Reklama
Archiv - Zprávy

Závodní speciál Mitsubishi pro australský seriál SuperUte 2019

Model Triton (v Evropě L200) se v Austrálii již řadu let těší velmi solidnímu postavení na trhu. Dokonce až do té míry, že vloni se v Austrálii stal nejprodávanějším modelem Mitsubishi.
Zdroj: Mitsubishi

Užitkáče jsou oblíbené

Austrálie je také trhem se specifickými nároky zákazníků na vozidla, o čemž nejlépe vypovídá mimořádný zájem o užitkové modely. Vozy jinde označované jako pick-upy kdysi zahrnovaly i lokální varianty odvozené od dvoumístných osobních vozů s integrovanou ložnou plochou za kabinou. Ačkoli tyto typické lokální produkty postupně vymizely, pojem „užitkáč / ute“ přetrval a používá se pro vozidla jako Mitsubishi Triton/L200, včetně jeho nové generace, která se již za několik měsíců objeví na evropských trzích.

Užitkáče se vydávají závodit

Austrálie je rovněž zemí motoristických soutěží s kultovními závodními vozy, legendárními jezdci a tradičními akcemi, které lákají ohromné davy fanoušků a podporovatelů. V této souvislosti se nezapomíná ani na „užitkáče“, a tak společnost Mitsubishi Motors Australia jako podporovatel týmu „Triton Racing“ nasadila nový vůz MR Triton do podniku Superloop Adelaide 500 v rámci závodního seriálu SuperUte 2019, kde získal 3. místo.

Tým Triton, jenž v seriálu 2018 závodil se dvěma vozy Triton, tak do své sestavy přidal třetí automobil, v němž pojede Elliot Barbour a Cameron Crick; v některých kolech seriálu pojede za tým i Toby Price, dvojnásobný šampion Rallye Dakar.

Mitsubishi Motors Australia jako hlavní sponzor týmu Triton zvýšila svoji tovární podporu týmu souběžně s úpravami podmínek seriálu SuperUte 2019; změny zahrnují např. nové závodní pneumatiky, nižší světlou výšku, vyšší výkon a hlasitější výfukovou soustavu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV