Reklama
Bonusy k TV pořadu

Výrazné zdražování letos nahradily slevy. Některé automobilky zlevnily až o 320 tisíc korun

Nejčastěji měnila ceníky evropská automobilka, rekordní zlevnění putuje do Ameriky

Peugeot (sleva až 240 900 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Francouzská automobilka měnila ceny ze všech výrobců na našem trhu snad vůbec nejčastěji. Pokud započteme i speciální akci 7 dní Peugeot, tak se dostaneme až na číslo osm. Naposledy upravovala ceníky minulý měsíc, kdy zvýhodnila vybrané vozy až o 146 tisíc korun.

To je právě případ modelu Peugeot 408, který se u nás objevil začátkem tohoto roku. Startoval na 830 000 korunách a nabízel se v celkem třech výbavách. O prostřední stupeň sice nedávno přišel, ale po posledních změnách je celkově výhodnější o 128 až 207 tisíc korun. Kompletní ceník naleznete zde.

Výrazný rozdíl uvidíme i při pohledu do ceníku Peugeotu 5008, který do konce dubna zveřejňoval jen standardní ceník, kde začínal na necelých 900 tisících. V květnu ale zvýhodnil první dvě výbavy o osm procent, a nejvyšší dokonce o deset. Od té doby přihodil ještě další slevy v celkové výši 98 až 128 tisíc korun. Rodinné SUV se tak nyní prodává od 720 900 Kč. Obdobného scénáře se držel i menší sourozenec Peugeot 3008, který je oproti lednu výhodnější až o 22 procent. Jen za říjen si odečetl z cenovek až 77 tisíc korun. Na kolik nyní vyjde a jak je na tom konkurence? To se dozvíte zde.

Zlevnění se dočkaly i čerstvě modernizované automobily Peugeot 208508, a to až o 15 tisíc v případě malého hatchbacku a plošně o 130 tisíc u elegantního liftbacku i prostorného kombi, které díky tomu nabízí jeden z nejlevnějších plug-in hybridů ve své třídě. Levnější naleznete v našem připraveném porovnávači zde.
Reklama

Toyota (sleva až 300 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Toyota

Japonský výrobce upravoval v tomto roce ceny nahoru a dolu. Na začátku ledna přišlo zlevnění, kdy nejvíce odečetla z cenovek oblíbená Toyota RAV4, konkrétně až o 130 tisíc korun, které ovšem v dubnu vystřídalo zdražení. Během srpna a září se ale objevila další zvýhodnění, a to do výše až 300 tisíc korun.

Díky tomu se například Toyota Camry dostala na vůbec nejnižší cenu od vstupu na český trh. Po slevě o 210 až 240 tisíc korun podle výbavy vychází na 840 000 korun. A o podobnou částku je nyní levnější i elektromobil Toyota bZ4X, jenž momentálně najdete mezi nejlevnějším vozy v dané kategorii. Porovnání dostupných elektrických SUV naleznete zde.

Uvedenou částku tři sta tisíc si odečetl ryzí offroad Toyota Land Cruiser, ovšem v nejvyšší výbavě Executive, kde se nyní prodává od 1,7 milionu korun. A nižší stupně? Ty poskytují bonus 240 až 290 tisíc, přičemž nejlevněji pořídíte ve verzi Prado za 1 335 000 Kč.
Reklama

Ford (sleva až 320 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Ford

Co do počtu změn by mohla automobilka s modrým oválem ve znaku soupeřit s francouzským Peugeotem. Letos jsme napočítali celkem sedm úprav ceníků a poslední proběhly minulý měsíc, kdy čistě spalovací motor 1.5 EcoBoost zlevnil vyjma druhé nejnižší výbavy ST-Line o dvacet tisíc korun. Na druhou stranu zdražily ostatní elektrifikované pohonné jednotky až o 40 tisíc.

I přes turbulentní vývoj cen je v tomto roce v porovnání s cenami zkraje ledna o 70 až 150 tisíc dostupnější. Nejvíce zlevňovala právě benzinová patnáctistovka spolu s verzí do zásuvky, full-hybrid byl oproti nim ve všech výbavách o 40 tisíc pozadu. Oblíbené SUV jsme postavili proti nejprodávanějším vozům na trhu. Podívejte se zde.

U malého Fordu Puma jsou počty o něco jednodušší, od začátku roku totiž plošně zlevnil o 65 tisíc korun a startuje na 444 900 Kč. Výrazně štědřejší byl Ford Focus, ovšem jen u mírně elektrifikovaného litrového tříválce s manuální převodovkou, kterou na podzim Ford zvýhodnil o 115 tisíc korun u všech výbavových stupňů. Silnější varianta s automatem odečetla deset tisíc a turbodiesel zůstal na stejných částkách.

Největší slevu si letos zatím odneslo čistě elektrické SUV Ford Mustang Mach-E, které je oproti lednu výhodnější o 320 tisíc korun. V základním provedení Mach-E vychází se slabším elektromotorem o výkonu 198 kW a pohonem zadní nápravy na 1 238 900 korun. Za čtyřkolku si výrobce účtuje téměř 1,4 milionu ve vyšším stupni Premium. Na kolik vyjde náhon na všechna kola u konkurence? To se dozvíte v našem porovnávači zde.
Reklama

Volkswagen (sleva až 245 226 Kč)

Zdroj: Tiskový servis Volkswagen

Německý koncern tento rok tolik do cen nezasahoval jako ostatní uvedené automobilky, nicméně jeho úpravy byly zásadní. Ještě v únoru jsme zaznamenali u většiny modelů výrazné zdražení, které dosahovalo až do výše 58 tisíc. Nicméně v létě přišel se zajímavou nabídkou pro Volkswagen Multivan.

Ten v nejnižší specifikaci Multivan zlevnil až o 245 tisíc a jeho cena začínala na necelém milionu korun s přeplňovanou patnáctistovkou. Vyšší úroveň Life společně s variantou Style pak odečetly částku okolo 194 tisíc korun. A to včetně prodloužené verze Long, kterou najdete v našem připraveném porovnávači zde.

Nedávno se do hledáčku automobilky dostal i oblíbený hatchback Volkswagen Polo, u něhož je k dispozici nová výbava Limited. Ta odpovídá základnímu provedení Life, ale cenově je o 93 tisíc levnější a startuje se slabším litrovým tříválcem na necelých 400 tisících, což je jen o tři tisícovky více, než za kolik se začal v modernizované podobě prodávat se shodným motorem v roce 2021.

Větší a úspěšnější Volkswagen Golf získal také zvýhodněnou výbavu Limited. Stejně jako u menšího sourozence odpovídá úrovni Life, ale je levnější o 105 tisíc korun. Momentálně se nabízí od 529 900 Kč. Oblíbený hatchback jsme porovnali s konkurencí. Souboj nejúspěšnějších modelů naleznete zde.
Reklama

MG (sleva až 90 000 Kč)

Zdroj: Tiskový servis MG

Čínský výrobce sice nepatří mezi rekordmany v počtu úprav ceníků, ani výše slev nedosahuje závratných výšin, nicméně svojí cenovou politikou značně zatápí konkurenci. Od začátku tohoto roku například zlevnil celkově svůj nejprodávanější model ZS až o 45 tisíc korun. Tím také předběhl mezi kompaktními SUV dosud vládnoucí Dacii Duster, na kterou má nyní náskok přes deset tisíc, jak můžete vidět v našem porovnávači zde.

Větší crossover MG HS se momentálně nabízí za necelých 600 tisíc korun, přičemž v lednu to bylo o 64 tisíc více. Ještě zajímavější rozdíl je u nejvyšších stupňů Elegance a Exclusive, které jsou levnější o 70 tisíc.

A verze do zásuvky eHS za stejnou dobu zlevnila o 59 a 90 tisíc korun a řadí se mezi vůbec nejlevnější SUV s plug-in hybridním pohonem. Celý žebříček naleznete zde. Podívejte se i na připravený porovnávač zde.
Reklama
Reklama
Autosalon TV