Reklama
Nová auta

Konec starých časů? Renault v Česku přišel o LPG i atmosférický motor. Mění také své ceny

Vedle osobních automobilů se francouzský výrobce zaměřil i na malou dodávku

Megane E-TECH (+25 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Renault

Letošní novinka francouzského výrobce mění ceny už podruhé. Prvně se navyšovaly cenovky o 55 tisíc korun a nyní je to o dalších dvacet pět tisíc. Plně elektrický hatchback se tak po zásahu do ceníku přiblížilo v základní verzi Equilibre k hranici jednoho milionu korun. S výkonnějším elektromotorem tuto částku pokořuje a vyjde na 1 090 000 Kč.

Stejná pohonná jednotka je součástí vyšší výbavy Techno rozvíjející standard o vyhřívaný kožený volant, adaptivní světlomety, automatickou klimatizaci, navigaci a mimo jiné i vyhřívaná přední sedadla. Po zdražení startuje na 1 165 000 Kč. Za příplatek sedmdesát pět tisíc korun je pak k dostání top specifikace Iconic.

Kompaktní hatchback Renault Megane E-TECH jsme v našem porovnávači postavili proti podobně stavěným modelům. Na výsledek porovnání se podívejte zde.

Captur kompletně změnil nabídku

Zdroj: Tiskový servis Renault

Malé SUV Renault Captur se těšil značné oblibě u českých zákazníků, jenomže letošní rok se pro něho nevyvíjí úplně dobře. Oproti loňsku se propadl z 24. místa až na čtyřicáté třetí s počtem 472 prodaných kusů. To je o téměř 43 procent méně než minulý rok. Situaci ani nijak nezlepší červencové změny, kdy přišel o přeplňovaný litrový tříválec na LPG a s novými výbavami navíc začíná na vyšších cenách.

Základem je nyní Equilibre nahrazující verzi Zen. Obsahem se prakticky vůbec neliší a dále nabízí poměrně bohatý standard, kde nechybí například full LED světlomety, tempomat či klimatizace. Nabídka motorizací se omezuje pouze na slabší přeplňovaný tříválec TCe 90. Ten je nyní o šest tisíc korun dražší.

O úroveň vyšší Intens vystřídala výbava Techno s parkovacími senzory vpředu, parkovací kamerou a navigací navíc. Delší výčet prvků se podepsal i na ceně. Čistě spalovací motory jsou dražší o 14 tisíc korun, hybridní pohonná jednotka E-Tech 145 o jedenáct tisíc a varianta do zásuvky dokonce o necelých čtyřicet tisíc.

U sportovně laděné varianty R.S. Line došlo k odstranění slabší třináctistovky s výkonem 140 koní a hybridního motoru E-Tech 145. Nabídka se tak ztenčila na jediný agregát TCe 160 s automatickou převodovkou EDC. Ten nyní vyjde na 697 tisíc Kč, což je o třicet dva tisíc více než minulý měsíc. Kompenzuje to rozšířením standardu o dvoubarevné lakování, parkovací kameru a navigaci.

Malé SUV Renault Captur jsme v našem porovnávači postavili proti nejprodávanějším modelům na našem trhu. Na výsledek se podívejte zde.

Clio přišlo o další motor a je dražší

Zdroj: Tiskový servis Renault

Z hledáčku neunikl ani nejúspěšnější francouzský hatchback Renault Clio. Už minulý měsíc přišel o plynem hnanou pohonnou jednotku a nyní se do věčných lovišť žene i jediný atmosférický motor SCe 65.

Upravovala si nabídka výbav, kdy Zen nahradila verze Equilibre. Ta má sice menší patnáctipalcová kola, ale standard rozšiřuje o dešťový senzor. Ze seznamu motorizací vypadl navíc hybrid a jediný dostupný agregát je přeplňovaný litrový tříválec s výkonem 90 koní. Cenově je dražší pouze o tři tisíce korun, pokud pomineme, že odstraněním atmosférického tříválce se zhoršila dostupnost o třicet tisíc.

Druhý stupeň se nazývá Techno a zastupuje vyřazenou specifikaci Intens. Ta byla o 28 tisíc korun levnější, ale neměla ve standardu parkovací kameru. Výčet motorů je stejný a v novém podání ceny startují na 423 tisíc Kč. Součástí je tak i modernizovaný hybrid E-Tech s vyšším výkonem o 5 koní a lepší dynamikou. Z nuly na sto zvládne totiž zrychlit o šest desetin vteřiny rychleji.

Nejvyšší úroveň R.S. Line si připisuje shodné zdražení o 28 tisíc korun. Kompenzuje to větším displejem navigace a virtuálním kokpitem. Za přeplňovanou třináctistovku si řekne o 513 tisíc Kč a za hybrid o více jak sto tisíc korun více.

V našem porovnávači změří své síly Renault Clio s nejprodávanějšími hatchbacky na našem trhu. Na výsledek srovnání se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV