Reklama
Nová auta

Modernizovaná Škoda Karoq proti pěti konkurentům. Ne vždy se jí daří tahat za delší konec

Oblíbené mladoboleslavské SUV to nemá na trhu vůbec snadné, a to ani po nedávném faceliftu

Hyundai Tucson (od 549 990 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Designově velmi atraktivní model přesvědčuje zákazníky také svou širokou nabídkou pohonů a možností kombinací. Kromě základní výbavy Start je v dalších třech úrovních vždy možné zvolit pohon 4x4, popř. hybridní či dokonce plug-in hybridní verzi.

Hyundai Tucson je rovněž základní cenou jako jediný z přehledu levnější, a to výrazně, než Škoda Karoq, takže se můžete podívat na srovnání těchto dvou modelů v jejich nejlevnějších variantách.

Kia Sportage (od 644 980 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Kia

Sesterský model Hyundaie Tucson sice neútočí na zákazníky vyloženě nízkou startovací cenou, ale i tak je cenově srovnatelným konkurentem Škody Karoq. I Sportage je auto s výrazným designem, které vypadá prémiově jak zvenku, tak zevnitř. Ani u tohoto modelu nechybí široká paleta motorů včetně naftových i různých typů hybridů, jež zahrnují i plug-in hybrid.

Do našeho detailního srovnání jsme tentokrát vybrali modely se stejným výkonem benzinového motoru 110 kW a s co možná nejbližší vzájemnou cenou. U Škody Karoq se jedná o základní výbavu Ambition, Kia už za podobné peníze nabízí výbavu Exclusive.

Ford Kuga (od 706 900 Kč)

Zdroj: Ford

Rovněž Ford sází u modelu Kuga na moderní hybridní technologie, jakkoliv je v nabídce i benzinový motor 1.5 EcoBoost (110 kW) či poměrně slabý naftový agregát 1.5 EcoBlue (88 kW). Automobilka pro své SUV přichystala čtyři výbavy - Titanium, ST-Line, ST-Line X a Vignale. Pohon všech kol je k dispozici s motorem 2.5 Duratec HEV (140 kW) s hybridní technikou a automatem.

Pro naše porovnání jsem tentokrát zvolili stejně výkonné verze 140 kW s automatem a pohonem všech kol, a to ve výbavách, které jsou si opět cenově blízké. Střetly se tak vozy Škoda Karoq 2.0 TSI DSG 4x4 Sportline a Ford Kuga 2.5 Duratec HEV AT AWD ST-Line X s cenovkami kolem 900 tisíc korun.

Toyota RAV4 (od 814 900 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Toyota

Toyota RAV4 je v našem výběru konkurentů jediná, která nenabízí naftovou motorizaci. Ostatně, k dispozici jsou pro tento model jen dva motory buď 2.0 Valvematic (173 k) nebo 2.5 Hybrid (218 k / s pohonem všech kol 222 k). I základní dvoulitr lze však kombinovat s pohonem všech kol a stejně tak si volit manuální či automatickou převodovku. Hybridní provedení má však vždy bezstupňová automat e-CVT - na výběr má zákazník mezi jednou či oběma hnanými nápravami. K dispozici je rovněž pět úrovní výbav, z nichž ale stupně Selection a Adventure jsou kombinovatelné výhradně s hybridem. I když by se tedy mohlo zdát, že Toyota RAV4 moc zákazníkům na výběr nedává, patří jí za první čtyři měsíce na našem trhu 8. příčka, a tak je evidentní, že si zájemci i tak vyberou, co chtějí.

Do srovnání jsme se tentokrát rozhodli zařadit nejžádanější provedení Toyota RAV4 2.5 Hybrid (222 k) s automatickou převodovkou e‑CVT AWD ve výbavě Comfort za 1 044 900 Kč. K němu jsme přiřadili Škodu Karoq v podobné cenové relaci rovněž s automatem a 4x4.

Volkswagen Tiguan (od 834 900 Kč)

Zdroj: Ondřej Běhal

Volkswagen Tiguan má v nabídce poměrně solidní paletu pohonných jednotek sahající přes benzinové agregáty 1.5 TSI (110 kW) a 2.0 TSI (140 a 180 kW) a turbodiesely 2.0 TDI (110 a 147 kW) až k plug-in hybridu 1.4 TSI PHEV s výkonem 110 kW. Také možnost kombinace motorů s třemi úrovněmi výbav (Life, Elegance, R-Line) je docela slušná. Cenovky ale už tak sympatické nejsou, z našich vybraných konkurentů je nejdražší. 

Do srovnání se Škodou Karoq jsme zvolili identický turbodiesel 2.0 TDI s výkonem 110 kW, a to v nejlevnější možné výbavě, s pohonem pouze předních kol a manuální převodovkou. Přesto vznikl cenový rozdíl přes 160 tisíc korun ve prospěch menšího Karoqu.
Reklama
Autosalon TV