Reklama
Bonusy k TV pořadu

Pět nejvýkonnnějších kompaktních SUV disponuje výkonem 300 a více koní. Konkurují hot hatchům

Některá zvládají zrychlit z 0 na 100 kilometrů za méně než pět vteřin. Všechna stojí přes milión

Volkswagen T-Roc R

Zdroj: Volkswagen

Vůz, který zaujme nejen svou okázalou barvou a černými doplňky, ale také příplatkovými obrovskými a velmi hlasitými výfuky značky Akrapovič.

Jeho rozměry jsou: délka 4234 mm, šířka 1819 mm, výška 1573 mm. Rozhodně slušná jsou výkonnostní specifika: Výkon 300 koní, točivý moment 400 Nm, zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy a relativně nízká hmotnost 1575 kg. Obrovskou výhodou je pohon všech kol 4Motion, který má zajišťovat maximální možnou trakci podobně jako ostré hatchbacky s pohonem přední nápravy. Takže ostré projíždění zatáček bokem raději nečekejte. A jelikož vychází z klasického T-Roca, nabízí i spoustu asistenčních systémů, dostatek prostoru, a atraktivní interiér.

Ceny startují od 1 042 900 Kč.
Reklama

Cupra Ateca

Zdroj: Cupra

Možná si říkáte, že se nová Cupra Ateca od předchozího T-Roca R moc neliší a máte v podstatě pravdu. Stejný výkon, podobné rozměry a provedení interiéru. Tak v čem je jiná? Hlavně ve hmotnosti a ve zrychlení. Cupra Ateca je totiž o něco těžší, takže zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,2 sekund, ale zase nabízí více místa v kufru. Také má zcela jinak nastavený pohon všech kol, který primárně posílá většinu výkonu na zadní nápravu, takže vám dovolí projet zatáčky i v mírném náklonu. Podvozek je mnohem tvrdší a liší se samozřejmě cena. Ta je o něco vyšší: 1 224 900 Kč. 
Reklama

Range Rover Evoque

Zdroj: Land Rover

Ano je tomu opravdu tak. I Range Rover si zde zaslouží své místo, ale pouze s vrcholnou motorizací P300 AWD s automatickou převodovkou. Nejspíše s ním nebude tak velká zábava, protože váží téměř 2 tuny, takže vás i s nejsilnější motorizací 2,0 l turbo s výkonem 300 koní dostane na 100 km až za 6,6 sekundy. Alespoň si můžete být 100% jistí, že s ním překonáte i ty největší offroad nástrahy. Navíc moderními technologiemi a pohodlím připomíná spíše limuzínu. Cena začíná od 1 414 853 Kč.
Reklama

BMW X2 M35i

Zdroj: BMW

BMW X2 je vlastně spíše takový hatchback než kompaktní SUV. Vypovídá o tom nízká světlá výška vozu, minimalistický design a malý kufr i prostor pro posádku. Navíc pod kapotou nenaleznete slavný řadový šestiválec, nýbrž dvoulitrový čtyřválec. Ten je ale vyladěn na neskutečných 306 koní a 450 Nm točivého momentu, takže posádku z 0 na 100 km/h dostane už za 4,9 sekundy. Samozřejmostí je nízká hmotnost (okolo 1,5 tuny) a sportovně naladěný pohon všech kol, který je schopen poslat až 70% výkonu na zadní nápravu. A kolik tahle sranda stojí? Minimálně 1 445 600 Kč.
Reklama

Mercedes AMG GLA 45 S 4MATIC+

Zdroj: Mercedes

Nyní jsme se dostali k tomu nejostřejšímu, nejrychlejšímu, nejsilnějšímu a samozřejmě nejdražšímu kompaktnímu SUV ze všech uvedených. Mercedes-AMG GLA 45 S 4MATIC+ se začínající cenovkou od 1,5 milionu korun zaujme snad úplně vším. Výkon až neskutečných 421 koní, točivý moment 500 Nm a zrychlení z 0 na 100 km/h proběhne za pouhé 4,3 sekundy. Není divu, že se jedná o nejvýkonnější čtyřválcový motor na světě. Samozřejmostí je i pohon všech kol, spousta šílených designových doplňků a moderní interiér.
Reklama
Reklama
Autosalon TV