Reklama
Archiv - Zprávy

Výprava do neznáma? S Toyotou FT-AC žádný problém.

Nový koncepční vůz „Future Toyota Adventure Concept“ (FT-AC) je určen pro aktivní životní styl a nejrůznější výpravy, ať již po zpevněných cestách nebo v terénu.
Zdroj: Toyota

Na první místo staví tento nový model všestrannost a současně vyzývá cestující, aby si každou výpravu zpříjemnili přizpůsobením vozidla na míru. FT-AC počítá s tím, že každá výprava je svým rozsahem i charakterem jedinečná, a proto naplňuje potřeby různých životních stylů, osobních preferencí, nebo dokonce generací.

Design v hlavní roli

Odvážný design doplňuje velká široká maska chladiče v černém odstínu. Za nevlídného počasí nebo nepříznivých podmínek osvětlují cestu mlhová světla, která je dokonce možné z držáku vyjmout a používat jako přenosnou svítilnu. Mlhová světla lze navíc upevnit na horské kolo a vypravit se na noční jízdu. Ve spodní části karoserie je FT-AC vybaven dvojicí háků pro případné vyproštění vozidla. Spodek vozu pod krátkým předním i zadním převisem chrání kryty, aby vás na cestě zbytečně nezpomalily nečekané kameny, vyjeté koleje či jiná překážka.

Vzhůru do terénu

Konstrukce FT-AC vychází z dlouhého rozvoru a širokého rozchodu kol. Extra široké lemy blatníků chrání boky karoserie. Dvacetipalcová kola s mohutnými terénními pneumatikami v kombinaci s velkorysou světlou výškou nabízí řidiči řadu možností, kam se s tímto vozem vydat.

Nasvítit, natočit a poslat na web

Robustní střešní nosiče v loveckém stylu umožňují převážet nejrůznější outdoorové náčiní. LED poziční světla v předních rozích zajišťují dostatečné osvětlení kolem vozidla, a podle potřeby tak mohou osvětlovat terén vpředu nebo fungovat jako přisvětlení pro kamery zabudované do bočních zpětných zrcátek. Infračervené kamery v bočních zpětných zrcátkách dokáží zaznamenávat průjezd terénem a podobně jako mlhová světla je můžeme z vozidla vyjmout, aby žádná zábava nezůstala nezdokumentována. Zabudovaný Wi-Fi hotspot automaticky odesílá záznam do cloudového úložiště, kde lze v reálném čase upravovat a zveřejňovat příspěvky pomocí mobilního zařízení. Wi-Fi konektivita dokonce cestovatelům umožňuje vysílat živé přenosy z výpravy všem fanouškům a odběratelům.

K lepšímu rozhledu v noci napomáhají dozadu otočená LED světla na střešním nosiči, opět s možností ovládání prostřednictvím mobilního zařízení. Vzadu pak najdeme i pokrokově řešený integrovaný nosič na kolo s funkcí výsuvu, abyste tento užitečný prvek výbavy mohli kdykoli během několika sekund bezpečně schovat. A konečně, celá posádka může využívat lokační funkce FT-AC k nasměrování zpět na základnu.

Ačkoli je FT-AC v této fázi pouze designovým cvičením, vůz je pojat jako veskrze schopný prostředek se zážehovým pohonným ústrojím, které zahrnuje i pokrokové vektorování točivého momentu a systém pohonu všech kol.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV