Reklama
Bonusy k TV pořadu

Jeep Avenger s benzinovým motorem to na českém trhu nemá jednoduché. Konkurence je větší a levnější

Porovnali jsme americký malý crossover s konkurenčními modely. Navrch má jen standardní výbavou

Porovnání motorizací

Zdroj: Tiskový servis Jeep

Jeep Avenger porovnáváme s malými SUV Škoda Kamiq 1.0 TSI (81 kW), Hyundai Bayon 1.0 T-GDI (74 kW), Opel Mokka 1.2 Turbo (74 kW), Renault Captur TCe 100 LPG (74 kW) a Volkswagenem Taigo 1.0 TSI (81 kW). Všechna auta mají přeplňované tříválcové motory a manuální 6stupňové převodovky.

Nejvyšší výkon dokáží z motoru vymáčknout zástupci koncernu Volkswagen - Kamiq a Taigo. Oproti zbytku konkurence mají o 7 kW k dobru. Naopak Jeep Avenger a Opel Mokka se díky větším motorům pyšní nejvyšším točivým momentem 205 Nm. To znamená, že ze všech vozů disponují nejlepší dynamikou v nízkých otáčkách. 

Tato výhoda se ale negativně projevuje na průměrné spotřebě. Zatímco konkurenti se dokáží dostat pod hodnotu 5,4 litru na sto kilometrů, Avenger a Mokka jezdí podle metodiky WLTP za 5,6 l/100 km.

Podrobné srovnání motorizací naleznete zde. 

Srovnání vnitřních a vnějších rozměrů

Zdroj: Autosalon.TV

I když to na fotkách možná nevypadá, tak Jeep Avenger je opravdu malé auto. Na délku měří 4084 milimetrů, do šířky má 1776 mm a je vysoký 1528 mm. To znamená, že ze všech konkurentů je nejkratší, ale zato má nadprůměrnou šířku a výšku.

Od toho se odvíjí i prostornost v interiéru. Avenger má ze všech námi vybraných malých SUV nejméně místa na nohy a společně s Opelem Mokka nejmenší zavazadlový prostor - pouze 355 litrů. V tomto ohledu je na tom nejlépe Volkswagen Taigo - 440 litrů a Renault Captur, který má kufr o objemu 536 litrů. Na druhou stranu Jeep Avenger má nejvíce místa v druhé řadě sedadel v oblasti hlavy a loktů. 

Podrobné srovnání rozměrů naleznete zde. 

Provnání cen a výbavy

Zdroj: Autosalon.TV

Mnoho lidí si nový vůz vybírá podle ceny. Pokud někdo shání co nejlevnější auto v segmentu malých SUV, tak po Jeepu Avenger zřejmě nesáhne, jelikož je ze všech konkurentů nejdražší - v základu stojí 600 tisíc korun. Například Škoda Kamiq je levnější o 100 tisíc korun, Renault Captur o 150 tisíc a Hyundai Bayon dokonce o 200 tisíc Kč.

Je ale důležité brát v potaz poměr ceny a výbavy. Pokud zvážíme fakt, že Jeep Avenger už ve standardu nabízí litá kola, Full LED světlomety, kožený volant či nespočet asistenčních a bezpečnostních systému včetně adaptivního tempomatu a parkovacích senzorů, nejeví se vyšší pořizovací cena tak dramaticky. Třeba taková základní verze Bayonu, Capturu a Kamiqu je v podstatě úplně holá a všechny zmiňované položky výbavy nabízí buď za příplatek nebo až ve vyšších (dražších) specifikacích. 

Podrobné srovnání cena a výbav základních verzí naleznete zde. 
Reklama
Autosalon TV