Reklama
Nová auta

Mazda zvyšuje ceny a nahrává odpůrcům elektromobilů. Stranou nezůstaly ani oblíbené modely

Japonský výrobce upravil ceníky téměř u všech svých vozů. Vedle zdražení došlo i k úpravě nabídky

Mazda 2 (+14 500 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Mazda

Nejnižší nárůst cen si zapsal malý hatchback Mazda 2, když ke svým cenovkám připočetl částku 14 500 korun. Stále se drží pod hranicí 400 tisíc korun, ale to pouze s nejslabší nabízenou patnáctistovkou G75 ve výbavách Emotion a Challenge.

Výkonnější verze G90 o síle devadesáti koní už startuje na 415 400 Kč a pokud se k němu přidá ještě 24V elektromotor, zvýší se jeho hodnota o 8 tisíc korun. V nabídce je ještě varianta se 115 koňmi pod kapotou. Ta je ale dostupná pouze v nejvyšší výbavě Revolution Top a přijde na více jak půl milionu korun. Ceny mohou být nicméně o několik tisícikorun nižší, jelikož Mazda nabízí bonus za výkup ojetého vozu ve výši 20 000 Kč.

Do našeho porovnávače jsme Mazdu 2 postavili proti nejoblíbenějším malým hatchbackům na našem trhu. Na porovnání se podívejte zde.

Mazda 2 Hybrid (+21 500 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Mazda

Je to mazda, není to mazda, v každém případě je to Japonec. Jeden z nejnovějších členů u značky s více jak stoletou historií nijak neskrývá svůj původ a od svého sourozence se příliš neliší. Až na tu cenu.

Malý hatchback Mazda 2 Hybrid ještě více odskočil svému protějšku z Toyoty a po plošném zdražení o 21 500 Kč se prodává s jedinou nabízenou hybridní patnáctistovkou od 491 400 Kč. I pro něj platí výkupní bonus 20 tisíc korun. Vedle základní výbavy Pure jsou k dispozici ještě úrovně Agile a Select. Za vrcholnou verzi si zájemce zaplatí přes 600 tisíc korun.

Jak vypadá bratrský souboj, do kterého se přidává i oblíbený hatchback z Evropy, se podívejte do našeho porovnávače zde.

Mazda 3 (+23 500 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Mazda

O třídu větší pětidveřový hatchback spolu s variantou sedan shodně podražil o 23 500 korun. Obě karosářské verze mají stejné cenovky, jen ta elegantnější nenabízí výbavu Homura a pohon všech kol. Startují na částce lehce pod 600 tisíc korun s atmosférickým dvoulitrem o výkonu 122 koní.

Silnější benzinový agregát e-Skyactiv G150 je dostupný od vyššího stupně Plus, kde začíná na 659 400 Kč. Nabídku doplňuje inovativní zážehový motor s vyšším kompresním poměrem e-Skyactiv X186 a stejně jako ostatní pohonné jednotky i on si vypomáhá 24V elektromotorem. U hatchbacku se navíc dodává také jako čtyřkolka.

S cenou se Mazda 3 přiblížila oblíbenému Volkswagenu Golf. Jak dopadne jejich porovnání spolu s dalšími nejprodávanějšími modely? Na to se podívejte zde.

Mazda 6 (+30 700 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Mazda

Model, který se prohání po českých silnicích ve své třetí generaci již dlouhých deset let a jen s jednou úpravou vzhledu v roce 2018, zdražil plošně o 30 700 korun. Na našem trhu se nabízí ve variantě sedan i jako kombi a shodují se nejen cenou, ale i nabídkou.

V ceníku je na výběr z pěti výbav, přičemž výčet motorizací se omezuje pouze na dva zážehové agregáty. Základní pohonnou jednotkou je dvoulitr o výkonu 107 kW, který se dodává i v silnější 121 kW verzi. Druhým do party je atmosféricky plněný motor o objemu dva a půl litru se silou 194 koní a od druhého stupně Revolution přijde po květnových změnách na 973 600 Kč.

Pojďme se podívat, jak si Mazda 6 Wagon povede ve srovnání s konkurencí. Výsledek naleznete zde.

CX-30 (zdražení až 28 900 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Mazda

Zatímco menší sourozenec s podobným názvem zůstal na stejných cenách, kompaktní SUV Mazda CX-30 si přičetlo k cenovkám částku 25 300 korun u motorů s označením G122 a G150. Nejprodávanější mazdu lze nyní pořídit od 647 200 Kč, a to bez dodatečného bonusu při výkupu vozu.

Vyšší nárůst o 28 900 Kč pak postihl zážehovou pohonnou jednotku X186. Ta se stejně jako atmosférický dvoulitr s výkonem 150 koní nabízí také s pohonem všech kol. Za něj se nicméně připlácí 60 tisíc korun.

Souboj oblíbených kompaktních SUV a Mazdy CX-30 máme v našem porovnávači. Jak si vede v porovnání s nejprodávanějšími modely na českém trhu? To se dozvíte zde.

CX-5 (zdražení až 34 200 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Mazda

Přes čtyři a půl metru dlouhé SUV Mazda CX-5 zdražilo tři nejnižší výbavy Emotion, Challenge a Attraction o 34 200 korun. O stejnou částku zvedla ceny i verze Takumi Plus. Ta se nabízí pouze s nejsilnějšími motory z obou palivových táborů – benzínových a naftových – a její ceny nejdou pod milion korun.

Ostatní výbavové stupně přepisovaly cenovky o něco méně, konkrétně o 28 200 Kč. Důvodem je, že ze standardu jim vypadlo elektrické otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru. To se objevuje již pouze u Takumi Plus.

Vedle SUV střední třídy Mazdy CX-5 jsme do našeho porovnávače postavili oblíbeného českého zástupce a konkurenty z Ameriky a Asie. Na výsledek se podívejte zde.

MX-5 (+32 150 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Mazda

Sportovně laděný roadster Mazda MX-5 pro dva si poměrně sebevědomě navýšil ceny o 32 150 korun. Rázem se přehoupl přes hranici 800 tisíc korun ve verzi s plátěnou střechou. Ta s pevnou skládací se přiblížila již k milionu, nemá totiž základní výbavu Challenge.

Vůz s pohonem zadní nápravy mohou pohánět dvě benzinové pohonné jednotky. Základem je patnáctistovka o výkonu 132 koní, jíž sekunduje atmosférický dvoulitr se silou 184 koní. Aby měl řdič co největší požitek z jízdy, ani jeden motor se nedodává s automatickou převodovkou.

Malých sporťáků je jako šafránu, do našeho porovnávače jsme vybrali ty nejpovolanější. Na výsledek souboje se podívejte zde.

MX-30 (zdražení až 55 600 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Mazda

Čistě elektrický vůz od Mazdy zcela předělal ceník a na první pohled to vypadá, že nezůstal kámen na kameni. Jenže při bližším zkoumání je zřejmé, že odstraněná základní výbava GT se prakticky jen přejmenovala na Prime-line a navýšila cenu o 44 600 korun na 899 500 Kč.

Podobně je na tom vyšší stupeň Exclusive-line, který obsahově odpovídá odstraněné variantě GT Plus. I zde se cenovka zvýšila, a to o 48 600 korun. Nová výbava Makoto s více možnostmi individualizace připomíná vyřazenou specifikaci GT Plus s paketem Luxury, která nicméně vyšla o 50 600 korun levněji.

Z nabídky zcela vypadla limitovaná série Edition 100 se specifickými prvky designu. Místo ní se objevuje další verze omezené produkce Advantage. Ta ovšem neobsahuje celokožené čalounění, speciální dvoubarevné lakování a ani paket Premium, kde je například panoramatické zobrazení okolí, soundsystém Bose s 12 reproduktory a řada asistenčních systémů. S cenou 944 500 Kč je také výrazně levnější, a to o 65 300 Kč.

Mazdu MX-30 jsme porovnali s konkurenčními vozy z řad elektrických SUV. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV