Reklama
Archiv - Zprávy

Vyměnili řídítka za volant

Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo, jezdci týmu Ducati Corse v MotoGP a tváře značky CUPRA, se svezli v závodním voze CUPRA TCR.
Zdroj: CUPRA

Vídáme je závodit na motocyklech a projíždět zatáčky s koleny na asfaltu. Andrea Dovizioso a Jorge Lorenzo jsou motorističtí nadšenci. Bez váhání proto přijali výzvu vyměnit na den své motocykly Ducati za závodní vůz CUPRA. Jejich úkolem bylo absolvovat jízdu za volantem závodního vozu CUPRA TCR podle instrukcí závodního jezdce týmu CUPRA Pepeho Orioly a tváře značky CUPRA Jordiho Geného.

„Ať řídíte auto, nebo motocykl, vždycky toužíte po jednom – když jste na závodním okruhu, chcete být nejrychlejší. Rozdíl spočívá v tom, že v autě se cítíte bezpečněji, dává vám více stability,“ říká Andrea Dovizioso, zatímco na závodním okruhu Castellolí přichází k závodnímu vozu CUPRA TCR. Jorge Lorenzo k tomu dodává: „Když motocyklový jezdec přejde na čtyři kola, netrvá mu dlouho, aby získal potřebnou rychlost.“ Se stejným nadšením si na hlavu nasazují přílbu, spouští motor a hned si ověřují jeho reakce – CUPRA TCR zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 5,2 sekundy.

Oba jezdci souhlasí s tím, že cítí stejný příval adrenalinu, přestože se nemusejí v zatáčce sklánět k asfaltu. „CUPRA TCR je extrémně výkonná, moc se mi líbí, jak jezdí,“ prohlašuje Andrea a opět vyráží na závodní okruh, aby otestoval nejvyšší výkon 350 k motoru 2.0 TSI. „Je velmi agilní a umožňuje agresivně projíždět zatáčky,“ zdůrazňuje. „V zatáčkách se chová skutečně velmi dobře a můžete vnímat reakce vozu na řízení. A je velmi stabilní při intenzivním brzdění,“ říká trojnásobný mistr světa MotoGP.

Oba jezdci Ducati oceňují přínosy automatické převodovky DSG. Podle Doviziosa „to je fantastické, protože se na závodním okruhu snadněji dostanete k limitu a můžete jet rychleji“. Podobně i Lorenzo přiznává, že ji upřednostňuje před manuálně řazenou převodovkou: „Je mnohem komfortnější a neriskujete, že zařadíte špatný převodový stupeň.“

„Je to úžasný vůz,“ prohlašuje Lorenzo, vystupující z vozu CUPRA TCR po dalším kole na závodním okruhu. „Na motocyklech jezdím od svých tří let, to je věčnost! Pro mě je řízení vozu, jako je CUPRA TCR, novou zkušeností a hodně zábavnou,“ říká o svých zážitcích.

Andrea Dovizioso přijíždí do boxů a sundává si přílbu s úsměvem od ucha k uchu. „Miluju rychlost a automobilové závody. Mám z toho dobrý pocit. Až ukončím svou motocyklovou závodní kariéru, tak možná jednou přejdu k automobilovým závodům,“ říká jezdec Ducati s úsměvem.

Obě tváře značky CUPRA však nyní čeká návrat do světa motocyklových závodů. V Grand Prix České republiky 2018 na Masarykově okruhu budou na svých závodních motocyklech Ducati bojovat o další důležité body do mistrovství světa v nejvyšší kategorii motocyklových okruhových závodů. Desátý podnik letošní sezony Moto GP se uskuteční o víkendu 3. až 5. srpna 2018 na Autodromu Brno.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV