Reklama
Nová auta

Nové Santa Fe dostane 725litrový kufr i sterilizační schránku. S naftovým motorem se ale rozlučte

Na český trh bude automobil uveden v polovině příštího roku. Oficiální cena zatím není známa
Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Poměrně nedávno jsme se seznámili se vzhledem a interiérem nové generace modelu Santa Fe od značky Hyundai. Jeho transformace proběhla radikálně a vše staré nechala za sebou, s předchozí generací nemá nový model ani jednu linii společnou. Nyní konečně známe motorizace a také vychytávky, se kterými model přijde na evropský trh. Informace uvedla značka Hyundai v tiskové zprávě.

Spojení komfortu i aktivního sportovního života

Pátá generace Santa Fe přinesla mnohé zásadní změny, které se netýkají jen vzhledu. To nejdůležitější, na čem staví, je využití vnitřního prostoru. Koncept „Open for More“ dokazuje všestranné využití automobilu.

Začneme u prostorného kufru, který si oproti minulé generaci polepšil o 91 litrů. Nyní tak disponuje objemem 725 litrů. Takové množství prostoru by mělo být dostatečné pro úplně všechny možné druhy využití auta od stěhování po kempování v přírodě. Právě na to míří také několik detailů, jako třeba madlo na C sloupku, které vám pomůže se snadněji dostat ke střeše.   

Automobil měří na délku 4 830 milimetrů a má rozvor náprav 2815 milimetrů. Z toho bude těžit zejména posádka. Jen ve druhé řadě se totiž zvětšilo místo pro nohy o 20 milimetrů, pasažéři ve třetí řadě získali o 15 milimetrů více místa. Tito cestující si také budou moci měnit polohu opěradla v rozsahu 10 stupňů. Pasažér v první řadě si pak na místě spolujezdce užije relaxační sedadlo. 

Model nabídne také novinky v podobě například multifunkční konzole s odkládacími prostory, ke které mají přistup jak cestující vpředu, tak ti vzadu. Dále jsou to elektricky sklopná sedadla ve druhé řadě, která navíc mají nastavitelný sklon sedáku. Praktickou vychytávkou je i sterilizační schránka. Snadno si tak můžete sterilizovat telefon, peněženku a další často používané předměty, pokud zrovna budete mít obavy o to, kde se tyto věci povalovaly.  

„Odvážná a působivá identita, která dokonale splyne s nekonečnými přírodními i městskými krajinami, zajistí zcela novému modelu Santa Fe bezkonkurenční pozici na trhu středně velkých SUV,“ řekl o modelu Jaehoon Chang, prezident a generální ředitel Hyundai Motor Company. 

Nafta není a nebude

Evropský trh naproti jiným regionům na tom bude s nabídkou motorizací trochu hůře. Žádný diesel ani čistě benzinový motor pod kapotou u nás prodávaných verzí nečekejte. Pro evropské zákazníky budou v nabídce pouze dvě částečně elektrifikované varianty. Obě jsou postavené na přeplňovaném čtyřválci 1.6 T-GDI a hybridní technologii. Jak nám potvrdil tiskový mluvčí tuzemského zastoupení automobilky Hyundai David Pavlíček, s dieselem se už opravdu nepočítá vůbec. Nebude se tak opakovat situace, jaká nastala třeba u současného Multivanu, kdy vznětový motor dorazil až se zpožděním. 

První možnost se nabízí jako full-hybrid a bude mít největší systémový výkon 230 koní, zatímco druhá varianta je plug-in hybridní a bude disponovat výkonem 265 koní. Jaký bude čistě elektrický dojezd, to zatím nebylo odtajněno. Obě varianty budou k dispozici pouze s automatickou převodovkou. Pro porovnání, na mimoevropských trzích se bude nové Sante Fe prodávat také s velkým čtyřválcem o objemu 2,5 litru. Jeho silnější přeplňované provedení nabídne 281 koní.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Hyundai představil jednodušší nabíjení. Majitelé elektromobilů už nepotřebují ani kartu

Plug & Charge musí být kompatibilní s dobíjecí stanicí i autem. Zajistit to zatím umí model Ioniq 6
22.06.2023 12:50
|
1
Reklama

Odteď pozná cyklisty. Hyundai i20 prošel faceliftem, přinesl nový vzhled i výbavu

Konkurent Škody Fabia vsadil na ostřejší design i zajímavé barevné provedení
10.05.2023 17:30
|
2

Hyundai Pony se údajně vrátí jako kupé vycházející z nejhezčího konceptu poslední doby

O sériové verzi konceptu N Vision 74 hovoří neoficiální zdroje. Premiéra má proběhnout v květnu
09.05.2023 09:35
|
1

Letní teploty, nízký tlak i jízda v noci. Češi příčiny mikrospánku podceňují a pak bourají

Pouhé tři sekundy stačí k nevratné tragédii. V ohrožení není přitom jen samotný řidič
17.07.2024 11:35
|
1

Dohled mentora zatím znamená méně nehod mladých. Sedmnáctiletí řidiči mohou být úspěšným projektem

Mladí motoristé pod dozorem více jezdí. Stávají se z nich bezpečnější účastníci provozu
11.07.2024 14:00
|
3
Reklama

Reportáž: Klus to rozjel v kempu Kristýna. Léto jsme odstartovali na Volkswagen Transporter srazu

Setkání se zúčastnilo 235 fanoušků a majitelů. Téčka byla k vidění po celém kempu
04.07.2024 14:28
|
0

Cestování s dětmi po Evropě má svá specifika. Ne všude platí stejná pravidla jako v Česku

Bezpečná cesta je nejdůležitější. Rodiče by měli pořídit kvalitní dětské autosedačky
02.07.2024 13:30
|
0
Reklama
Autosalon TV