Reklama
Nová auta

Ford hýří slevami. Cenu stáhl hlavně u menších modelů, které jsou až o 25 tisíc korun levnější

Ceníky se upravovaly u většiny nabízených vozů, naopak velké modely přidávaly na ceně

Kuga (sleva 25 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Ford

Oblíbené SUV střední třídy si letos pořídilo o polovinu více zákazníků něž loni a v celkovém žebříčku mu patří 24. příčka. Úspěšnost prodejů nicméně zbrzdil měsíc duben, kde se projevila vyšší cena způsobená plošným zdražením o 50 000 Kč zkraje jara.

Nyní ale přichází cenová náplast v podobě zlevnění o 25 tisíc korun. Ford Kuga se tak dostává se základní výbavou Titanium na dotek k hranici sedmi set tisíc korun. Vedle přeplňované zážehové patnáctistovky je k dispozici ještě její naftová verze a od vyšších úrovní se nabídka ještě rozrůstá o hybridní a plug-in hybridní pohonné jednotky.

Zlepšila se po snižování cen pozice Fordu Kuga ve srovnání s konkurencí? To se podívejte v našem připraveném porovnání, kam jsme zařadili nejoblíbenější vozy u nás.

Puma (sleva až 23 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Ford

Malý Ford Puma dohání svého většího kolegu, dokonce ho v minulém měsíci v prodejnosti předjel a v současné chvíli mu patří 29. místo. Ani on se neubránil březnovým změnám a cenovky přelepoval novými, o 36 tisíc korun vyššími cenami.

Květen byl ale milostivější a všechny výbavy se u nejmenšího SUV značky zlevnily o dvacet tisíc a u top verze ST-Line X dokonce o 23 000 Kč. S litrovým tříválcem o síle 125 koní se v nejnižší úrovni Titanium prodává od 507 900 Kč. K dostání je i s automatem a také ve výkonnější verzi se 155 koňmi pod kapotou.

Dravější varianta Puma ST si zachovala stejné ceny a s přeplňovanou “jedna-pětkou“ vyjde na necelých 800 tisíc korun, na začátku roku se nicméně dala pořídit o 12 000 Kč levněji.

Porovnali jsme amerického drobka s konkurencí. Na výsledek souboje se podívejte zde.

Fiesta (sleva až 16 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Ford

Zlevňovalo se i u Fordu Fiesta. Malý hatchback se u nás prodává už jen v pětidveřové variantě a pouze s benzinovými motory. Základ tvoří jedenáctistovka o výkonu 55 kW, která se objevuje pouze ve výbavě Trend Edition, kde ceny klesly o 14 tisíc korun.

To ovšem nestačilo na návrat do první desítky nejlevnějších vozů v dané kategorii, jak je vidět v našem žebříčku. Na poslední postupové místo totiž ztrácí 10 tisíc korun.

Více zlevnila vyšší úroveň Titanium, konkrétně o 16 000 Kč. Nejdostupnější je s litrovým tříválcem EcoBoost za 400 900 korun. Sportovněji laděné verze ST-Line a ST-Line X pak shodně ze svých cenovek umazaly 12 tisíc korun a ke stejnému kroku se rozhodla i do lehčího terénu připravená Fiesta Active. Ta si nyní řekne o 423 900 Kč.

Opačnou cestou se vydala ostrá varianta Fiesta ST, u níž se naopak zdražovalo o 14 tisíc. S motorem 1.5 EcoBoost o výkonu rovných dvou set koní se pomalu přibližuje k hranici 700 tisíc korun.

Mezi malými hatchbacky je konkurence velmi silná. Povívejte se do našeho porovnávače, jak si Ford Fiesta poradí vedle oblíbených modelů. Naleznete ho zde

Focus (sleva až 23 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Ford

Kompaktní vůz Ford Focus byl na slevy skoupý, a to jak ve variantě hatchback, tak i kombi. Zvolil odlišný přístup a zlevnil pouze vybrané motorizace. Prakticky jen ty, u nichž jsou v oficiálním ceníku modře zvýrazněné zvýhodněné ceny.

V základní výbavě Trend Edition takto svítí pouze litrový tříválec bez mild-hybridní technologie, který po snížení cenovky o 11 tisíc korun vyjde na 485 900 Kč. Za kombík se připlácí třicet tisíc.

U vyšších stupňů Titanium a Titanium X se tento motor objevuje nově. Místo něho byla o 13 tisíc korun zlevněna jeho silnější 114 kW verze s elektrickým pomocníkem. Ještě více došlo k poklesu ceny u výbav ST-Line X a Active X, kde se motor 1.0 EcoBoost 114 kW prodává od 568 900 Kč, což je o 23 tisíc méně, než tomu bylo v minulém měsíci.

Proti Fordu Focus kombi se nám do porovnávače seřadily modely Hyundai i30 kombiŠkoda Octavia Combi. Na výsledek se podívejte zde.

Mustang (zdražení až 115 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Ford

Milovníky sportovních aut nepotěší, že si na svůj vysněný vůz budou muset našetřit dalších několik desítek tisíc korun. Ať už se jedná o variantu s pevnou střechou nebo kabriolet, cenovky se u nich zvedly v případě motorů s manuální převodovkou o 105 tisíc korun a s automatem o dalších deset tisíc.

Kultovní Ford Mustang s pětilitrovým osmiválcem se tak nyní prodává od 1,5 milionu korun. Kdo spíše prahne po verzi do hezkého počasí, připlatí si dalších sto tisíc.

Takových automobilů je na našem trhu poskrovnu, pár jsme jich našli a připravili do našeho porovnání. Na výsledek se podívejte zde.

Mustang Mach-E (zdražení až 92 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Ford

Zdražení se neubránilo ani čistě elektrické SUV Ford Mustang Mach-E. U nejdostupnější varianty s elektromotorem o výkonu 198 kW a pohonem zadních kol se zvyšovala cena nejvíce, a to o 92 tisíc korun na 1 441 900 Kč.

V téže výbavě pak silnější motor s prodlouženým dojezdem zdražil o 75 tisíc a o stejnou částku pak navyšovaly verze s pohonem všech kol včetně nejvýkonnější pohonné jednotky se 487 koňmi. Ta se nyní přehoupla přes dva miliony korun. Hodně tomu napomohlo i zdražení z letošního března, kdy v této specifikaci došlo k navýšení ceny o 85 tisíc korun.

Stále více se rozrůstající segment elektrických SUV nabízí velmi silnou konkurenci. Do našeho porovnávače jsme vybrali ty nejoblíbenější a postavili proti Fordu Mustang Mach-E. Podívejte se zde.

Explorer (zdražení až 148 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Ford

Největší zdražení si připisuje největší nabízený model. Americký kolos Ford Explorer téměř vymazal vysokou slevu ze začátku roku, kdy ceny klesly o dvě stě tisíc korun.

Velké SUV se u nás prodává s plug-in hybridním šestiválcem ve dvou různých výbavách. Základem je verze ST-Line se sportovním podvozkem, která po navýšení o 144 tisíc korun překonává hranici dvou milionů. Podobně na tom je i vyšší stupeň Platinum s rozšířeným standardem o metalický lak a designové prvky exteriéru i interiéru. Ten zvýšil cenu o 148 tisíc korun a vyjde na 2 039 900 Kč.

Do našeho porovnání jsme vedle Fordu Explorer postavili modely Volvo XC90BMW X5. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV