Reklama
Nová auta

Hyundai zdražuje úspěšné modely z Nošovic. Desítky tisíc korun se připlácí za i30 i Tucson

Korejský výrobce Hyundai upravil ceníky i u elektromobilu. Ceny se někde zvedly až o 60 tisíc korun

Hyundai Tucson

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Nejúspěšnější SUV na českém trhu z dílny korejské automobilky je nošovický rodák Hyundai Tucson. Ten se v rámci květnových změn plošně zdražil o 10 tisíc korun, jsou tu ale výjimky.

V základní výbavě Start, kde ceny momentálně začínají na necelých 550 tisících korunách, si hybridní pohonná jednotka 1.6 T-GDI HEV ponechala původní cenovku a na rozdíl pouhé desetikoruny vyjde na 700 tisíc korun.

Vyšší úroveň Comfort se pak vyhnula zdražení u plug-in hybridu. Oproti klasickému hybridnímu motoru se dodává pouze jako čtyřkolka a disponuje výkonem 265 koní. Ostatní verze už nedělaly žádné ústupky a bez rozdílu tak navyšovaly ceny o 10 tisíc u čistě spalovacích i více či méně elektrifikovaných pohonných jednotek.

Do našeho porovnávače jsme Hyundai Tucson postavili proti modelům ve stejné cenové kategorii. Kdo nabízí za méně peněz více muziky se dozvíte zde.
Reklama

Hyundai i30

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

K plošnému zdražení se Hyundai rozhodl i u oblíbeného modelu i30. Cenovky se měnily u všech karosářských verzích, ale jedna z nich podražila víc.

Pětidveřový kompaktních hatchback zvyšoval ceny o 10 tisíc korun. Pouze v provedení Family Comfort byla ušetřena základní atmosférická “jedna-pětka“, která se nadále prodává za necelých 400 tisíc korun. I po úpravách ceníku stále drží prim v žebříčku nejlevnějších hatchbacků v dané kategorii, jak se můžete přesvědčit zde.

Elegantně střižený Hyundai i30 Fastback se nabízí pouze s přeplňovanými benzinovými agregáty a u nich hodnota stoupla o rovných 10 tisíc korun. Nejlevněji tak lze kompaktní liftback pořídit v akční výbavě Family Comfort za 419 990 Kč.

Nejvíc se zdražila praktičtější varianta Hyundai i30 kombi. V porovnání s minulým měsícem se ceny u ní zvýšily o 15 tisíc korun. Stejně jako u hatchbacku, tak i zde je jedna výjimka. Benzinová patnáctistovka o výkonu 81 kW ve výbavě Family Comfort měnila cenovku o pouhých pět tisíc korun na 429 990 Kč.

Na českém trhu je pouze jedno kombi, které je momentálně výhodnější než Hyundai i30 kombi. Zařadili jsme ho do našeho porovnávače vedle dalších oblíbených modelů. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama

Hyundai i30 N

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Zdražování neujely ani ty nejrychlejší modely značky. Sportovně střižený hot-hatch Hyundai i30 N sice u slabšího přeplňovaného dvoulitru nechal cenu stejnou, u výkonnější varianty Performance s 280 koňmi pod kapotou připsal částku 20 tisíc korun. Vyjde tak na necelých 789 990 Kč s šestistupňovou manuální převodovkou.

Naopak Hyundai i30 N Fastback se nijak nerozpakoval a cenovky u všech verzí shodně zvyšoval o 20 tisíc korun. V základním provedení tak odskočil od hatchbacku na rozdíl čtyřiceti tisíc korun.

Do našeho porovnávače jsme zařadili nejznámější hot-hatche na českém trhu. Výsledek porovnání uvidíte zde.
Reklama

Hyundai Kona

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Nejmenší nabízené SUV od korejské automobilky navýšilo ceny u všech výbav o rovných deset tisíc korun. Hyundai Kona se tak prodává se základním litrovým tříválcem za více jak 400 tisíc korun a jako čtyřkolka s přeplňovanou “jedna-šestkou“ vyjde na 599 990 Kč.

Sportovně laděná Kona N na rozdíl od konvenční verze nijak ceníky neměnila a dále nabízí výkonný dvoulitrový čtyřválec za 939 990 Kč. Ani v Česku vyráběná elektrická Kona nepodlehla tlaku a zůstala na stejných hodnotách.

V našem porovnávači se utká malé SUV Hyundai Kona proti oblíbeným evropským vozům. Jak si poradí s konkurencí se dozvíte zde.
Reklama

Hyundai Ioniq 5

Zdroj: Tiskový servis Hyundai

Elektromobil korejské produkce Hyundai Ioniq 5 upravil nejen ceny, ale modernizoval i výkonnější motory Power a Power 4x4. U předokolky se zvýšila kapacita baterií o 4 kWh, výkon stoupl o 8 kW a zlepšilo se i zrychlení, naopak se zhoršila spotřeba. S pohonem všech kol si elektromotor vedl obdobně, jen síla se zvýšila více, konkrétně o 14 kW na 239 kW.

To se odrazilo i v ceníku. Zatímco základní motorizace Eco se zdražila u nejnižší výbavy Smart o 20 tisíc korun, u pohonné jednotky Power 168 kW to bylo o 40 tisíc korun. O stejnou hodnotu se zvyšovala cena u nejslabšího elektromotoru Eco ve vyšším stupni Style, kde ostatní, elektřinou poháněné motory zaznamenaly nárůst o 60 tisíc korun. Ve variantě 4x4 se tak Hyundai Ioniq 5 nabízí za více jak 1,5 milionu korun.

V ceníku se objevuje nová výbava Style Premium, což ještě minulý měsíc byla verze Style obohacená o paket Premium. Cenově je základní motorizace Eco na stejné hodnotě jako minulý měsíc, ale u elektromotorů Power jsou ceny o 20 tisíc korun vyšší. Navíc ze standardu vypadl asistent zabraňující kolizi při couvání, dálkové ovládání parkovacího asistenta, 360° kamerový systém a kamerové sledování mrtvého úhlu. Vše je dostupné pouze v novém paketu Technology spolu s dalšími bezpečnostními prvky za příplatek 70 tisíc korun.

Elektromobil Hyundai Ioniq 5 jsme postavili proti českému SUV a také novince z Japonska. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama
Reklama
Autosalon TV