Reklama
Archiv - Zprávy

Zábavná Toyota Aygo

Model Aygo patří mezi populární malé vozy v segmentu A. Jeho nejnovější varianta nabízí ještě více zábavy.
Zdroj: Toyota

Toyota Aygo měla vždycky výrazný styl, a charakteristický předek se znakem X se stal symbolem tohoto modelu. Nejnovější varianta neztratila nic ze své identity a její vzhled je ještě výraznější. Nyní je X zakomponované mezi masku, mřížku chladiče a světla trojrozměrně. Také světlomety se dočkaly nového vzezření, působí dynamičtěji a ornamenty jim dodávají na osobitosti. Ani zadní část modelu Aygo se změnám nevyhnula. I zde kraluje znak X v nové interpretaci, zvýrazněný pozičními LED světly. Zajímavé jsou i světlomety na denní svícení využívající stejnou technologii, které jsou součástí standardní výbavy. Díky nové stylistice vypadá auto širší.

Nové Aygo je možné zajímavě individualizovat. Toyota připravila celkem čtyři verze – x, x-play, selection x-cite a selection x-treme, a dále možnost výběru z celé řady doplňkových řešení a balíčků. Pro obnovený model si můžete vybrat z nových vzorů disků, poklic a zvolit jeden ze tří druhů čalounění. V nabídce je také sedm barev karosérie. S živými barvami dokonale kontrastuje střecha auta, nalakovaná odstínem Piano Black.

Uvnitř vozu přístrojová deska působí více trojrozměrným dojmem, ukazatelé mají nový vzhled, šmrnc interiéru dodává elegantní lesklý lak v klavírní černé barvě, průduchy klimatizace barevně ladí s karosérií. Auto má také větší jízdní komfort. Vděčí za něj dalším materiálům tlumícím hluk v úložném prostoru, zadních dveřích a A sloupku. Ten se dočkal rovněž doplňkového tlumicího těsnění. Podobné řešení bylo použito i v přístrojové desce. Pohodlí v Toyotě Aygo a možnost převážení větších předmětů zajistí zadní dělená pohovka s proporcemi 50/50.

Smartphony dnes prakticky pro každého představují příruční řídicí centrum a způsob, jak komunikovat se světem. Proto je téměř nezbytné zajistit propojení mezi smartphonem a automobilem. Nový model Aygo nabízí plnou konektivitu. Vděčí za to systémům Apple CarPlay a Android Auto, které integrují mobilní zařízení do multimediálního systému Toyota x-touch vypracovaného ve spolupráci s firmou Pioneer. Na sedmipalcovém displeji si tak pohodlně přečtete zprávy, spustíte satelitní navigaci, zapnete hudbu nebo zvolíte telefonní číslo. Systém lze ovládat i hlasem.

Jsou auta, která do města nejsou příliš praktická, a ta, která město zvládají bez problémů. Aygo díky kompaktním rozměrům a poloměru otáčení, jenž činí pouhých 4,7 metru, proklouzne bez problémů městskými uličkami. Na těsných parkovacích místech pomůže zadní kamera a parkovací čidla. O bezpečnost se stará systém Toyota SafetySense tvořený systémem včasné reakce pro případ, že hrozí srážka, s funkcí automatického nouzového brzdění, a dále systém varování před nechtěnou změnou jízdního pruhu. Aygo lze vybavit i automatickými dálkovými světly a automatickým omezovačem rychlosti. Součástí standardní výbavy je i šest airbagů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV