Reklama
Archiv - Zprávy

Yamaha YZ65 profesionální nářadí pro mladé motokrosaře

Yamaha v letošním roce nabídne nový model YZ65, který je skvělým strojem pro mladé motokrosaře.
Zdroj: Yamaha

Už pět desetiletí dominuje v motokrosových soutěžích řada vítězných závodních motocyklů YZ společnosti Yamaha. Od chvíle, kdy tato značka zvítězila na prvním motokrosovém mistrovství světa v roce 1973, dosáhly stroje YZ vítězství ve všech hlavních mezinárodních kategoriích. Yamaha odjakživa věřila, že přístup k jízdě v terénu by měli mít jezdci každé věkové kategorie, počínaje předškoláky, a byla jedním z prvních výrobců, který vyvinul speciální motokrosové a volnočasové modely také pro mladé jezdce. Dnes tak nabízí jednu z nejširších řad terénních motocyklů, které jsou určeny pro každého - od úplných začátečníků až po zkušené profesionály.

Stroj YZ65 pro profesionální jízdu

Motocykl YZ65 2018 se zcela novým motorem, podvozkem a s designem inspirovaným modelem YZ450F nabízí mladým jezdcům skvělý krok pro přechod od dětských motocyklů PW50 a TT-R. Model YZ65 pohání nově zkonstruovaný kapalinou chlazený dvoudobý motor s objemem 65 cm3 využívající systém jazýčkového ventilu vyvinutého pro závodění, který zaručuje vynikající okamžitou odezvu plynu v rámci celého výkonového pásma. Další součástí je systém Digital CDI, který zajišťuje přesný zážeh a pomáhá monitorovat otáčky motoru. Šestistupňová převodovka s lehkým řazením umožňuje jezdci dosahovat maximálních výkonů na nejrůznějších tratích.

Zdroj: Yamaha

Aby mohl jezdec YZ65 co nejlépe využít vysoký výkon nového motoru, vyvinuli konstruktéři nový dvojitý kolébkový rám s odnímatelným hliníkovým podsedlovým rámem a lehkou hliníkovou kyvnou vidlicí, která zaručuje snadné, stabilní a agilní ovládání. Podvozek doplňuje přední pneumatika s rozměry 60/100 14" a zadní s rozměry 80/100 12". Model YZ65 se také standardně prodává se sportovními vlnovitými brzdovými kotouči, které jsou lehčí než obvyklé kotouče a nabízejí lepší samočisticí výkon v náročných podmínkách.

Aby bylo možné zajistit opravdu výjimečné ovládání spolu s efektivním tlumením nárazů, je nová YZ65 vybavena kvalitní 36 mm přední vidlicí KYB, která poskytuje stabilitu přední části a umožňuje sebevědomé zatáčení. Tuto závodnickou plně nastavitelnou přední část je možné snadno přizpůsobit různým stavům tratě a jízdním stylům. Hliníková kyvná vidlice a systém zadního odpružení Monocross zajišťují hladkou a stabilní jízdu a jsou zkonstruovány tak, aby jezdci poskytovaly vysokou úroveň pohodlí. Konstrukce odpružení bez přepákování snižuje požadavky na pravidelnou údržbu a systém je navržen tak, aby zabraňoval propružení na doraz na náročných okruzích a jezdec tak měl neustále kontrolu nad strojem.

Reklama

Profil sedla a panely kapotáže jsou zkonstruovány tak, aby jezdci umožnily při brzdění, zrychlování a zatáčení rychle přesunovat těžiště dopředu a dozadu, a on tak měl naprostou kontrolu jak v sedě, tak vestoje na stupačkách. Čtyřpolohová nastavitelná tapered řídítka modelu YZ65 je možné přizpůsobit tak, aby vyhovovala jezdcům různého vzrůstu a postavy.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV