Reklama
Nová auta

Dacia si zadělává na problém. Oblíbený Duster přišel o čtyřkolku a nově za něj zaplatíte více

S příchodem nového loga se změnily ceny všech nabízených modelů. A ne zrovna o málo

Duster mění nabídku

Zdroj: Tiskový servis Dacia

Nejprodávanější model rumunské automobilky s příchodem nového loga obměnil stávající výbavy za nové a přihodil k tomu i navýšení cen o několik tisíc. U nejnižší výbavy Essential zdražil základní motor TCe 90 o 7 600 korun a přeplňovaný tříválec na LPG dokonce o 10 100 korun. Startuje tak na 367 500 Kč.

Kompaktní SUV se rozloučilo s pohonem všech kol u naftového agregátu Blue dCi 115. Ten byl k dostání od vyšší úrovně Comfort, kterou nyní nahradila verze Expression. V ní se cenovky měnily podobně jako u zmíněné výbavy Essential. Pohonná jednotka na zkapalněný ropný plyn je dražší o 10 100 korun a ostatní motorizace o necelých osm tisíc.

Role Dustera jako čtyřkolky tak přechází pouze na aktuálně nejvyšší stupeň Journey, jenž je náhradou za Prestige. Nemá sice chromované koncovky výfuku, ale je bohatší o elektricky sklopná zpětná zrcátka a dešťový senzor. Také je o 13 600 korun dražší a v případě TCe 100 LPG je rozdíl dokonce 16 100 Kč. Zcela tak vypadla top verze Extreme, kde začínal Duster na částce 439 900 korun a ve standardu obsahoval kamerový systém Multiview a bezklíčový přístup do vozu.

I když je Dacia Duster stále nejlevnějším kompaktním SUV na trhu, nejnižší specifikace je opravdu holátko a většina zákazníků sáhne po variantě Journey. S ní se ale cenově blíží ke konkurenčním vozům z Asie. Je na tom s vybaveností lépe? To se dozvíte v našem porovnávači zde.

Jogger (zdražení až 15 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Dacia

Nejmladší z rodiny Dacia je víceúčelový vůz s názvem Jogger. Na trhu se objevil na konci loňského roku a hned zaujal nejen svou praktičností, ale i cenou. Ta se letos měnila již počtvrté a celkově to znamená zdražení až o 59 tisíc korun.

Poslední úpravy se do součtu zapsaly poměrně výrazně. Základní verze Essential, která přišla o motor TCe 110 a přední mlhovky, se nyní prodává od 411 tisíc korun, což je navýšení o 12 500 Kč. Post nejlevnějšího kombi tak vzalo za své. Dané kategorii vévodí zástupce z Koreje. Celý žebříček naleznete zde.

Vyšší úroveň Comfort se přejmenovala na Expression, ale jinak zůstalo vše při starém a obsahově nijak nestrádá. Jen ta cena už nesedí. Přeplňovaný tříválec TCe 100 ECO-G na zkapalněný ropný plyn má cenovky vyšší o 15 tisíc korun a čistě benzinová varianta se 110 koni pod kapotou si připsala 12 500 korun. Stejný postup zvolila nejvyšší výbava Extreme, kde ceny začínají na 480 500 Kč. I v této specifikaci je dostupná sedmimístná verze za příplatek 23 tisíc korun.

Do našeho porovnávače jsme zařadili vedle Dacie Jogger oblíbené kombíky na našem trhu. Na výsledek se podívejte zde.

Sandero (zdražení až 10 500 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Dacia

I u malého hatchbacku se za nové logo připlácí. Dacia Sandero si v základní výbavě Essential připočetla k cenovkám částku 7 tisíc korun až na motor TCe 100 ECO-G, který zdražil o necelých deset tisíc. S atmosférickým tříválcem se nicméně stále drží pod hranicí 300 tisíc korun.

Podle stejného vzorce se upravovaly ceny u vyšší verze Expression. Ta se ještě nedávno jmenovala Comfort, nicméně obsahově se nijak neliší. Startuje na částce 320 900 Kč.

Do lehčího terénu připravené Sandero Stepway bylo v případě nejnižší specifikace Essential o tisícikorunu mírnější. Však také přišlo o přední mlhové světlomety. S benzinovým agregátem TCe 90 začíná na 350 900 Kč.

Druhá nabízená varianta Expression si řekne o osm tisíc korun více než před měsícem, v případě přeplňovaného litru na LPG dokonce o 10 500 Kč. V nabídce má nově motor TCe s výkonem 110 koní a vyjde na více jak 400 tisíc korun.

Do našeho porovnávače jsme zařadili k malému hatchbacku Dacia Sandero oblíbené vozy této kategorie. Kdo z nich nabízí za málo peněz hodně muziky? To se dozvíte zde.

Spring (zdražení až 12 500 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Dacia

Nejlevnější elektromobil na českém trhu letos měnil ceníky již pětkrát. Nejvíce navyšoval v květnu, kdy ceny plošně vzrostly o 25 tisíc korun, nejméně pak v březnu (+5 000 Kč). Oproti začátku roku je nyní rozdíl už téměř 60 tisíc korun.

Poslední změny u Dacie Spring znamenaly pro základní výbavu nárůst o deset tisíc na 511 900 Kč. Zároveň si změnila jméno na Essential a přihodila pár designových prvků v podobě chromovaných detailů v interiéru a šedou barvu zakomponovala do vnějšího vzhledu.

Top verze se nazývá Expression a oproti předchůdci Comfort Plus se liší nejen cenou, která se zvýšila o 12 500 Kč, ale i vzhledem. Zevnějšku tak chybí kontrastní oranžová barva na zpětných zrcátkách, bocích vozu, střešních ližinách a nárazníku. Kdo by přeci jen toužil po pestrém zbarvení, připlatí si tři tisíce korun za paket Design.

Jak si vede nejdostupnější elektrický vůz v porovnání s konkurencí? To se dozvíte zde.
Reklama
Autosalon TV