Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo S90 Ambience Concept nabídne synchronizaci vizuálního zážitku, hudebního doprovodu a vůně

Volvo S90 Ambience Concept vychází z vrcholné varianty třímístné manažerské limuzíny Volvo S90 Excellence a soustředí se především na cestující sedící na zadních sedadlech.
Zdroj: Volvo Cars

Cestující si mohou prostřednictvím intuitivní aplikace v chytrém telefonu vybrat jedno z vizuálních témat, které je synchronizované s hudebním doprovodem a s vůní. Po aktivaci vizuální složky jízdního zážitku se strop kabiny promění dle zvoleného motivu například na polární záři, skandinávský les, labutí jezero, souostroví nebo déšť. Každé z témat má za úkol navodit jinou náladu – od příjemné relaxace až po povzbuzení. Dále je zde téma noci vhodné pro odpočinek nebo motiv svobody, jehož úkolem je nabudit vás a dobít novou energií.

Vše je sladěno s hudbou 

Synchronizovaný hudební doprovod se ozývá z reproduktorů prémiového audiosystému Bowers & Wilkins, jehož součástí jsou malé výškové reproduktory integrované v opěrkách hlavy a přispívající k intenzivnějšímu poslechu. Každé z témat je navíc propojeno s jednou ze čtyř vůní vytvořených na míru výrobcem parfémů Byredo. Vůně se uvolňuje ze zásobníku ve středové konzole.

Přestože je nyní Volvo S90 Ambience představeno jako koncept, ambicí automobilky Volvo Cars je zavést ho pro sériově vyráběné modely S90 Excellence jako rozšíření jejich výbavové nabídky, což se vztahuje především na Čínu, kde ostatně bude vůz představen na autosalonu v Pekingu. V roce 2017 automobilka Volvo vůbec poprvé prodala v Číně více než 100 000 vozidel, což významně přispělo k tomu, že společnost již čtvrtý rok po sobě dosáhla rekordních prodejů. Čína představuje největší samostatný trh společnosti Volvo Cars a také největší odbytiště limuzíny S90.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV