Reklama
Archiv - Zprávy

Volvo na výstavě Techno Classica předvede vůz P1800 S

Automobilka Volvo Cars bude na výstavě klasických automobilů Techno Classica v německém Essenu reprezentovat svou značku Volvem P1800 S Sira Rogera Moora.
Zdroj: VOlvo

Vůz Rogera Moora byl vyroben ve švédské továrně Torslanda automobilky Volvo v listopadu roku 1966. Zmíněné Volvo P1800 S v bílém odstínu Polar White je vybaveno koly Minilite v původním provedení se „zkosenými“ paprsky, mlhovými světly Hella a dřevěným volantem Volvo. Uvnitř vozu se zachovalo několik prvků z natáčení seriálu „The Saint“. Mezi ty patří teploměr na palubní desce a samostatný větrák kabiny využívaný k osvěžení herců během natáčení ve studiu. Podle dokumentů je prvním registrovaným majitelem slavného vozu P1800 S Roger Moore. Londýnské registrační značky s číslem NUV 648E byly vydány 20. ledna 1967. O dva týdny později podepsal Moore registrační dokumenty, které byly od té doby součástí vozu. 

Na výstavě Techno Classica bude Mooreův vůz zaparkován po boku dalšího Volva P1800. Jedná se o dokonale zachovalý vůz z roku 1967 patřící Håkanovi Samuelssonovi, prezidentovi a generálnímu řediteli automobilky Volvo Cars. Samuelssonův klasický model je lakován v neobvyklém světle zeleném odstínu, přičemž jde o jeden z nejhezčích vozů P1800, které se v Evropě vyskytují. 

„The Saint s Rogerem Moorem byl v šedesátých letech mým oblíbeným seriálem a od té doby jsem toužil mít své vlastní P1800,“ svěřil se Samuelsson. „Jedná se o vůbec největší legendu v historii automobilky Volvo a také o skvělý příklad skandinávského designu.“ 

V seriálu „The Saint“ se vůz objevil s proslulou registrační značkou „ST 1“, přičemž debutoval v epizodě „A Double in Diamonds“ (Kárová dvojka) natočené v únoru 1967. Od té chvíle se stal charakteristickým dopravním prostředkem Simona Templara až do skončení seriálu v roce 1969. Moore poté prodal vůz herci Martinovi Bensonovi, který hrál Mr. Solo v bondovce „Goldfinger“ z roku 1964. Pak se u něj vystřídalo několik majitelů, až byl nakonec po roce 2000 pečlivě zrenovován a vrácen téměř do původního stavu. 

„Automobilka Volvo Cars před několika lety tento vůz koupila a nyní ho můžeme s radostí předvést na výstavě Techno Classica. Je to unikátní vůz s pozoruhodnou historií,” uvedl Per-Åke Fröberg, ředitel oddělení Volvo Cars Heritage. 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV