Reklama
Autopunk

Neovladatelný golf prolétl zdí na zahradu domu. Nepřipoutaný řidič vypadl přímo do bazénu

Na šokujících záběrech z bezpečnostní kamery je vidět, jakou rychlostí auto na pozemek přiletělo
Zdroj: Týdeník Policie

Drsnou nehodu zachytily na konci března bezpečnostní kamery jednoho jihoafrického domu, který stojí přímo u dálnice. Neovladatelný Volkswagen Citi Golf už letěl vzduchem, když prorazil zeď od zahrady, kde se ještě několikrát otočil. Odstředivá síla přitom vystřelila jeho nepřipoutaného řidiče ven.

Není jasné, zda přežil

Blíže nespecifikovaný člověk vypadl z auta přímo do bazénu. Vůz se zasekl jen těsně od okraje a do vody se tudíž nedostal. Pokud by se tak stalo, řidiče by zřejmě rozdrtil. Muž ale také nedopadl příliš dobře. Jak je ze záběrů patrné, byl v bezvědomí. Přitom trvalo přes minutu a půl, než na místo dorazil obyvatel domu, který bezvládné tělo z bazénu vytáhl. Není jasné, zda nešťastník nehodu přežil, popřípadě s jakými následky.

Drsné video slouží jako dobrý příklad toho, co se stane, když se člověk ve voze nepřipoutá a havaruje. Stejně tak ukazuje případ, kdy se v řídkém provozu stane nehoda, při které havarované auto zmizí z dohledu a dlouhou dobu si ho nemusí nikdo ani všimnout. Kdyby totiž obyvatel domu nebyl doma, byl by konec řidiče zaručeně tragický.

Na video, které na svém youtubovém kanálu zveřejnil jihoafrický automobilový magazín CAR, se můžete podívat zde:
Reklama

Diskuze

Mandarmann - 02.04.2022 17:25:14
Pichav kkt se zase zjevil a nám svuj pocit nadělil
PICHAV - 01.04.2022 15:49:57
LETAJICI CESTMIR !!!! LETA TAM A ZPET !!!! JA HO PODEZRIVAM !!!! ZE ZNA JINY SVET !!!! SVET ZAZRAKU EV AKU NOVY CAS !!!! A STARY SVET ROPAKU VEM HO DAS !!!! ZNENADANI !!!! ZNENADANI !!!! ME NADANI !!!! VESTIM ZAS

Cyklista málem přišel o život, když projel na červenou. Zachránila ho cizí nehoda

Muž zřejmě přehlédl nebo ignoroval semafor. Smetl by ho lexus, který nabouralo porsche
31.03.2022 07:42
|
2
Reklama

Pojišťovny znají silnici v Česku, kde dochází k nejdražším nehodám. Za dva roky vyšly na 40 milionů

Druhé nejdražší místo má na svém kontě desítky nehod za 35 milionů korun
22.02.2022 18:06
|
5

Děsivá nehoda z Hostivaře. Auto po krátkém letu narazilo do zdi domu a cestou srazilo chodkyni

Při nehodě jako zázrakem došlo jen ke zraněním. Mladý řidič jel nejspíš moc rychle
08.02.2022 15:21
|
13

Bugatti hlásí vyprodáno až do roku 2029. To mu dává čas přemýšlet, co bude dál

Během následujících čtyř let má automobilka vystaráno díky zájmu o model Tourbillon
21.08.2025 15:55
|
0

Volkswagen spustil akci na nový Golf. Láká na cenu začínající pod šesti tisíci měsíčně

Operativní leasing zahrnuje servis, pojištění a platí i na skladové vozy či individuální konfigurace
20.08.2025 15:55
|
0
Reklama

Řídil jsem auto, ze kterého nebylo vidět ven. A díky chytré helmě při tom nenaboural

Technologie s vloženou realitou se uplatní na palubě armádních automobilů nebo třeba v tanku
20.08.2025 13:48
|
0

Podvozek jako peřinka i bleskové nabíjení. Audi Q6 e-tron umí své bohaté majitele solidně hýčkat

Vzduchový podvozek je přímo lahůdkový. Auto ujede v reálu zhruba 460 km na jedno nabití
18.08.2025 16:00
|
0
Reklama
Autosalon TV