Reklama
Nová auta

Nejen Superb, v plánu je i hybridní Octavia. Které další značky plánují napůl elektrická auta?

Jak jsou na tom Ford, Kia, Hyundai nebo Honda? Máme přehled

Ford Focus a Fiesta

Zdroj: Ford

Stejně jako si dal na čas s ofenzivou v oblasti SUV, vstupuje Ford i do elektromobilové éry opatrně. Zatím je na evropském trhu k dispozici pouze Mondeo Hybrid ve dvou karosářských variantách. Nejspíš ještě letos ale představí také hybridní Focus a Fiestu. V obou případech půjde o tzv. mild-hybrid, kdy bude malý elektromotor částečně pomáhat litrovému benzinovému tříválci. Plug-in hybrid dostane také SUV Kuga.
Reklama

Honda CR-V Hybrid

Zdroj: Honda

Jedno z nejprodávanějších SUV světa je v páté generaci už v nabídce také jako hybrid. V tomto případě se pohon skládá ze zážehového atmosférického dvoulitru, dvou elektromotorů, řídicí jednotky a lithium-iontového akumulátoru. Celá soustava disponuje výkonem 135 kW a točivým momentem 315 Nm.
Reklama

Hyundai Kona hybrid

Zdroj: Hyundai

Modelová řada Kona je k dispozici jak ve verzi se spalovacím motorem, tak jako čistý elektromobil. Nejnovějším přírůstkem pro letošní rok je pak hybridní verze. Ta je vybavena zážehovým čtyřválcem Kappa GDI 1,6 litru s přímým vstřikováním, který poskytuje nejvyšší výkon 77 kW (105 k). Elektromotor s permanentním magnetem dosahuje nejvyššího výkonu 32 kW (43,5 k). Celkový nejvyšší výkon hybridní soustavy je pak 103,6 kW (141 k) a točivý moment až 265 Nm.
Reklama

Kia Stonic hybrid

Zdroj: Kia

Na stejném technickém základu jako Hyundai Kona hybrid přijde do prodeje i hybridní varianta nejmenšího SUV značky Kia. Kia tak společně s Hyundai nabídne jednu z nejširších palet ekologických vozů od mild-hybridu přes klasický hybrid, plug-in hybrid až po elektromobil, a to v několika modelových řadách.

Polestar 1

Zdroj: Polestar

Polestar je nová samostatná divize značky Volvo, která má nabízet pouze elektromobily. Trochu paradoxně ale prvním sériovým vozem bude plug-in hybrid Polestar 1. Luxusní kupé slibuje výkon 600 koní. Brzy bude následovat SUV-coupé Polestar 2, což už bude čistý elektromobil.
Reklama

DS 7 Crossback E-Tense

Zdroj: DS

První prémiové kompaktní SUV s výkonným hybridním pohonem značky DS bude vyrobeno na základě modelu DS 7 Crossback. Podle výrobce dokáže ujet 50 kilometrů jen za pomoci elektrické energie z baterie 13,2 kWh a energie získané rekuperací při zpomalování a brzdění. Díky benzinovému motoru o výkonu 200 koní a dvěma elektromotorům nabízí vůz celkový výkon 300 koní a točivý moment s pohonem všech 4 kol 450 Nm.
Reklama

Volkswagen Golf GTE

Zdroj: Volkswagen

Produkce stávajícího plug-in hybridního Golfu byla ukončena, ale je víc než jisté, že s novou generací modelu se vrátí i jeho varianta do zásuvky. Elektrický Golf bude nahrazen zcela novým modelem ID.3, ale plug-in by měl pokračovat ve stejném provedení, jaký představí Škoda u Octavie. Kromě toho se napříč modelovou řadou Volkswagenu začnou víc objevovat mild-hybridní motorizace.
Reklama

Audi Q5 TFSI e quattro

Zdroj: Audi

Prvním plug-in hybridem u značky se čtyřmi kruhy ve znaku se stane model Q5. Kromě elektromotoru s výkonem 105 kW bude pro pohon sloužit také dvoulitrový zážehový čtyřválec s maximálním výkonem 185 kW. Celkem tak řidič bude moci využívat 270 kW, které poputují na všechna čtyři kola. Plug-in hybrid následně dostanou i modelové řady A6, A7 a A8.
Reklama
Reklama
Autosalon TV