Reklama
Autopunk

Pět nejlepších vánočních autařských reklam. Některé chytí za srdce

I fanoušci aut, vůně benzinu a pořádných plnotučných motorů mohou milovat Vánoce. Přesvědčte se!

Santa a touha po Audi RS5 Sportback

Tato reklama je z loňského roku, kdy se americké zastoupení automobilky Audi rozhodlo ukázat Santu tak trochu v jiném světle. Tedy, na začátku spotu uvidíte klasického Santu Clause s bílým plnovousem a pořádným bříškem. Santa se zakouká do zářivě rudého Audi RS5, do které se ale se svou konfekční velikostí nemá šanci vejít. Rozhodne se tedy, že s tím něco udělá. Celý rok se svými elfy maká, cvičí a zdravě se stravuje, aby o dalších svátcích jeho dřina přinesla kýžené ovoce. Nejen, že shodí přebytečná kila a dlouhý plnovous, ale od manželky, mimochodem velmi krásné dámy, nakonec to vytoužené Audi opravdu dostane.
Zdroj: Audi
Vánoční reklama Audi.

Stromečkové torzo s BMW M3 E36 pick-up

Možná teď přemýšlíte, co má klasická M3 společného s pickupem. Pak musíte vědět, že v roce 1986 BMW opravdu takový stroj vyrobilo, ovšem zůstalo jen u jednoho prototypu. Základem se stala verze kabriolet, což je logické. Když už jednou auto střechu nemá, je celkem snadné z něj udělat model, který ji vzadu ani nepotřebuje. V BMW mu pod kapotu dali motor s označením S14B23, což je agregát o objemu 2,3 litru, jehož výkon je 200 koní a točivý moment 240 Nm. Prototyp vozil po továrně v Mnichově karosářské díly. Dnes je vystavený v BMW Muzeu.

Automobilka jej před pár lety použila pro svůj vánoční spot. Ten zobrazuje šťastnou maminku s dcerou, které připravují vánoční domácí pohodu. A neméně šťastného tatínka, který na korbě pickupu veze domů vánoční strom. Jenomže se cestou párkrát zapomene, přišlápne plynový pedál víc než je zdrávo, vykouzlí pár smyků a driftů, takže domů doveze jen opadané torzo. Štěstí žen jeho života je sice rázem pryč, ale za ten jeho úsměv na tváři to rozhodně stálo.
Zdroj: BMW
Vánoční reklama BMW.

Pravdivý příběh s prodaným MGA

Tentokrát nepůjde o reklamu z dílny nějaké automobilky, ale o zpracování reálného příběhu, který má na svědomí britská pojišťovací společnost Hagerty. Hlavní roli hraje jedno ztracené a znovu nalezené MGA, které si nakonec najde cestu ke svému původnímu majiteli. Stane se tak díky mladému muži, který náhodou objeví modré MGA, které kdysi vlastnil jeho otec a které je na prodej. Koupí ho, trošku mu protáhne pérka, lehce jej vyladí a o vánocích ho pak přiveze jako dárek svému otci. Jde o letošní spot, který se dle tvůrců před časem opravdu stal. A je to první případ, kdy možná některým slabším povahám ukápne malá slzička.
Zdroj: Hagerty
Vánoční reklama pojišťovací společnosti Hagerty.

Malý vyděrač a milovník Mercedesu

Letošní spot amerického zastoupení automobilky Mercedes-Benz se nese v duchu vyjednávání. Tedy, abychom byli úplně přesní, spíše vydírání. Malý Timmy přistihne Santu u stromečku zrovna ve chvíli, kdy tam pokládá dárky a není ve dvakrát lichotivé pozici. Vyfotí ho a hodlá to zveřejnit, pokud mu Santa nepřinese Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé. Santa se snaží chvíli vyjednávat, ale kdyby se taková fotka dostala na veřejnost, nemuselo by to pro něj být zrovna dvakrát pozitivní. Timmy nakonec auto dostane, ale nejvíc nás asi baví ledově chladná reakce rodičů, kteří jen konstatují, že letos to teda stojí za to.
Zdroj: Mercedes-Benz
Vánoční reklama Mercedes-Benz.

Dojemné Lamborghini

To, co nás chytilo za srdce nejvíc, jsme si nechali úplně nakonec. Jde o spot Lamborghini z loňského roku, ze kterého emoce stříkají do všech stran. Příběh začíná tím, že v jednom italském hračkářství na oko vyprodají všechny modely Lamborghini. Když pak do krámu přijde malý kluk s maminkou a chce model Lamborghini, dostane se mu odpovědi, že žádné nemají, ale zato mají autíčka jiných značek. Většina malých chlapečků nakonec podlehne a vezme za vděk jiným modelem. To ale není případ našeho kluka - ten chce prostě Lamborghini.

A právě takového fanouška značky v hračkářství, které je v tu chvíli pod vedením lidí právě z této automobilky, hledali. Nejen, že nakonec model Lamborghini dostal, ale navíc k němu dostal příležitost seznámit se s Marcem Mapelli, továrním jezdcem italské automobilky, který mu na prohlídku přivezl reálný Aventador. To nadšení v očích malého kluka je parádní. A my se mu vůbec nedivíme! Musel to být skvělý zážitek, co myslíte?
Zdroj: Lamborghini
Vánoční reklama Lamborghini.
Reklama
Autosalon TV