Reklama
Archiv - Zprávy

Vozy Toyota a Lexus budou mít internet LTE

Ještě letos dostanou automobily Toyota a Lexus pokročilý systém mobilního propojení. Budou se tak moci připojit k mobilní síti LTE.
Zdroj: Toyota

Jako první dostane toto vylepšení americký trh. Nový systém mobilního propojení vznikl ve spolupráci s hlavními telekomunikačními operátory v Japonsku a USA – KDDI a AT&T. Systémem mobilních služeb budou vybaveny první modely Toyoty a Lexusu na podzim roku 2019, a to ve všech padesáti státech USA. Fungování systému je založeno na digitální platformě Global Communication Platorm, kterou společně vyvinuly Toyota a KDDI. Díky ní se router instalovaný v automobilu automaticky připojuje k libovolné místní mobilní síti bez roamingu. Tuto platformu firmy poprvé představily v roce 2016. Nyní se konečně dočkala uvedení do praxe.

Nejen hotspot

Dodavatelem LTE připojení bez omezení dat pro automobily Toyota a Lexus bude AT&T. Připojení bude v automobilu sloužit jako hotspot pro telefony a tablety. Mezi funkcemi nového systému je dálkové zapnutí auta, topení a klimatizace, vzdálená diagnostika automobilu, která bude k dispozici majiteli a autorizovanému servisu, snadný import cílů do navigačního systému nebo služba Safety Connect umožňující spojení řidiče s asistenční službou 24 hodin denně pomocí jediného tlačítka.

Systém koordinace pohybu taxíků

Toyota spolupracuje s KDDI v mnoha oblastech, kde je internet v automobilech velkým přínosem. Společně s Tokyo Hire-Taxi Association vyvíjejí taxikářské služby nové generace i nové mapy, které zachycují hustotu provozu v jednotlivých pruzích víceproudých silnic i informace o překážkách na cestě. Spolu s JapanTaxi a Accenture vytvořily Toyota a KDDI systém koordinace pohybu taxíků, který předvídá potřeby taxikářských služeb s využitím historických údajů o poskytnutých službách, big data a informací o aktuální situaci ve městě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV