Reklama
Auto profi

Peugeot už nabízí všechny svoje dodávky jako elektromobily. Jezdí ale i na benzin, naftu, nebo vodík

Objem nákladového prostoru zůstává identický jako u verzí se spalovacími motory

Elektrický partner se začne v Česku prodávat začátkem roku 2022

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Malá dodávka Peugeot Partner se v Česku aktuálně prodává za akční ceny od 364 900 korun bez DPH. Jde o provedení s benzinovým motorem 1.2 PureTech. V nabídce jsou samozřejmě i naftové motory 1.5 BlueHDI ve dvou výkonových verzích 100 a 130 koní. Ceníky už ale má i čistě elektrické provedení poháněné motorem o výkonu až 136 koní. Akční cena kratší verze L1 je 659 000 korun bez daně, za delší L2 si zájemce připlatí 20 tisíc. Oficiální uvedení na trh proběhne až začátkem příštího roku, objednávky se ale přijímají už od listopadu. Prvních sto klientů navíc může využít nabídky předplaceného dobíjení na 10 000 korun v síti veřejných dobíjecích stanic. Potěší akce v podobě servisu zdarma na dva roky, nebo 60 tisíc kilometrů.

K dispozici jsou dvě délky karoserie s objemem nákladového prostoru až 4,4 metru krychlového, což je úplně stejná hodnota jako u provedení se spalovacími motory. V českém ceníku je zatím v nabídce pouze třímístný furgon a pětimístné polocombi. Elektrické provedení na českém trhu disponuje vždy zvýšenou nosností 1000 kg, přičemž standardní činí 650 kg. Elektrický partner ujede na jedno nabití 275 km podle reálné normy WLTP.

Baterie má kapacitu 50 kWh. Spotřeba se podle výrobce pohybuje mezi 17,2 a 22,4 kWh/100 km. Elektřina auto rozjede z místa na stovku za 11,7 s, maximální rychlost je omezena na 135 km/h.
Reklama

Elektřina a čtyři různé naftové motory - to je aktuální nabídka Peugeotu Expert

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Nabídka Peugeotu Expert furgon, tedy čistě dodávkové verze, je aktuálně v Česku velmi široká. A to z mnoha perspektiv.

Drtivá většina těchto kompaktních dodávek se prodává s naftovými motory - a v nabídce jsou dvě verze patnáctistovky a dvě dvoulitru v širokém výkonovém spektru od 100 do 180 koní. Nechybí ale ani elektrický Expert se stejným výkonem jako menší Partner, tedy 136 koní, ale s dvěma různými kapacitami baterie - 50 a 75 kWh. S tou větší lze dosáhnout dojezdu až 330 km podle přísnější normy WLTP. Provedení s menší baterií se prodává za akční cenu od 744 tisíc korun bez daně. Nejlevnější naftová verze přijde díky aktuálnímu zvýhodnění na 559 tisíc korun bez daně. Potěší servis na dva roky, nebo 70 000 kilometrů zdarma.

V nabídce Peugeotu Expert jsou tři různé délky karoserie - a u všech je dostupný i elektromotor. Objem nákladového prostoru je u spalovacích a elektrických verzí stejný - pohybuje se od 4,6 do 6,6 metrů krychlových.

Peugeot 13. prosince rovněž vyrobil vůbec první vodíkový vůz značky - e-Expert Hydrogen. Elektromobil poháněný palivovými články, který natankuje plnou nádrž vodíku za tři minuty a ujede na ni přibližně 400 kilometrů, má zároveň akumulátor s kapacitou 10,5 kWh, který lze dobíjet ze sítě a může také pohánět motor. Nákladový prostor je totožný jako u elektrických nebo naftových provedení. Vodíkovou dodávku ale zatím na českém trhu objednávat nelze.
Reklama

Elektrický boxer jen na individuální objednávku

Zdroj: Tiskový servis Peugeot

Také u největší dodávky v nabídce Peugeotu, tedy u Boxeru, lze pořídit elektrickou variantu. Disponuje maximálním výkonem 122 koní a omezením rychlosti na 110 km/h (90 km/h u čtyřtunových verzí). V Česku se ale řeší pouze v režimu individuálních objednávek, proto elektrické boxery nenajdete ani v ceníku, ani mezi skladovými auty.

V nabídce jsou ale stejně jako u naftových variant čtyři délky a tři výšky karoserie, dvě kapacity baterie 37 a 70 kWh, užitečné zatížení až 1890 kg nebo objem nákladového prostoru až sedmnáct metrů krychlových. Dojezd na jedno nabití dle reálné metodiky WLTP se má s většími akumulátory pohybovat kolem 340 km.

Naftové motory pro Boxer mají objem 2,2 litru a jejich výkon se pohybuje v rozmezí od 120 po 165 koní. Akční cena začíná na 579 900 korunách bez DPH. Součástí je servis na dva roky, nebo do ujetí 80 000 kilometrů zdarma.
Reklama
Reklama
Autosalon TV