Reklama
Nová auta

Ceny nových vozů od Mitsubishi výrazně spadly. Slevy v součtu dosahují až 198 tisíc korun

Japonská automobilka mění ceníky už podruhé v tomto roce. Tentokrát se zaměřila jen na určité výbavy
Zdroj: Mitsubishi

Mitsubishi jede podle loňského scénáře, kdy překvapilo snížením cen až o 140 tisíc korun. Ani letošní slevy nejsou totiž nijak zanedbatelné. Na začátku roku sahaly až do výše 50 tisíc korun a nedávno se objevily v oficiálních cenících další v podobné hodnotě. Díky tomu se například malé SUV dostalo na historické minimum.

Největší sleva pro SUV

Nejlevnější vůz v kategorii malých hatchbacků Mitsubishi Space Star zlevnil ze všech svých stájových kolegů nejméně. Ceny ve třetím výbavovém stupni Invite klesly o 8 a 15 tisíc na celkové zvýhodnění až 25 tisíc korun. S atmosférickou dvanáctistovkou startuje na 323 760 korunách a k dostání je i s automatem za příplatek 33 tisíc. Ve standardu nabídne 15“ kola z lehké slitiny, parkovací kameru, tempomat, nebo třeba klimatizaci. Jak je na tom ale ve srovnání s konkurencí za podobnou cenu? To se dozvíte zde.

O kousek štědřejší bylo ze stejné kategorie pocházející Mitsubishi Colt. Třetí nejvyšší výbavu Intense zlevnilo v případě přeplňovaného litrového tříválce o 17 tisíc korun, hybridní šestnáctistovku o něco méně, konkrétně o 15 tisíc. Momentálně tak vychází v této specifikaci na necelých 420 tisíc korun. V základu obsahuje mimo jiné prvky, co jsou často u konkurence až v top verzích. Na mysli máme kupříkladu adaptivní tempomat, sledování mrtvého úhlu, či vyhřívaná sedadla i volant.

Nejvíce zlevnilo rodinné SUV Eclipse Cross PHEV. Podobně jako ostatní modely značky se soustředilo jen na určité výbavy. Rovných 30 tisíc si z cenovky strhla speciální edice Black Edition se specifickými černými doplňky. S plug-in hybridním motorem o objemu 2,4 litru vychází s celkovou slevou 198 tisíc na 969 960 Kč. O 54 tisíc se zlevnil nejvyšší stupeň Instyle+, který nyní vyjde na necelý milion korun, což je oproti standardnímu ceníku v součtu o 190 tisíc méně. Je zároveň výhodnější než nižší výbava Instyle. Kompletní ceník naleznete zde. Podívejte se také na připravené porovnání, kam jsme zařadili nejoblíbenější SUV v této kategorii. Stačí kliknout sem.

Na historickém minimu

Menší sourozenec Mitsubishi ASX snížil ceny prakticky u všech výbavových stupňů vyjma základního provedení Inform, nicméně vyšší úroveň Invite je díky nedávné slevě až 18 tisíc výrazně výhodnější. Se zážehovým tříválcem totiž startuje na 471 960 Kč, což je nejnižší hodnota od vstupu současné generace na trh. Přitom nabídne navíc dešťový senzor, automatickou klimatizaci, bezklíčový systém i elektricky sklopná zrcátka.

Vyšší úroveň Invite+ snížila ceny dokonce až o 30 tisíc korun, a dostala se tak pod hranici půl milionu s přeplňovanou mild-hybridní třináctistovkou. Nejvíce si ale odečetla z cenovky verze Intense, a to až 37 tisíc korun. Naproti tomu v top variantě Instyle došlo k plošnému snížení o třicet tisíc pouze u motorů 1.3 DI-T Mild Hybrid a 1.6 Hybrid. Verze do zásuvky sice zůstala na stejné hodnotě 869 960 Kč, i tak na ní výrobce nadále poskytuje slevu 130 tisíc korun.

Mitsubishi ASX jsme porovnali s hlavními konkurenty na našem trhu. Výsledek naleznete zde. Pro kompletní ceník včetně technických dat klikněte sem.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Peugeot chystá v březnu týden velkých slev. Výhodněji nabídne skoro všechny modely

Peugeot 308 SW bude začínat na ceně 515 tisíc korun, přijde i výprodej užitkových aut
04.03.2024 16:30
|
0
Reklama

Sleva až 80 tisíc a voucher na příslušenství. Citroën láká na zajímavou nabídku

Zvýhodnění se týká především největšího nabízeného SUV. Nicméně jen na vybrané motory
26.02.2024 07:35
|
0
Reklama

Jeden z nejdostupnějších vozů na trhu zlevňuje. Dostal i nový italský oblek

Fiat nedávno měnil ceníky svých vozů. Nejzásadnější změny si odváží Panda
23.02.2024 10:03
|
0

Suzuki pokračuje ve slevách z minulého roku a přihazuje další. Dosáhne na ně jen stovka zákazníků

Japonská automobilka vedle zlevnění nabízí pro vybrané modely palivo zdarma. Jde hlavně o SUV
16.02.2024 10:36
|
3

Na trh míří nový Opel Frontera. Rodinné SUV nabídne až sedm míst k sezení, ale jen dva motory

Novinka byla k vidění v pražském obchodním centru, kde jsme ji důkladně prolezli a změřili
13.06.2024 08:03
|
9

Poslední vůz pod 300 tisíc padl, přitom ani nezdražil. Zásadní změny potkaly i další japonská auta

Automobilka Mitsubishi v květnu upravila ceníky všem svým modelům. Došlo i na zlevnění
11.06.2024 14:23
|
0
Reklama

Automobilka MG zlevnila vybrané modely až o 50 tisíc korun. Zájemce o SUV ale nepotěší

Červnové změny znamenaly vedle výrazného poklesu cen i zdražení oblíbeného vozu
06.06.2024 18:01
|
1

Automobilka MG pokračuje v ofenzivě a připravuje smršť nových modelů. První přijede už v létě

Do konce roku se na trhu objeví dlouho očekávaný sporťák, ale i malý hatchback i nové generace SUV
03.06.2024 07:50
|
4
Reklama
Autosalon TV