Reklama
Nová auta

Nový VW Passat Variant kroutí poslední testovací jízdy. Volkswagen ukázal zamaskovanou verzi modelu

Novinka bude mít vždy pod kapotou spalovací motor. Plug-in hybrid dá na elektřinu až 100 kilometrů
Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Německá automobilka ladí u novinky poslední detaily. Jak uvedla v tiskové zprávě, devátá generace Volkswagenu Passat Variant je posazena na evoluční verzi modulární platformy MQB evo pro vozy s motorem vpředu napříč. Díky ní bude k dispozici kromě mild hybridní i plug-in hybridní verze

Komfort a obří displej

Volkswagen pustil do světa snímky, na kterých je zamaskovaná studie ve stavu blízkém sériově vyráběnému modelu. Jsou z nich znát proporce vozu a hlavně pojetí interiéru s novým kokpitem a infotainmentem. Ten se ovládá přes velký displej s úhlopříčkou 32 centimetrů (12,9 palce). Na přání nebo v závislosti na výbavě bude k dispozici i obrovský displej 38 cm (15 palců), který se objevuje na zveřejněné fotografii.

Mezi komfortní prvky patří přední sedadla ergoActive vybavená elektrickým nastavením polohy až ve čtrnácti směrech podle úrovně výbavy s možností klimatizace i masážních funkcí. Volkswagen bude nabízet na přání i nový head up displej, který promítá informace přes čelní okno do virtuálního prostoru před vozem. Na multifunkční volant se vrací tlačítka.

Víc prostoru i plug-in hybrid

Nový Passat Variant povyrostl oproti předchůdci do délky o markantních 14 centimetrů. Tím se povedlo navýšit místo pro nohy pasažérů o pět centimetrů. Objem zavazadelníku narostl o 40 litrů na víc než dostatečných 690 litrů, při sklopených zadních sedadlech dokonce o 140 litrů na 1920 litrů.

Díky nové platformě mohou být v deváté generaci modelu využity různé druhy pohonu. Jejich nabídka bude zahrnovat přeplňované vznětové TDI i zážehové motory TSI včetně verzí s mild hybridní technikou eTSI. Plug-in hybridní verze nabídnou výrazně prodloužený elektrický dojezd až na 100 kilometrů. Poprvé bude v sériové výbavě u této varianty k dispozici i rychlé nabíjení stejnosměrným proudem.

Delší rozvor pro lepší jízdu

Podvozek nového Passatu prošel výraznými vylepšeními. Patří mezi ně vysoká stabilita nastavení geometrie a zavěšení kol čtyřprvkové zadní nápravy schopné přenášet vyšší příčné síly, nové nastavení elektromechanického posilovače řízení, upravené příčné zkrutné stabilizátory a tlumiče i změny u různých typů kol. Na jízdních vlastnostech se pozitivně projevily také strmější převod řízení a prodloužený rozvor náprav.

Inženýři Volkswagenu přepracovali i adaptivní podvozek systému DCC Pro (na přání) s dvouventilovými tlumiči. Ten automaticky reaguje na stav vozovky a jízdní situaci. Přitom zohledňuje parametry, jakými jsou změny směru jízdy, zpomalování nebo zrychlování. Pro každé kolo je během zlomku sekundy vypočtena ideální tlumicí síla, pro kterou je následně upraveno nastavení tlumiče. Řidič má přitom možnost individuálně měnit charakteristiku systému DCC od velmi komfortní až po mimořádně sportovní.

Manažer jízdní dynamiky je také součástí sériové výbavy. Tento systém ovládá funkce elektronických uzávěrek diferenciálu (XDS) společně s nastavením elektronicky řízených tlumičů DCC Pro, které ovlivňuje příčnou dynamiku. Prostřednictvím brzdných zásahů a změn tvrdosti tlumičů na jednotlivých kolech zajišťuje preciznější jízdní vlastnosti.

Premiéra v srpnu

Nový Volkswagen Passat Variant bude mít světovou premiéru na konci srpna, na trh bude uveden v prvním čtvrtletí 2024. Devátá generace globálně nejúspěšnějšího vozu střední třídy navazuje na víc než padesátiletou historii s více než 30 miliony prodanými kusy.

Reklama

Diskuze

HLAVNĚ TEN DISPLAY - 17.07.2023 16:58:19
TAK HLAVNĚ, ŽE JSEM DOSTAL LITR POKUTU ZA PŘEČTENÍ WHATS UPU NA PHONU, NA DÁLNICI A 2 BODY. PŘÍŠTĚ SI KOPÍM TABLET A BUDU Z OBLIGA. KDYŽ KOUKAT A HRABAT SE V DSPL JE POVOLENÉ.BRAVO. DSPL TO JE PANEČKU PRODEJNÍ ARGUMENT.

Volkswagen uklidňoval investory. Mezi řádky naznačil plány se Škodovkou i možný útlum Seatu

Během akce Capital Markets Day se šéf koncernu Oliver Blume snažil ukázat světlou budoucnost
22.06.2023 10:31
|
6
Reklama

Nový Volkswagen Amarok umí být levný pracant i stylové rodinné auto. Řídili jsme obě verze

Na českém trhu se druhá generace oblíbeného pick-upu prodává od 1 102 893 Kč včetně DPH
16.06.2023 13:33
|
2

Ojetý Volkswagen Golf zaujme toho, kdo auta nechce moc řešit. I s malým nájezdem vyjde levně

Otestovali jsme model sedmé generace po faceliftu, který měl najeto jen 52 tisíc kilometrů
28.03.2023 11:08
|
7

Škoda Favorit by dnes stála přes milion korun. Nová auta byla před revolucí těžko dosažitelný sen

Nejžádanější byla Škoda Favorit. Za bony se dalo koupit i Daewoo Racer, ale to bylo pro zelináře
10.05.2024 08:29
|
6

Jízda motorkářů mezi kolonou po čáře je přestupek. Existují ale možnosti, jak projet bez sankce

Díky novému značení mohou motocykly a skútry v hlavním městě využívat vyhrazené pruhy pro autobusy
06.05.2024 14:15
|
7
Reklama

Supervýkonný pick-up Tesla Cybertruck míří do Evropy. Brzy se objeví i v České republice

Americká automobilka představí novinku na evropském turné se zastávkou v Praze
30.04.2024 12:30
|
0

Elektromobily se mohou dlouho po nehodě samovznítit. Často musí i v servisu do karantény

U oprav vozů na elektřinu se servisy řídí přísnými předpisy. Mají bezpečné místo pro vychladnutí
23.04.2024 14:12
|
1
Reklama
Autosalon TV