Reklama
Nová auta

Unikátní Porsche i Bugatti za 123 milionů. Toto je pět nejlepších novinek pro nejbohatší řidiče

Automobilky představily v Kalifornii vozy za desítky milionů korun. Některé jsou už vyprodané

Bugatti W16 Mistral

Zdroj: Tiskový servis Bugatti

Mistral Roadster je podle automobilky posledním modelem Bugatti, který dostane ke svému pohonu legendární 16válcový motor přeplňovaný čtyřmi turbodmychadly. Ten na jeho palubě zaručuje stejný výkon jako v modelu Chiron Super Sport 300+, jenž je schopen dosáhnout na maximální rychlost 490 km/h. Mistral Roadster je hlavně ale také o designu.

Auto totiž navazuje na klasický model Type 57 Roadster Grand Raid, jehož galerii automobilka před několika málo dny zveřejnila. Inspiroval se například dvěma ochrannými oblouky, kterými zároveň proudí vzduch do motoru. Další inspirací je například prohnuté čelní sklo a řada jiných detailů.

Bugatti Mistral Roadster vznikne v omezené sérii 99 kusů, každý model vyjde na pět milionů eur, tedy 123 milionů korun. Všechny jsou už ale prodané, k zákazníkům začnou přijíždět v roce 2024. Tedy ve stejnou dobu jako jiný speciální model Bolide.

Koenigsegg CC850

Zdroj: Tiskový servis Koenigsegg

Podobně jako Bugatti vzpomíná na staré časy také švédský Koenigsegg. K oslavě 20. výročí od představení modelu CC8 ukázal model CC850. Ten na něj navazuje designem, kupředu ho ale žene motor z Koenigseggu Jesko. Jde tedy o dvojitě přeplňovaný V8, který disponuje výkonem 1385 koní a 1385 Nm. Nejzajímavějším bodem na celém autě je ale jeho manuální-automatcká převodovka. Jde o jedinou svého druhu na světě.

Systém nese označení TWMPAFMPC (The Worlds Most Powerful And Fastest Manual Production Car). Auto má ve skutečnosti devítistupňový automat. Je ale možné přepnout do manuálního režimu, kdy řidič řadí pravou rukou pohybem mechanické páky ve viditelné kulise. K dispozici má i spojkový pedál. Rychlostí je ale v tu chvíli šest. Výsledkem tak je, že si může užít vzpomínku na staré dobré časy kdykoliv chce a jindy zase jet jen automaticky.

Bentley Mulliner Batur

Zdroj: Tiskový servis Bentley

Tohoto modelu sice vznikne jen limitovaná série 18 kusů (každý za zhruba 50 milionů korun), ale jde o velmi zásadní vůz v historii značky. Kupé totiž představuje nový design, který v blízké budoucnosti zřejmě uvidíme i na dalších vozech luxusní automobilky z britského Crewe. Proto si ho pořádně prohlédněte v přiložené fotogalerii.

Auto má vpředu uložený šestilitrový W12 o výkonu 710 koní a točivém momentu rovných 1000 Nm. Jde tak o nejvýkonnější vůz v historii automobilky. O komfort se stará vzduchový podvozek či natáčení zadní nápravy. Výroba začne příští rok.

McLaren Solus GT

Zdroj: Tiskový servis McLaren

Kdepak, tohle auto na silnici nepotkáte. McLaren Solus GT vznikne pro 25 šťastlivců, kteří s ním budou moci vyrazit na uzavřené okruhy a užít si opravdové závodění. Všechny kusy jsou už prodané vybraným zákazníkům. Auto váží pouhou tunu, ale díky propracované aerodynamice dokáže vytvořit 1,2 tuny přítlaku. Čistě teoreticky by tak mohlo jet po stropě.

Další specialitou je atmosférický motor, který se už u podobných aut vidí zřídka. Jde o desetiválec s objemem 5,2 litru, který má výkon 829 koní a 650 Nm točivého momentu. Vytáčí se až do 10 tisíc otáček za minutu a zaručuje maximální rychlost 320 km/h. Akcelerace přitom zabere 2,5 sekundy z nuly na 100 km/h.

RUF Bergmeister

Zdroj: Tiskový servis RUF

A na závěr máme opravdovou lahůdku, kterou představil známý úpravce vozů Porsche, tedy německý RUF. Jeho model Bergmeister je odkazem na slavné klasické vozy ze Zuffenhausenu, které se účastnily závodů do vrchu. Na vzhledu otevřeného speedsteru se podílel Tony Hatter, který je designérem poslední generace Porsche 911 se vzduchem chlazeným motorem. Vznikl skvost, za kterým se otočí snad každý, kdo má trochu rád auta.

Kabina pro dva jezdce je kompletně vyvedena v Alcantaře a je opravdu minimalisticky pojatá. Za zády jim pak zní vzduchem chlazený a zároveň přeplňovaný plochý šestiválec s objemem 3,6 litru, který produkuje 450 koní výkonu a 599 Nm točivého momentu. Řadí se šestistupňovým manuálem. Nádhera!
Reklama
Autosalon TV