Reklama
Nová auta

Dacia mění ceny nejnovějších modelů. Některé z nich letos zdražují už počtvrté a ne zrovna o málo

Úprava ceníků proběhla u vybraných vozů. Zdražení už zájemci pocítí poměrně citelně

Jogger (+15 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Dacia

Nejnovější přírůstek u rumunské rodiny Dacia si od uvedení na trh připisuje již třetí zářez v ceníku. V únoru se cenovky zvyšovaly o 15 tisíc korun, u verze se třetí řadou sedadel dokonce o 19 000 Kč, duben znamenal pro Dacii Jogger plošné zdražení o deset tisíc korun a nyní přicházejí další změny.

Základní výbava Essential bude sice k dispozici později, i tak u ní došlo k navýšení cen o 15 tisíc korun. Se základní motorizací hltající benzín i LPG nyní vyjde na necelých čtyři sta tisíc. Pomalu tak přichází o jednu z největších výhod a tou je cenová dostupnost. Jeden z nejoblíbenějších kombíků u nás totiž ztrácí na víceúčelové vozidlo od Dacie pouhých patnáct set korun. Na kompletní žebříček se podívejte zde.

I vyšší stupně Comfort a Extreme se rozhodly pro zdražení o 15 tisíc korun a začínají na částkách 443 500 Kč a 465 500 Kč. Za sedmimístnou, v tomto segmentu nevšední variantu se připlácí 23 tisíc korun.

Vzali jsme nejoblíbenější vozy v dané kategorii a porovnali v našem porovnávači. Jak si vedla Dacia Jogger ve srovnání s konkurencí se podívejte zde.

Spring (+25 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Dacia

Větší cenový otřes zažil nejlevnější elektromobil na českém trhu. Ten vyjma února zvyšoval ceny pravidelně každý měsíc, nejvíce pak právě v květnu. Zkraje nového roku Dacia Spring zdražila o 10 tisíc korun a za březen a duben dohromady dalších dvanáct tisíc. Nyní byla daleko přísnější a plošně zvedla cenovky o 25 tisíc korun.

Sice si udržela pozici v žebříčku nejdostupnějších plně elektrických vozů, ale cenově se přehoupla přes hranici půl milionu korun se základní výbavou Comfort. Ta se obsahem omezuje pouze na velmi strohý výčet prvků jako je například klimatizace, rádio, omezovač rychlosti a elektricky ovládaná okna.

Ani vyšší stupeň Comfort Plus nehýří kdovíjakým luxusem, i když rozšiřuje standard o čalounění z umělé kůže, designové prvky exteriéru i interiéru, navigaci, parkovací senzory a kameru. S elektromotorem o výkonu 33 kW si řekne o 543 900 Kč.

Do našeho porovnávače jsme zařadili nejlevnější elektromobily na našem trhu. Na výsledek porovnání se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV