 14:23
|
1

Automobilka MG zlevnila vybrané modely až o 50 tisíc korun. Zájemce o SUV ale nepotěší

Červnové změny znamenaly vedle výrazného poklesu cen i zdražení oblíbeného vozu
06.06.2024 18:01
|
1
Reklama
Autosalon TV