Reklama
Bonusy k TV pořadu

Pick-upy jsou na práci i pro parádu. Tady najdete všechny, které se prodávají v Česku

Od levného Isuzu D-Max po luxusní Mercedes. Na výběr je celkem devět modelů

Isuzu D-Max

Zdroj: Isuzu

Prodává se ve třech karosářských variantách Single Cab, Space Cab a Double Cab. Zvládne utáhnout až 3,5 tuny na tažném zařízení a celková hmotnost soupravy může být tedy až 6 tuny. Dodává se s dvoulitrovým turbodieselem o výkonu 163 koní a točivém momentu 360 Nm. Začíná na 570 471 korunách. Ceny jsou u všech vozů včetně DPH.

Volkswagen Amarok

Zdroj: Volkswagen

Automobilka z Wolfsburgu vsadila kartu na výkon. Už výbava obvykle sytě modrého pick-upu se přibližuje běžný osobním autům. Pod jeho kapotou navíc najdete vznětový šestiválec, proto je jeho konkurencí jsou jeho pravou konkurencí jen luxusní Mercedes-Benz X a Ford Ranger. Auto se nabízí od 972 533 korun.

Mercedes-Benz X

Zdroj: Mercedes-Benz

Model X je doslova Mercedesem mezi pick-upy (jak by ne!?). Stuttgart se netají tím, že si pro techniku zašel k Nissanu a jeho základem je tak model Navara. To ale nevadí, protože X dozdobil typický mercedesovský design, výbava a kromě čtyřválců si můžete pod kapotou pořídit i šestiválce. Cena? Také mercedesovská. Prodává se od 973 445 korun.

Nissan Navara

Zdroj: Nissan

Japonský pick-up navazuje na tradici. Navíc posloužil jako základ hned několika modelům cizích značek, Potkáte ho tak nejen s hvězdou na kapotě, ale i v převleku za Renault. Auto je zajímavé tím, že nabízí volbu ze dvou provedení tlumení zadní nápravy – buď klasická listová pera nebo běžné tlumiče a víceprvkové zavěšení. Cena: 724 500 Kč.

Toyota Hilux

Zdroj: Toyota

Japonská automobilka má ve svém repertoáru jeden ze světově nejúspěšnějších pick-upů vůbec. Prodává se v desítkách zemí, od Jižní Ameriky přes Afriku až po Asii a Austrálii s Oceánií. K dostání jsou tři karosářské varianty. Všechny pohání turbodiesel o výkonu 150 koní. Cena začíná na 711 480 korunách.

Ford Ranger

Zdroj: Ford

Je mezi nejprodávanějšími pick-upy nejen na Novém Zélandu, ale například i v Česku. Počin modrého oválu mezi pracovními vozy se prodává ve čtyřech výbavách včetně stylové Wildtrack, kde už nechybí navigace nebo 18“ kola. K dispozici jsou tři motory o výkonech od 130 do 200 koní. Cena startuje na částce 692 600 korun.

Renault Alaskan

Zdroj: Renault

Francouzi chtěli také vlastní pick-up. A proč by ne, když jsou dlouhodobě s Nissanem v alianci. Na rozdíl od Mercedesu, který od Nissanu také bral techniku, se ale Renault příliš nenamáhal a převzal prakticky vše. Jen změnil design přídě a na volant nasadil své logo. Zbytek, tedy motory, rozměry, ale i kabina jsou totožné. I cena je podobná, začíná se na 737 900 korun.

Mitsubishi L200

Zdroj: Mitsubishi

Auto se sice prodává jen ve dvou karosářských provedeních, tedy double cab a club cab, zato je ale dostupné za lákavou cenu. Výbava je proti některých konkurentům chudší. Vůz míří totiž hlavně na ty, kteří potřebují auto na práci a ne vychloubání se. Motory mají výkon 154 a 181 koní. Můžete ho mít od 716 250 korun.

Fiat Fullback

Zdroj: Fiat

Před nedávnem Fiat oznámil, že opustí od výroby Fullbacku. Což je škoda, protože jde spolu s Isuzu o nejlevnější pick-up na českém trhu. To se odráží na zpracování, které je hodně jednoduché. Auto vychází z Mitsubishi L200, což je poznat v kabině. Zaměřeno je rovněž hlavně na práci. V nabídce jsou motory o výkonu 150 a 180 koní. Cena je poměrně lidových 571 330 korun a výš.
Reklama
Autosalon TV