Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo XC40 bylo korunováno jako Women’s World Car of the Year

V letošním finále soutěže Women’s World Car of the Year nechalo Volvo XC40 za sebou silnou konkurenci od BMW, Jaguaru či Porsche.
Zdroj: VOlvo

V devátém ročníku soutěže Women’s World Car of the Year (WWCOTY) zasedla ryze ženská porota složená ze 34 motoristických novinářek z 27 zemí, aby vybrala Světové auto žen pro rok 2018. Už v září členky poroty zahájily celoměsíční výběrový proces, jehož součástí byl nový hlasovací systém, který by měl odrážet měnící se tržní trendy a dostupnost vozidel.

První ročník soutěže Women’s World Car of the Year proběhl v roce 2009 a od té doby se každý rok soutěž o něco rozrůstá. V prosinci 2018 usedne v porotě již 36 novinářek z 28 zemí, přičemž se k nim v roce 2019, kdy se bude konat již 10. ročník soutěže, přidají další. Letos si tak titul odnáší Volvo XC40, když ve velmi těsném finálním hlasování porazilo model Jaguar E-Pace. Kompaktní SUV XC40 kromě jiného získalov letošním roce také titul Evropské auto roku, který byl udělen na autosalonu v Ženevě.

Čím XC40 oslovilo porotkyně?

A čím toto městské SUV na členky poroty tak silně zapůsobilo? Svým designem a rozměry je určené především pro život ve městě, přitom si díky svým jízdním vlastnostem neutrhne ostudu ani za jeho hranicemi. Na výběr je z několika úrovní výbavy, barev a jejich kombinací, což dává prostor pro osobitý projev vkusu. S úložnými prostory v interiéru si Volvo opravdu vyhrálo a objevilo dosud neobjevené možnosti, které ocení právě a především ženy. Bezpečnostní technologie a inteligentní funkce ovládání i konektivity jsou opět z rodu těch nejvyspělejších. A bez zajímavosti jistě není ani to, že při kompaktních rozměrech tohoto nejmenšího SUV značky se v kufru o velikosti 479 litrů a s výklopnou podlahou dá převézt mnohem víc než jen víkendový nákup.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV