Reklama
Nová auta

Obytný UAZ Bajkal je k dostání i v Česku. Klimatizace stojí skoro pětinu celé Buchanky

Pořizovací cena je na první pohled lákavá, přesto je tohle auto pro hodně zvláštní cílovou skupinu
Zdroj: Tiskový servis AMC

Obytná auta jsou v kurzu, ale tohle je v nabídce skutečně jedinečné. Na evropský a tudíž i český trh vstupuje evropská verze ruského terénního obytného automobilu UAZ 2206 Bajkal AMC, která nejprve jako prototyp vznikla v Česku. Základní cena 664 950 Kč včetně DPH vypadá lákavě, ale předtím, než začnete jásat, se raději detailně seznamte s kompletní nabídkou. Ceny některých příplatků totiž mohou vyrazit dech a způsobit pořádný průvan v peněžence.

Pro tři nebo pro čtyři. A projede skoro všude

Pokud chce někdo obytné auto s ultimativními terénními schopnostmi, sáhne nejčastěji po nějakém upraveném speciálu či pick-upové nástavbě... a nebo po Buchance. Ta má čtyřválcový benzinový motor 2,6 litru (83 kW) a pětistupňovou manuální převodovku. Standardně jsou poháněna zadní kola, ale mechanicky lze snadno připojit i kola přední. Všechny zákaznické vozy UAZ 2206 Bajkal AMC jsou navíc vybaveny přepracovaným systémem řazení pohonu 2H, 4H a 4L, který zaručuje maximální odolnost a spolehlivost i v nejnáročnějším terénu, kde přijdou vhod také dvě tuhé nápravy.

Vůz lze objednat buď v třímístném nebo čtyřmístném provedení. Obě mají rozkládací postel s úložným prostorem a třímístná varianta navíc obsahuje skříňku s dřezem, kanystrem na čistou vodu s čerpadlem a kanystrem na odpadovou vodu a velkou šatní skříň.

Levný, nebo drahý? Těžko soudit

Přiznáme se, že sami nemáme na cenovou politiku výrobce jasný názor. Na jednu stranu jsou pořizovací ceny od 664 950 Kč vč. DPH lákavé, na druhou stranu za ně dostáváte sice schopné, ale přesto silně archaické auto, které je na štíru víceméně se všemi normami od bezpečnostních až po ty emisní. 

Kromě toho má v ceníku příplatků i takové prvky, které bychom očekávali ve standardní výbavě, popřípadě je jejich cena skoro až neuvěřitelná. To platí zejména o mechanicky ovládané klimatizaci za 108 900 Kč vč. DPH. Nezávislé topení pak stojí 48 000 Kč, ale platit se musí třeba i za záclonky, které stojí 19 360 Kč. Výrobce nabízí i pohon na LPG (za 51 530 Kč) či otáčkoměr za 4235 Kč.

Standardní záruka na vozidlo činí 2 roky nebo 100 000 kilometrů, a to dle toho, která skutečnost nastane dříve. Vůz lze servisovat v autorizované servisní sítí AMC po celé České republice a také ve vybraných zemích Evropské unie. Společnost AMC jako jedna z mála nabízí rovněž službu „Najdi si svůj servis“, která zákazníkům umožňuje zvolit si libovolné servisní středisko, které se po splnění jednoduchých podmínek může stát autorizovaným servisním partnerem sítě AMC.

Jubilejní edice pobaví svou výbavou

Jubilejní edice se podle výrobce těší stále velkému zájmu Evropanů, takže je stále v nabídce. Poznáte ji podle speciálního zeleno-bílého lakování a bíle lakovaných disků. Další speciální výbava čítá výhřev předních sedadel, sedadla s voděodolným textilním čalouněním, sjednocený klíč od zámků dveří a zapalování a ergonomické kliky všech dveří. Zejména dva poslední prvky výbavy budí úsměv na tváři - jinými slovy má jubilejní edice jeden klíček a kliky dveří...

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Mercedes pomohl vytvořit nejluxusnější obytný vůz současnosti. Cena přesahuje 13 milionů korun

Jeho motor má objem 12,8 litru s točivým momentem 2 600 Nm
26.05.2021 07:44
|
0
Reklama

Postavit z autobusu obytný vůz není tak těžké. Je ale potřeba vybrat správný a moc do něj nevrtat

S homologací pomohou ve vysokomýtské Karose. Autobus nesmí být delší než 12 metrů
08.04.2021 13:09
|
2

Nejhezčí obytné Transportery projely Kalifornii, aby se nakonec vrátily do Evropy

Legendární model slaví 70 let, mezi nejžádanější kousky patří samozřejmě obytné verze
04.11.2020 15:25
|
0

Pražané se budou v budoucnu o pokutách dohadovat s umělou inteligencí. Chystají se totiž ePokuty

Pražský magistrát chce pro řešení pokut aplikovat umělou inteligenci a algoritmy teorie her
03.08.2021 17:10
|
2

Pozor na stav brzdové kapaliny! Znát signály, které upozorní na problém, může zachránit život

Spousta řidičů považuje brzdovou kapalinu za téměř bezúdržbovou. Není to ale ani zdaleka pravda
03.08.2021 11:43
|
0
Reklama

Vylepšená Dacia Duster dává konkurenci lekci z cenotvorby. Kéž by všechny značky zdražovaly takhle

Inovovaný duster je sice o něco dražší, nabízí ale citelně lepší výbavu. Základní cena je 284 900 Kč
02.08.2021 20:01
|
1

Automobilové propadáky: 10 aut, na která si dnes už nikdo ani nevzpomene

Téměř každý značka měla ve svém portfoliu modely, na které by nejradši sama zapomněla
02.08.2021 14:31
|
0
Reklama
Autosalon TV