Reklama
Nová auta

Jedno z nejlevnějších SUV přišlo o svou pozici. Zdražily i ostatní modely značky

SsangYong upravil ceníky u všech svých vozů a ani ty akční nezůstaly zkrátka

Tivoli (+15 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis SsangYong

Začneme od toho nejmenšího a zároveň cenově nejdostupnějšího. Tím je SsangYong Tivoli. Pětidveřové SUV nižší střední třídy se prodává pouze s jedním motorem 1.5 Turbo GDI, který pod kapotou schovává stádo 163 koní. Výhodou je, že lze volit mezi manuální a automatickou převodovkou i druhem pohonu. Za necelých 480 tisíc korun tak můžete mít nejlevnější čtyřkolku v této kategorii, a to se navíc Korejec zdražil o 15 tisíc korun.

V současnosti startuje na 434 900 korunách ve výbavě Style. Ta nabízí velmi slušný standard, ale komu by to přeci jen nestačilo, za příplatek 10 tisíc je k mání verze Style+ s litými koly, střešními vyhřívanými předními sedadly a dalšími komfortními prvky. Nejvyšší stupeň se nazývá Clever a po úpravách se přiblížil k hranici půl milionu korun.

Jak je na tom Tivoli 4x4 v porovnání s konkurencí v podobné cenové hladině? Na to se podívejte zde.

Tivoli Grand (+15 000 Kč)

Zdroj: Robin Běhal

Stejně jako jeho menší sourozenec, i Ssang Yong Tivoli Grand má ve svém repertoáru jedinou pohonnou jednotku. Ta se na rozdíl od kratší verze nenabízí s pohonem všech kol. Vybírat je tak možné pouze mezi manuálem a automatem.

Ceny se u tohoto modelu zvyšovaly také o 15 tisíc korun, a tak přeplňovaná patnáctistovka začíná na 459 900 Kč. S automatickou převodovkou stojí téměř půl milionu korun.

Na kolik vyjde konkurence? To se dozvíte v našem porovnání, kam jsme vedle SsangYong Tivoli Grand postavili nejlevnější SUV u nás. Podívejte se zde.

Korando (+20 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis SsangYong

Nejprodávanější model si k cenovkám připsal o jednu pětitisícovku navíc oproti svým kolegům z automobilky. Kompaktní SUV SsangYong Korando tak po zdražení o 20 tisíc korun začíná na 539 900 Kč s motorem 1.5 Turbo GDI a výbavou Style.

Akční verze Style+ s bohatším standardem, zahrnujícím dvouzónovou klimatizaci, parkovací senzory, LED mlhové světlomety, větší 18" kola, vyhřívaná sedadla i volant, vyjde na stejné peníze. Za příplatek necelých 50 tisíc je k dispozici pohon všech kol a za dalších čtyřicet tři i automat.

Tentokrát se do našeho porovnávače postaví proti SsangYongu Korando nejoblíbenější SUV na našem trhu. Výsledek souboje naleznete zde.

Rexton (+20 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis SsangYong

Posledním nabízeným SUV od korejské automobilky se nazývá Rexton a ze všech zmíněných modelů je největší. Jako jediný z nich má také odlišný motor, co navíc konzumuje naftu. Pod kapotou mu přede čtyřválec o objemu 2,2 litru s výkonem 202 koní a točivým momentem 441 Nm.

Standardně se dodává s pohonem všech kol a automatickou převodovkou. Po zdražení o 20 tisíc korun si SsangYong Rexton řekne o 969 900 Kč a za příplatek 17 tisíc přihodí další dvě místa k sezení. Top úroveň Premium+ již přesahuje hranici milion korun, a to výrazně.

Do souboje těžkých vah se proti Korejci postaví tuzemský zástupce i konkurent z německého koncernu. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV