Reklama
Nová auta

Nový crossover značky Renault nabízí obří displej, variabilitu MPV a obratnost hatchbacku

Kadjar je minulostí. Na jeho místo přichází velmi zajímavě vypadající Austral
Zdroj: Tiskový servis Renault

Renault oficiálně představil svůj nový crossover pojmenovaný jako Austral. Slibně vypadající vůz dostal nejmodernější technologie, variabilní interiér i prostorný zavazadeník. Nabídka motorů by naopak leckoho mohla zklamat. Na nějaký silnější diesel rovnou zapomeňte. Francouzská automobilka nabídne hybrid vycházející z přeplňovaného tříválce a několik mild-hybridních zážehových jednotek.  

Větší než Kadjar

Renault Austral nahrazuje model Kadjar. S délkou 4510 mm, šířkou 1825 mm a výškou 1644 mm je ve srovnání s ním delší, vyšší a nepatrně užší. Naopak rozvor náprav je v případě novinky větší zhruba o dva centimetry, takže se můžete těšit na více prostoru pro zadní cestující. Základem nového Renaultu je modulární platforma CMF-CD. Výrobce také slibuje světlou výšku podvozku 170 mm a možnost objednat na vůz až dvacetipalcová kola. 

Interiéru dominují dva dvanáctipalcové displeje. Jeden je na místě přístrojového štítu, druhý (na výšku orientovaný) zaujímá místo středového panelu. Renault tuto novinku označuje jako OpenR. Stejné uspořádání se poprvé objevilo u elektrické verze modelu Mégane. 

Myslelo se také na praktickou stránku věci. Austral nabídne v interiéru odkládací prostory o celkovém objemu až 35 litrů a zadní sedadla mohou být posuvná v rozsahu 16 cm. Zároveň je možné nastavovat sklon jejich opěradel. S pevnou zadní řadou je základní objem zavazadelníku 500 l, v kombinaci s posuvnými sedadly lze objem zvětšit o 75 l. Hybridní varianta má zavazadelník menší (400 l s pevnými sedadly, 555 l s posuvnými). 

Na diesel zapomeňte

K poměrně velkému crossoveru by se hodil naftový motor, ale těmto jednotkám dnešní doba nepřeje. Ani Renault Austral diesel už nedostane. Na vrcholu nabídky bude stát hybridní ústrojí E-Tech kombinující zážehový tříválec o objemu 1,2 litru, jeden elektromotor a akumulátor (1,7 kWh). Automobilka nabídne dvě varianty, kdy ta slabší disponuje systémovými parametry 160 koní a 350 Nm, silnější je pak naladěná na 200 koní a 410 Nm. 

Kdo nechce hybrid, ten může sáhnout po mild-hybridní čtyřválcové třináctistovce dostupné s manuální převodovkou a výkonem 140 koní, nebo s bezstupňovou převodovkou a o dvacet koní vyšším maximem. Austral se bude vyrábět také s tříválcovou benzinovou dvnáctistovkou doplněnou o výkonnější mild-hybridní systém pracující s napětím 48 V. Právě o tomto motoru Renault mluví jako o náhradě za diesel, na český trh ale zatím namířeno nemá. 

Renault bude prodávat Austral se spoustou zajímavé techniky včetně adaptivního tempomatu schopného automatického brzdění před kruhovým objezdem, maticových adaptivních světel nebo systému 4Control. Jedná se o natáčení zadních kol, které v tomto segmentu rozhodně není obvyklé. Díky tomuto systému může francouzská novinka nabídnout menší poloměr otáčení než městský vůz.  Spolu s Renaultem Austral byla představena také nová sportovní výbava pojmenovaná jako Esprit Alpine. 
Reklama

Diskuze

Stanislav - 13.03.2022 12:58:02
S motorem 1,3 TCE a 160 koňmi... si to dokážu před barákem představit.
Blažena Škopková - 08.03.2022 15:00:37
Tříválec 1,2 tak to je terno. A veliký dispay další výhra. Co v autě není to se nezkazí. Všechny elektronické berličky jsou jen pernamentka do servisu. Takovou plečku si muže koupit jen kleštěnec tura domácího.

První dojmy z Renaultu Megane E-Tech: V mnoha věcech předčil konkurenci, jen škoda předního pohonu

Na mezinárodní prezentaci jsme vyzkoušeli nový elektromobil francouzské značky Renault
10.02.2022 07:29
|
6
Reklama

Renault Zoe se zařadil mezi nejnebezpečnější auta v historii crash testů. Jaká jsou ta další?

Francouzský elektromobil je třetím modelem v testech Euro NCAP, který získal nula hvězdiček
14.12.2021 07:42
|
4

Renault Kadjar odchází do důchodu. Nahradí ho Austral, SUV s nádechem jižní polokoule

Novinka má plánovaný debut na jaro příštího roku. Automobilka je zatím skoupá na informace
06.12.2021 12:51
|
0

Cupra sází na elektromobily, chystá se dobýt Ameriku a brzy ukáže Tavascan. Seat zatím stojí stranou

Ve Španělsku vznikne gigafactory a kvůli elektromobilům je masivně investováno do Martorellu
24.03.2023 08:02
|
1

Dálniční známky se změní. Ministerstvo zveřejnilo přehled novinek, které pro řidiče chystá

Příští rok bude do prodeje zavedena jednodenní dálniční známka, přijdou ale i další změny
22.03.2023 15:55
|
15
Reklama

Spalovací motor je zachráněn. V EU se bude prodávat i po roce 2035, ovšem pod jednou podmínkou

Výrobce bude muset zajistit, aby auto nestartovalo, pokud do něj někdo natankuje klasický benzin
22.03.2023 09:31
|
14

Nesouhlas se zákazem spalovacích motorů v EU roste. Do skupiny odpůrců se přidalo i Slovensko

Spalovací motor má v Evropské unii ještě naději. Řada států se ho totiž jen tak nechce vzdát
20.03.2023 07:30
|
4
Reklama
Autosalon TV