Reklama
Nová auta

Peugeot již nezveřejňuje slevy a navíc k tomu zdražuje. Zákazník si připlatí až 60 tisíc korun

Změny v cenících se týkají většiny modelů značky. Některé vozy dokonce omezily nabídku.

208

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Pětidveřový hatchback Peugeot 208 je jeden z mála automobilů značky, který je v hojném počtu mezi skladovými vozy, navíc se na něj v případě zadání do výroby čeká nejkratší dobu, a to zhruba 5 měsíců.

I když si ponechal své ceny, úpravě ceníku se nevyhnul. U nejnižších výbav Active a Active Pack již nenajdete naftový motor 1.5 BlueHDi 100, což platí i pro momentálně nejvyšší stupeň GT, který převzal otěže po odstraněné verzi GT Pack. Vznětová patnáctistovka tak zůstala pouze pro výbavy Allure a Allure Pack.

Pojďme se rovnou podívat, jak si vede Peugeot 208 v porovnání s konkurencí. Výsledek naleznete zde.

2008 (+40 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Větší sourozenec se dvěma nulami a povolením odbočit na nezpevněné cesty Peugeot 2008 byl v úpravách daleko ráznější. Z nabídky nejenže odstranil výbavu GT Pack, ale rovnou se rozloučil s nejsilnějším motorem 1.2 PureTech 155 a naftovou "jedna-pětkou" o výkonu 81 kW.

Aby toho nebylo málo, ještě plošně navýšil ceny o 40 tisíc korun. V ceníku tak nyní startuje na 545 000 korunách se základní dvanáctistovkou o síle rovných sto koní spolu se standardní verzi Active, kde již není k dostání pohonná jednotka 1.2 PureTech 130 s manuální převodovkou. Ta vypadla i ze současně nejvyšší výbavy GT.

Po stejném zdražení sáhla i elektrická verze s názvem e-2008, čímž se rázem přehoupla přes hranici milion korun. Na rozdíl od svého dvojčete na fosilní paliva si nenechala mluvit do nabídky výbav a na seznamu jí nechybí specifikace GT Pack.

V našem porovnávači jsme malé SUV porovnali s oblíbenými vozy v této kategorii. Na výsledek se podívejte zde. Komu spalovací motory nevoní, může se podívat na náš e-porovnávač zde.

308 (+60 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Největší zářez si připisuje Peugeot 308. Pětidveřový hatchback i kombi si ke svým cenovkám připsaly shodně částku 60 tisíc korun a navíc odstranily ze seznamu motory 1.2 PureTech 110 a 1.5 BlueHDi 130 s manuální převodovkou.

Pořizovací cena tak začíná na 620 000 Kč a u praktičtější varianty 308 SW je to o 30 tisíc korun více. Výše příplatku za kombík se mění v závislosti na zvolené výbavě. Nejmenší rozdíl je u nejnižšího i nejvyššího stupně Active Pack a GT Pack, naopak nejvíce se připlácí ve verzi GT, a to čtyřicet tisíc.

Jak si povede francouzské kombi v porovnání s nejprodávanějšími vozy u nás? Na to se podívejte do našeho porovnávače zde.

3008 (+50 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Červnovým změnám se neubránilo ani kompaktní SUV Peugeot 3008. Nabídka motorů sice zůstala zachována a nadále se prodává s přeplňovanou dvanáctistovkou, plug-in hybridy a vznětovou jednapětkou, ale výběr výbav se ztenčil o variantu GT Pack. Ta se od současné nejvyšší úrovně GT lišila bohatším základem, kde nechyběl automatický parkovací asistent spolu s 360° parkovací kamerou a lepší audiosoustavou. K tomu obouvala větší 19" kola a navíc v chladných dnech poskytovala komfort v podobě vyhřívaných sedadel.

Tíme ale úpravy nekončí. Oblíbené sportovně-užitkové vozidlo zdražilo plošně o 50 000 korun. Bez jakýchkoli slev vyjde model 3008 na více jak 700 tisíc a s naftovým agregátem na necelých osm set. Kdo chce parkovat v hlavním městě zdarma, bude muset sáhnout do kapsy o něco hlouběji. Peugeot do zásuvky totiž přijde na více než milion korun.

Francouzské SUV se utká v našem porovnávači s velmi silnou konkurencí. Má šanci obstát mezi vozy nejen české produkce? To zjistíte zde.

5008 (+50 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

V podobném módu pokračoval i větší, sportovně-užitkový vůz Peugeot 5008. U něho nejen došlo k navýšení standardních cen o 50 tisíc korun a odstranění nejvyšší výbavy, ale z nabídky také zmizely nejsilnější agregáty. Přeplňovanou šestnáctistovku a vznětový dvoulitr o výkonech 180 koní tak není možné objednat do výroby, pár se jich ovšem najde mezi skladovkami.

Momentálně se po zdražení prodává SUV střední třídy od 785 000 Kč s motorem 1.2 PureTech. Ten je k dostání i s automatickou převodovkou za příplatek 60 tisíc korun. Další a zároveň poslední pohonnou jednotkou je turbodiesel 1.5 BlueHDi se silou 130 koní. I u něho je možné volit mezi manuálem a automatem.

V našem porovnávači jsme proti Peugeotu 5008 postavili zdejšího rodáka i zástupce z Dálného východu. Na výsledek se podívejte zde.

508 (+10 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Až překvapivě umírněný byl vzhledem k situaci manažerský vůz Peugeot 508. Spolu s variantou kombi totiž navyšoval ceny "pouze" o 10 tisíc korun. Elegantní Francouz se strohým výběrem motorizací vychází na více jak milion korun v kombinaci s naftovou patnáctistovkou. Ta se navíc objevuje pouze v základní výbavě Allure Pack.

U vyšších úrovní má toto privilegium pouze motor Hybrid 225 e-EAT8 s cenovkou začínající na 1 205 000 Kč. Jedná se o plug-in hybrid s kapacitou baterií necelých 12 kWh, s jejichž pomocí ujede Peugeot 508 čistě na elektřinu okolo 50 km, ve městě pak až o patnáct kilometrů dále.

Do našeho porovnávače jsme vzali praktičtější verzi Peugeotu 508 s označením SW a porovnali s nejprodávanějšími vozy této kategorie. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV