Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo V60 Cross Country si troufne na nezpevněné cesty

Automobilka Volvo Cars doplnila nabídku středně velkého kombi Volvo V60 o novou verzi Cross Country.
Zdroj: VOlvo

Volvo V60 Cross Country se může pochlubit schopností zdolávat nezpevněné cesty, což je vlastnost, jež definuje vozy s tímto označením již od představení prvního modelu této varianty v roce 1997. Světlá výška nového Volva V60 Cross Country je díky speciálně vyvinutému podvozku a odpružení, které přispívají k terénním schopnostem, až o 75 mm vyšší než u běžného modelu V60. Součástí standardní výbavy jsou pohon všech kol, asistent pro bezpečný sjezd prudkého svahu, elektronické řízení stability, kontrola trakce v zatáčkách a speciální jízdní režim Offroad. V60 Cross Country těží stejně jako další modely řady 60 a 90 z výhod, které přinášejí osvědčené bezpečnostní technologie, infotainment a modulární platforma SPA. Standardní výbava vozu zahrnuje systém City Safety s funkcí automatického brzdění plnou brzdnou silou a s dalšími asistenčními prvky, jejichž úkolem je pomoci řidiči vyhnout se potenciální autohavárii. Systém dokáže rozpoznat chodce, cyklisty a velká zvířata. Dále je zde asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist poslední generace, což jsou systémy podporující řidiče na dobře značených silnicích při řízení, akceleraci a brzdění. Ve standardu je i systém ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systém ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a další. Ke zvýšení bezpečnosti přispěje také na přání dostupný systém varování před křížením cesty jiným vozidlem.

Mezi přednosti nového modelu patří také infotainment systém Sensus Connect, který je plně kompatibilní s rozhraními Apple CarPlay, Android Auto a se sítí 4G a zajišťuje internetové připojení bez ohledu na to, zda se s vozem jezdí po městě, nebo na venkově. Prostřednictvím intuitivního dotykového displeje ve stylu tabletu lze ovládat funkce vozu, navigaci, online služby i zábavní palubní aplikace. 

Nové Volvo V60 Cross Country bude dostupné s benzinovým motorem T5 AWD a v naftové variantě D4 AWD. V další fázi budou následovat mild hybridní a plug-in hybridní varianty.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV