Reklama
Nová auta

Nová generace BMW X2 se ukázala světu. Elektrickou verzi modelu doplní tři spalovací motory

Cena novinky začíná na jednom milionu korun. Všechny varianty se budou vyrábět v Regensburgu

Druhá generace modelu BMW X2 bude v Česku k dostání ve třech spalovacích verzích a v jedné elektrické podobě. Novinka zaujme především novou siluetou kupé a také dalšími výraznými prvky, které odkazují k vrcholným modelům mnichovské značky. Informace uvedlo BMW v tiskové zprávě.

Zaujme designem, ale i výbavou kabiny

Na první pohled jsou vidět odlišnosti od první generace. Ta druhá na trh vstupuje sebevědoměji a může za to především vizuál designu, který odkazuje na kategorii Sports Activity Coupé (SAC). Vzbuzuje to dojem, že se jedná spíš o vrcholný model než nižší řadu. To potvrzují i čísla, o která vůz narostl, jen na délku to je 19,4 centimetrů. Rozšířil se také rozvor a rozchod kol, tím mohl vzniknout větší prostor pro posádku, ale i případná zavazadla. Objem kufru u spalovací verze X2 začíná na 560 litrech a elektromobil nabídne 525 litrů. 

Výrazným poznávacím znamením jsou také LED světla a šestiúhelníková maska chladiče, kterou už tradičně doplňují neméně masivní ledvinky. Ty se mimo jiné objevují vůbec poprvé v prémiovém kompaktním segmentu značky. Dalším prvkem je silueta ve tvaru kupé, rozšířené blatníky i specifická zadní světla. K dispozici bude také M Paket a M Paket Pro.

Uvnitř automobilu se nekonala žádná velká revoluce, prostor je stále vzdušný s nízkou palubní deskou. Součástí je levitující loketní opěrka, která má v sobě zabudovaný ovládací panel. Nechybí držáky na pití nebo bezdrátové nabíjení telefonu. Standardní výbava obsahuje dvouzónovou klimatizaci, navigační systém, 12V zásuvku a nově také středový airbag mezi spolujezdcem a řidičem.

Už jen s automatem

Nová generace BMW X2 dorazí na trh v několika variantách pohonu, všechny spalováky budou spárované se sedmistupňovým automatem. Zatím jediná elektrická verze BMW iX2 xDrive30 má dva motory a to na přední i zadní nápravě. Celkový výkon vozu dosahuje 230 kW a točivý moment je 494 Nm. Z nuly na sto auto vyrazí za 5,6 sekundy. Automobil má baterii o kapacitě 64,8 kWh, a tak slibuje dojezd až 449 kilometrů. Navíc umožní na rychlodobíjecí stanici získat 120 kilometrů jízdy už za 10 minut nabíjení. Na nabíječce o výkonu 22 kW se dobije do 100 procent za 3 hodin 45 minut.

Paleta spalovacích verzích je široká. Vrcholným modelem je BMW X2 M35i xDrive, který ponese typické M prvky a jízdní vlastnosti. Jeho výkon činí 221 kW a pod kapotou tepe srdce čtyřválcového zážehového motoru M TwinPower Turbo, který pochází navíc z nové generace. To znamená, že běží v Millerově cyklu a má přepracovaný například systém zapalování, sání i vedení výfukových plynů.

Další spalovací jednotkou je BMW X2 sDrive20i. Ta disponuje třívalcovým motorem rovněž z nejnovější generace agregátů. Motor o objemu 1,5 litru pracuje s 48V mild hybridním ústrojům. Automobil tak dosahuje výkonu 125 kW. Zrychlení z nuly na sto je v tomto případě pomalejší a odehraje se až za 8,3 sekund. Podle WLTP by kombinovaná spotřeba měla činit 6 až 6,5 litru na 100 kilometrů.

Poslední, avšak neméně důležitou jednotkou, je naftová verze BMW X2 sDrive18d. Jedná se o nejúspornější variantu, protože podle údajů v cyklu WLTP dokáže jezdit pouze za 5 až 5,5 litru na 100 kilometrů. Ani zde motor s výkonem 110 kW nevyšel zkrátka a nabízí vyšší účinnost dvoustupňového přeplňovaného turbodmychadla, dále má lepší vstřikování common-rail a motor dostal například i vylepšené písty z tvrzené oceli s nízkým třením.

Cena nepůjde pod milion korun

Model se na českém trhu začne prodávat od jara příštího roku. České zastoupení značky nelenilo a zveřejnilo aktuální ceny nové generace. Elektromobil si tak půjde pořídit za 1 384 500 Kč, naftovou verzi nového BMW X2 koupíte za 1 051 700 Kč. Zbývají dvě benzinové varianty. Ta standardní bude k dostání za 1 041 300 Kč, avšak za „emkovou“ si k tomu připlatíte 425 100 korun.
Reklama

Diskuze

Marcel74 - 11.10.2023 14:48:46
BMW zřejmě vypsalo soutěž ,, O nejhnusnější design ". Zatím se tvůrcům nových modelů evidentně daří...

Škodovky i luxusní BMW. Data odhalila ojetiny, u kterých nejčastěji hrozí stáčení tachometru

Stáčení je nejrozšířenějším podvodem na trhu s bazarovými vozy. Oběť zaplatí až o 40 procent navíc
25.09.2023 09:45
|
0
Reklama

Takto si BMW představuje svou budoucnost. Čistý design, aerodynamika a elektrický pohon

Mnichovská automobilka ukázala druhý koncept nového modelu, který chystá na rok 2026
02.09.2023 18:51
|
3

U Sokolova vyrostlo 25 kilometrů silnic i dálniční okruh. Smí tam ale jen vozy BMW

Mnichovská automobilka otevřela v Česku gigantické testovací centrum nejen pro auta bez řidiče
27.07.2023 10:05
|
0

Nový Opel Corsa láká na úspornější jízdu. Vůbec poprvé se bude prodávat jako hybrid

Z nabídky motorizací zmizí naftová jedna-pětka. Benziny a elektromobil však zůstávají
01.12.2023 15:44
|
0

Do kufru lano a do nádrže natankovat plnou. V zimě mohou zachránit i zdánlivé maličkosti

Odklidit sníh z auta a jezdit bezpečně je důležité. Existují další věci, které mohou jízdu usnadnit
01.12.2023 13:38
|
5
Reklama

Auto po prvním majiteli není jistota. Podvodníci mají novou fintu, jak zákazníka oklamat

Stočené kilometry, zatajené havárie i falešná země původu. To není vše, na co si dát pozor
30.11.2023 10:49
|
3

První sníh řidiče vždycky překvapí. Odborník radí, na co si dát pozor, než vyrazíte na silnici

V průběhu zimy je důležité nejen jezdit pomaleji, ale také věnovat čas odklidu sněhu z auta
27.11.2023 07:33
|
2
Reklama
Autosalon TV