Reklama
Nová auta

BMW skokově zvyšuje ceny. Nejoblíbenější modely zdražily o 60 tisíc korun

Úpravy ceníků se dotkly téměř všech vozů značky BMW. Najdou se ale i výjimky

BMW X5 (+62 400 Kč)

Zdroj: Tiskový servis BMW

Nejprodávanější BMW u nás je právě model X5. Necelých pět metrů dlouhé SUV vyšší střední třídy se vyrábí od roku 1999 a momentálně se prodává již ve své čtvrté generaci.

Na českém trhu se nabízí s pěti různými, převážně elektrifikovanými motorizacemi. Výjimkou jsou pouze sportovní verze M50i a M spolu se základním naftovým dvoulitrem xDrive25d. U nich žádný elektromotor nenajdete.

Všechny motory se pojí s automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Po plošném zdraženi o 62 400 korun startuje BMW X5 na necelých 1,8 milionu korun, v nejostřejším provedení s “eMkem“ na zádi je cena téměř dvojnásobná.

Německé SUV změří v našem porovnávači své síly s konkurencí. Postavili jsme proti němu ty nejoblíbenější vozy v této kategorii. Na výsledek se podívejte zde.

BMW řady 3 (+62 400 Kč)

Zdroj: Tiskový servis BMW

Stejné zdražení o více jak šedesát tisíc korun si připisuje i trojková řada BMW. Ta se prodává ve dvou karosářských verzích – sedankombi. Čtyřdveřové BMW se po úpravách ceníku přehouplo přes hranici 900 tisíc korun a u kombíku cena startuje na 985 400 Kč. 

V nabídce mají vedle čistě spalovacích agregátů i plug-in hybridní pohonné jednotky. Ty se ovšem pod 1,2 milionu korun nedostanou. Obě varianty také nabízejí výkonné šestiválce, u sedanu dokonce dosahují ve sportovním provedení M výkonu až 510 koní.

Zatímco všechny motory přepisovaly cenovky, příplatková výbava se až na pár výjimek prakticky nezměnila. Zájemce si připlatí pouze za pakety M Sport, Business Class a také za sportovní podvozek, naopak ušetří u paketu Innovation, ze kterého vypadl momentálně nedostupný systém Gesture Control s ovládáním funkcí pomocí pohybů ruky.

Praktičtější varianta BMW 3 Touring má na českém trhu silnou konkurenci. Jak obstojí v porovnání s nedávno zdraženým Volvem či odvěkým rivalem? Na to se podívejte zde.

BMW řady 5 (+59 800 Kč)

Zdroj: Tiskový servis BMW

Menší zdražení paradoxně postihlo o třídu větší model BMW 5. Ten se stejně jako jeho zmiňovaný sourozenec prodává ve variantách sedankombi. Po zdražení o 59 800 korun vychází nejlevněji ve spojení s motorem 518d za 1 423 500 Kč. Za praktičtější verzi Touring se připlácí 72 800 korun.

V nabídce již není slabší plug-in hybridní dvoulitrový čtyřválec o výkonu 150 kW a u sedanu byla navíc odstraněna nejostřejší pohonná jednotka M5 CS se silou 635 koní. Zájemce o sportovní provedení M se tak bude muset spokojit “pouze“ s šesti sty koňmi pod kapotou nebo si připlatit dalších čtvrt milionu korun za paket Competition a získat tak 25 koní navíc.

Pojďme se podívat na souboj ostrých sedanů. Tentokrát to bude M vs. AMG. Na výsledek se podívejte zde.

BMW X1 (+26 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis BMW

Další místo obsadilo “esúvéčko“ kompaktních rozměrů. Vůz BMW X1 s délkou necelých čtyři a půl metru se zdražil o 26 000 Kč a dostal se tak přes hranici 800 tisíc korun. Nejnižší navýšení cen v rámci automobilky postihlo ještě BMW 1X2.

Model X1 se na českém trhu prodává jak s pohonem přední nápravy, tak i s pohonem všech kol. Spolu s BMW X2 jsou jediná SUV značky, která nabízejí u vybraných motorů manuální převodovku. Jde většinou o základní motorizace.

Oblíbené sportovně-užitkové vozidlo jsme porovnali s těmi nejprodávanějšími u nás. Na výsledek porovnání se podívejte zde.

BMW řady 4 (+52 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis BMW

Pětici nejoblíbenějších “béemvéček“ uzavírá řada 4. Ta se u nás nabízí jako kupé, kabriolet a také liftback. První dvě zmíněné karoserie shodně zdražily o 52 tisíc korun. V případě BMW 4 Coupé cena startuje na 1 271 400 Kč a u verze se stahovací střechou se cenovka udržela ještě pod 1,5 milionu korun.

Liftback střední třídy BMW 4 Gran Coupé navyšoval ceny u spalovacích motorů také o 52 tisíc korun, ale v nabídce má ještě dva elektromotory a u nich byl nárůst mírnější. Plně elektrický čtyřkový bavorák se silou 340 koní zvýšil cenu o 26 tisíc korun na 1 479 400 Kč a u silnější varianty M50 s pohonem všech kol se cenovka zvedla o 46 800 Kč.

Nově je u liftbacku k dostání zážehový čtyřválec 430i s pohonem všech kol, oproti zadokolce je dražší o 68 900 Kč. Nejnovější přírůstek jsme porovnali s konkurencí. Na výsledek se podívejte zde.
Reklama
Autosalon TV