Reklama
Bonusy k TV pořadu

Nejprodávanější americké SUV ztenčilo nabídku a ještě navýšilo ceny. Letos je to už potřetí

Ford Kuga mění cenovky nahoru dolu. Nedávno ještě zlevňoval, nyní přichází výrazné zdražení
Zdroj: Tiskový servis Ford

Doslova cenový cirkus zažívá tento rok oblíbené SUV střední třídy Ford Kuga. Ceníky se u něho měnily celkem čtyřikrát, přičemž slevy jsme mohli vidět pouze jednou. Estráda započala hned zkraje ledna, kdy došlo pouze k lehké kosmetické úpravě v podobě zdražení plug-in hybridu a čistě spalovacích motorů o pět tisíc korun. Výraznější zásah pak postihl hybridní agregáty, kde se cenovky zvyšovaly o 20 tisíc korun.

Jenomže dostupnost vozu se ještě zhoršila v souvislosti s odstraněním základní výbavy Trend. Pořizovací cena rázem stoupla o necelých 50 tisíc korun a sportovně-užitkové vozidlo se pomalu blížilo k hranici 700 tisíc korun. V tu samou chvíli se s modelem loučila i slabší benzinová patnáctistovka s turbem, která dosahovala maximálního výkonu 88 kW.

O dva měsíce později…

Co se nepovedlo na začátku roku, to zařídily změny s příchodem jara. Americká automobilka zdražila všechna SUV a Ford Kuga se po navýšení cen o 50 tisíc Kč přehoupl přes částku sedm set tisíc korun. Hybridní motor 2.5 Duratec nezůstal pozadu a pokořil dokonce hranici 800 tisíc korun.

Na druhou stranu příplatky zůstaly zachovány a ani obsah výbav se nijak neměnil, jak se to stávalo u některých výrobců z důvodu nedostatku dílů. Prodeje dál rostly a sportovní užitkové vozidlo obsazovalo v žebříčku prodejů 28. příčku. Stalo se tak nejúspěšnějším modelem značky na našem trhu.

Vylepšit pozici mohly úpravy na začátku května, kdy navzdory situaci a současnému trendu zdražování klesly u Kugy ceny o 25 tisíc korun. Přes čtyři a půl metru dlouhý Ford se sice nedostal na částky, na kterých přijížděl do nového roku, ale rozhodně to zlepšilo pohled do ceníku.

A máme tu double

Neuběhlo ani pár týdnů a SUV střední třídy má další zářez na volantu. Zlevnění zkraje tohoto měsíce bylo smazáno, a naopak se k cenovkám připočetly další tisícikoruny, konkrétně šest. Ceny tak startují na 737 900 Kč v kombinaci s benzinovým motorem 1.5 EcoBoost a výbavou Titanium. Jenže u těchto úprav to neskončilo.

Mezi příplatky došlo také k určitým změnám. Ze seznamu paketů byla odstraněna sada Winter a ostatní zvýhodněné balíčky byly zdraženy v průměru o více jak tisíc korun. Podobně se zvyšovala hodnota elektricky ovládaných pátých dveří a odnímatelného tažného zařízení.

Zásadnější je ovšem to, že z nabídky vypadl jediný nabízený naftový agregát 1.5 EcoBlue s výkonem 120 koní, který se pojil vždy s osmistupňovou automatickou převodovkou. Byl sice nahrazen dvoulitrovou verzí s pohonem přední nápravy a 4x4, v ceníku ji ale nenajdete. ,,Obě naftové varianty necháváme vyčleněné pro fleetový prodej, v ceníku pro retail se neobjeví z důvodu předpokládaného nízkého zájmu," reagoval na dotaz PR manažer Fordu Petr Burián.

Americká automobilka tak u modelu Kuga spoléhá na přeplňovanou "jedna-pětku" o výkonu 110 kW a motor 2.5 Duratec s různými stupni elektrifikace. Je ale dostupný až od druhé výbavy ST-Line, kde začíná na cenovce 848 900 Kč. Kdo chce parkovat na modrých zónách v hlavním městě zdarma, bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Plug-in hybridní varianta totiž přijde na více jak milion korun.

Konkurence je v tomto segmentu velmi silná a jakékoli úpravy ceníku nahrávají druhým. Jak si vede Ford Kuga v porovnání s nejoblíbenějšími modely na našem trhu? To se dozvíte v našem porovnávači zde.
Reklama

Diskuze

Jaroslav - 28.05.2022 22:13:42
Dvoulitr diesel by mohl být jasná volba, nepochopil jsem že je jen pro fleet.. Asi nechce Ford prodávat!
Boris Uwaga - 25.05.2022 23:02:40
Ještě jsem zkoušel Volvo - drahé a neosobní. A Toyotu RAV 4. Ta špatně svítila, je hlučná a není moc pěkná. Oceňuji Ford, že udává menší dojezd než auto umí. Je to návykové a opravdu zábava řídit.

Opel zvedl ceny svých aut o desítky tisíc korun. Sleva se ale dá najít, jen je potřeba vědět kde

Cenovky se měnily u téměř všech modelů značky. Zdražovalo se až o 80 tisíc korun
20.05.2022 13:26
|
3
Reklama

Nissan naznačil, po čem Češi touží. Oblíbená SUV zlevnil, ale vynahradil si to na elektromobilu

Japonská automobilka si vzala do parády hned tři své modely. Nechybí ani oblíbený Qashqai
13.05.2022 15:31
|
0

Ford hýří slevami. Cenu stáhl hlavně u menších modelů, které jsou až o 25 tisíc korun levnější

Ceníky se upravovaly u většiny nabízených vozů, naopak velké modely přidávaly na ceně
12.05.2022 17:28
|
1

Oblíbený hatchback se vrací k předloňským cenám. Dlouho mu to ale nevydrží

Peugeot v rámci akce zlevnil většinu vozů, ale pouze jeden model je výhodnější než před rokem
29.03.2023 11:35
|
0

Známý výrobce offroadů snižuje ceny. Verze do zásuvky ale nechal Jeep stranou

Americká automobilka v březnu měnila ceníky menších SUV. Zdražila jen v jednom případě
27.03.2023 18:30
|
0
Reklama

Peugeot na pár dní mění ceny svých vozů. Slevu až 185 tisíc si zapisují SUV

Od pátku se bude na vybrané modely vztahovat speciální nabídka. Trvat bude jen do konce března
23.03.2023 10:56
|
2

Lexus dráždí konkurenci. Nejprodávanější model zlevnil až o čtvrt milionu

Největší SUV japonské značky je po úpravách cen druhým nejlevnějším vozem ve své třídě
20.03.2023 11:35
|
0
Reklama
Autosalon TV