Reklama
Bonusy k TV pořadu

Škoda Enyaq iV ze soutěže Autosalonu putuje díky Pavlu Nečasovi do nadace Kluka Puka

Vítězem soutěže známých osobností s vozem Škoda Enyaq iV se stal herec Pavel Nečas
Zdroj: Autosalon.TV

Není důležité se zúčastnit, ale vyhrát. S takovým mottem a úsměvem na tváři vstupoval do soutěže pořadu Autosalon se škodou Enyaq iV herec Pavel Nečas. A jak si předsevzal, tak učinil. Nakonec v klání známých osobností zvítězil. Mohl tak rozhodnout do jaké nadace elektrickou škodovku nasměruje. Vzhledem k dlouhodobému přátelství s hokejistou Jakubem Voráčkem se moc dlouho nerozmýšlel, a tak bude mladoboleslavský elektromobil rok sloužit ve prospěch Kluka Puka a jeho nadace věnující se lidem s roztroušenou sklerózou.

Enyaq iV bude šířit jméno nadace Kluka Puka

„Doposud jsme jezdili různými auty bez označení, takže jsme moc rádi, že Enyaq iV nás pomůže dostat i více na oči veřejnosti,“ říká výkonná ředitelka nadace Lenka Dominiková a pokračuje, „to, že se jedná o elektromobil je další velká výhoda. Vnímáme to i jako symbol ekologičnosti a zdravého životního stylu, který je právě pro lidi s roztroušenou sklerózou velmi důležitý.“

Z cest na dlouhé vzdálenosti v nadaci žádný strach nemají a již plánují prosincové setkání s pacienty na Ostravsku. Roční zápůjčku českého vozu do zásuvky dokonce vnímají jako ideální příležitost si elektromobilitu vyzkoušet v praxi a případně rozšířit vozový park nadace právě o vůz s pohonem na elektrický proud.

Tak pro vás mám to auto!

A jak se Škoda Enyaq iV vůbec k nadaci dostala? Bylo to díky úspěchu herce Pavla Nečase v soutěži Autosalonu. Protože vyhrál, mohl určit nadaci, která auto získá do svých služeb. „Pavel Nečas je naším dlouholetých donátorem a také nám pravidelně moderuje naši velkou nadační akci Hokejky pro Kluka Puka, při které nastoupí většina aktivně hrajících hráčů NHL v dresu Jakuba Voráčka, ale nehrají hokej, nýbrž fotbal,“ vysvětluje Lenka Dominiková.

K dobru pak přidává historku, o které ví jen málokdo: „Pavel byl už dříve za Jakubem ve Filadelfii a ten mu po jednom zápase, kdy hráči Philadelphie Flyers vyhráli, nazul brusle a šli si spolu zabruslit v té obrovské hale Wells Fargo Center, což byl pro Pavla skutečně mimořádný zážitek.“

Teď se díky soutěži dlouhodobě přátelské vztahy dále prohloubily. „Pavel nám nejdřív volal, jestli nás může uvést do přihlášky, že pro nás to auto vyhraje. Tak jsem mu to samozřejmě odkývala a pustila to z hlavy. Po čase mi od něj přišla esemeska 'Tak pro vás mám to auto',“ směje se Lenka Dominiková.

Nadace Jakuba Voráčka

Petra Klausová je starší sestra úspěšného hokejisty Jakuba Voráčka, jehož jméno už dnes znají nejen fandové tohoto sportu. Žena s optimismem, která kolem sebe šíří dobrou náladu, i když žije s diagnózou roztroušené sklerózy. Díky onemocnění Petra poznala blíže podmínky pacientů i lékařů a seznámila se s problémy, kterým čelí. Společně s bratrem Jakubem se rozhodli postavit k problému čelem a pomáhat stejně nemocným lidem, a nejen jim. V červnu 2015 proto společně založili Nadaci Jakuba Voráčka. Jakub Voráček podporuje finančně provoz nadace, kromě toho věnuje za každý bod v kanadském bodování NHL 1000 dolarů.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Jiří Ježek i s protézou na pravé noze obstál v soutěži se Škodou Enyaq iV se ctí. Dostane váš hlas?

Reprezentoval Sue Ryder - neziskovou nestátní organizaci poskytující sociální služby seniorům
26.05.2021 20:59
|
0
Reklama

Petr Říbal zajel fantasticky soutěž o nejlepší spotřebu se Škodou Enyaq. Získá tím také vaše hlasy?

Zastupoval organizaci Člověk v tísni, která díky němu může vyhrát škodovku na celý rok zdarma
12.05.2021 20:47
|
1

Sražený kužel +15 vteřin. Sražená kadibudka: diskvalifikace. Tak počítáme výsledky soutěže s tahačem

Není důležité být pouze rychlý. Důležité je být rychlý a zároveň šikovný
18.06.2020 14:09
|
1

Škoda Kodiaq vyrostla a konečně umí bavit i v zatáčkách. Naftu pod kapotou má možná naposled

Dřív jste museli sáhnout po verzi RS, teď dobře jezdí i běžné varianty tohoto velkého SUV
15.05.2024 10:00
|
0

V Evropě chybí obyčejná auta pro normální lidi. Pepa jedno takové našel a vidí v něm naději

Nová Dacia Duster je zásadní novinkou na českém trhu. A Pepa Vrtal se s ní pořádně projel
14.05.2024 12:08
|
8
Reklama

Má styl a ujede i 350 kilometrů. Honza se podíval na zoubek elektrickému Peugeotu 308

Elektromobil se prodává jako hatchback i kombi. Prohlédli jsme si ho do posledního detailu
14.05.2024 08:06
|
0

V Autosalonu otestujeme novou Škodu Kodiaq i Dacii Duster. A Sršeň bude zase létat vzduchem

Nebude chybět ani ojetina, tentokrát stylová Alfa Romeo Stelvio. Sršeň zkrotí dostupné enduro
13.05.2024 10:00
|
0
Reklama
Autosalon TV