Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo XC90 v novém provedení

Volvo Cars představuje svou vlajkovou loď nejvyšší třídy, Volvo XC90, které je současně jejím nejlépe prodávaným velkým SUV, v novém provedení. Mezi novinky patří i nově vyvinuté motorizace představující další krok k elektrifikační strategii.

Brzdový systém rekuperuje energii

Volvo XC90 v novém provedení vůbec poprvé nabízí zákazníkům značky Volvo vyspělý brzdový systém s rekuperací kinetické energie, který je propojen se stávajícími spalovacími motory, aby společně vytvořily novou integrovanou elektrifikovanou pohonnou jednotku, jež bude označena znakem „B“.  Nové elektrifikované agregáty nabídnou řidičům v reálných jízdních podmínkách až o 15 % nižší spotřebu paliva. 

Nový elektronický brzdový systém spolupracuje se systémem rekuperace brzdné energie, aby prostřednictvím opětovného využití energie vznikající při brzdění přispěly ke snížení spotřeby paliva. Nové elektrifikované agregáty Volva XC90 s písmenem „B“ ve znaku doplňují stávající plug-in hybridní variantu T8 Twin Engine.

Exteriér i interiér prakticky beze změn

Při pohledu zvenku nabízí Volvo XC90 jen pár drobných změn. Mezi ty patří například nová kola, další barevné odstíny karoserie a inovovaná maska chladiče.               

Interiér zůstává v podstatě stejný a asi největší změnou je možnost vybrat si při objednávání vozu z více rozdílných konfigurací sedadel. Od standardní pětimístné varianty a sedmimístné rodinné verze až po novou šestimístnou konfiguraci je Volvo XC90 dostupné s různým počtem sedadel.

Volvo XC90 odstartovalo transformaci automobilky

Volvo XC90 v roce 2015, postavené na základě platformy vyvinuté přímo automobilkou Volvo Cars a vybavené jejími vlastními pohonným jednotkami a bezpečnostními technologiemi, odstartovalo transformaci automobilky. Prostřednictvím modelu XC90 představila automobilka novou tvář značky Volvo, jejímž charakteristickým znakem se staly světlomety ve tvaru Thorova kladiva, a také novou modulární platformu SPA. Do Volva XC90 si našly cestu i technologie a inovace, s nimiž si automobilka připsala prvenství v rozmezí let 2015 a 2019 při představování dalších modelů spadajících do řad 60 a 90.

Bezpečnostní technologie

Pokud jde o technologie aktivní bezpečnosti, Volvo XC90 nyní nabízí řidičům podporu řízení v rámci City Safety pro efektivní vyhýbací manévr před překážkou a informačního systému monitorujícího mrtvý úhel. Systém City Safety s funkcí automatického brzdění navíc i nadále zůstává jediným bezpečnostním systémem, který umí rozpoznat chodce, cyklisty i velká zvířata.Volvo XC90 je také standardně dostupné se systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu, který byl poprvé představen v modelu XC60. Technologie varování před křížením cesty jiným vozidlem, jež je součástí systému monitorujícího mrtvý úhel, nyní zahrnuje i funkci automatického brzdění. To vše dohromady společně s bezpečnostní klecí, která tvoří základ technologií pasivní bezpečnosti, činí z Volva XC90 jeden z nejbezpečnějších vozů na silnici. 

Konektivita

Model XC90, který se stal prvním volvem nabízejícím integraci systému Apple CarPlay, je nyní kompatibilní také s rozhraním Android Auto. Infotainment systém Sensus v posledních letech prošel hned několika aktualizacemi, z nichž byly všechny dány do vínku také Volvu XC90. V regionech, kde je k dispozici, je v palubním systému Volva XC90 integrována i aplikace hudební streamovací služby Spotify. 

Volvo XC90 MY20 se začne vyrábět ve švédské továrně Torslanda v květnu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV