Reklama
Nová auta

Peugeot vrátil slevy do ceníku. Týkají se ale jen nejoblíbenějšího SUV

Automobilka přestala v květnu zveřejňovat akční nabídku u svých vozů. Nyní již obrací
Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Francouzský výrobce odstranil v závěru jara zvýhodnění ze všech ceníků kvůli delší dodací lhůtě objednaných vozů – na některé z nich se totiž čeká klidně i více než rok. Pro Peugeot by tak bylo problematické zaručit zákazníkům akční ceny a z toho důvodu se rozhodl pro tento krok.

Doporučené slevy sice pro jednotlivé modely automobilka navrhla, ale ty měly v rukách pouze dealeři a jen na nich záleželo, zda je v navržené výši zákazníkům poskytnou. Zájemcům tak nezbývalo nic jiného, než kontaktovat konkrétní prodejce pro lepší představu o konečných cenách.

To už nyní neplatí pro oblíbený Peugeot 3008, který se v rámci červencových změn vrátil k předchozí skladbě ceníku. Na kolik nyní vyjde a o kolik se liší oproti cenám ze začátku roku?

V dubnu ještě zlevnění

Kompaktní, sportovně-užitkový vůz se lvem ve znaku z kraje prvního čtvrtletí ještě zlevnil až o 28 tisíc korun, kromě hybridních motorů, u nichž cenovky zůstaly na stejných hodnotách, a “tři-tisíce-osmička“ se nabízela od 639 000 Kč. To ale vydrželo jen zhruba tři týdny.

S koncem dubna totiž přišlo první zdražení ve výši sedmdesáti a osmdesáti tisíc korun. Jenomže nástup nového měsíce znamenal další změnu a ceník se tak měnil za krátkou dobu již potřetí. Tentokrát z něho byly vymazány akční bonusy a ani standardní ceny nezůstaly stejné.

Jak se ale ukázalo, ve většině případech bylo SUV o něco levnější “zrušeným“ slevám navzdory. Spalovací motory se zlevnily až o 34 tisíc korun, naopak hybridní pohonné jednotky si ke svým cenovkám připočetly dvacet tisíc. Peugeot 3008 se tak prodával od 685 000 Kč.

Další zdražení

Výrazný zásah do ceníku proběhl také v červnu, kdy se kompaktní Francouz plošně zdražil o 50 tisíc korun. Z nabídky navíc zmizela i nejvyšší verze GT Pack, v níž nechyběla například vyhřívaná přední sedadla i automatický parkovací asistent spolu s parkovacími senzory. Samozřejmostí bylo i kvalitní ozvučení od firmy Focal a obutí do největších kol, co se pro daný vůz nabízí.

Přeplňovaný zážehový tříválec vyšel bez slev na 735 000 korun a v případě naftové “jedna-pětky“ to bylo o padesát tisíc více. Kdo se ohlížel po kombinaci spalovacího a elektrického motoru, uviděl částku začínající na 1 155 000 Kč.

Jak je to nyní?

V polovině léta začal Peugeot zveřejňovat akční ceny, ale jen u modelu 3008. V jeho ceníku tak můžete vidět zvýhodnění až 60 tisíc korun. Taková hodnota platí pouze pro hybridy, ostatní motory se musí spokojit maximálně se čtyřiceti tisíci, a to navíc ve vyšších výbavách. Sportovně-užitkové vozidlo francouzské produkce startuje po těchto úpravách na 725 000 Kč, přičemž pro majitele starších aut může být cena snížena o výkupní bonus v hodnotě deseti tisíc korun.

I tak se stále drží v žebříčku nejlevnějších kompaktních SUV na našem trhu přibližně v polovině, kde začínají úřadovat prémiovější značky. Do našeho porovnávače jsme nicméně zařadili vozy u nás nejprodávanější a oblékli je do odpovídajícího oděvu. Na výsledek se podívejte zde.

V porovnání s cenami ze začátku roku je 3008 s hybridními motory dražší o 90 tisíc korun. U ostatních pohonných jednotek je situace o něco lepší. V základní výbavě sice rostly cenovky nejvíce, a to až o 78 000 Kč, vyšší verze ale zdražily maximálně o padesát osm tisíc korun, sportovně laděná varianta GT dokonce “jen“ o 45 000 korun.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Rychlý vůz ze Španělska je dostupnější než kdy dříve. Tolik stál naposledy před pěti lety

S koncem léta upravila značka Cupra ceník jen u jediného modelu. Změny to byly ale zásadní
22.09.2022 10:15
|
10

Test Citroënu C5 X: Ukolébá pohodlím a potěší cenou, chybí ale pohon všech kol

Do francouzského přístavu připlula nová vlajková loď, na kterou by se přišel podívat i Fantomas
21.09.2022 10:02
|
3
Reklama

Bavorská automobilka zdražila až o hodnotu jedné Fabie. Pouze v pár případech zlevnila

Vybrané modely se vedle úprav cen dočkaly i rozšíření nabídky. Sportovní nadšence potěší.
19.09.2022 09:53
|
0

Jedno z nejlevnějších SUV přišlo o svou pozici. Zdražily i ostatní modely značky

SsangYong upravil ceníky u všech svých vozů a ani ty akční nezůstaly zkrátka
16.09.2022 16:51
|
1
Reklama
Autosalon TV