Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen zahájil předsériovou fázi vývoje nové generace modelové řady Golf

Volkswagen se společně se svými dodavateli intenzivně připravuje na zahájení výroby nadcházející generace modelové řady Golf.
Zdroj: Volkswagen

Ralf Brandstätter, člen představenstva, zodpovědný za nákup, a Karlheinz Hell, vedoucí modelové řady, zdůraznili na akci „Golf 8 Supplier Summit“ ve Volkswagen Areně význam nové generace pro značku a výrobní závod Wolfsburg.

Výrobní závod Wolfsburg v současnosti vyrábí více než 2 000 vozidel modelové řady Golf denně. Wolfsburg zůstane hlavním městem oblíbeného kompaktního vozu i v budoucnosti. Za 75 týdnů začne z montážní linky největšího závodu na výrobu automobilů v Evropě sjíždět osmá generace bestselleru v kompaktním segmentu. Golf se prodává ve 108 zemích a od roku 1974 přesvědčil více než 34 milionů zákazníků. Celkové investice značky do nadcházející generace dosáhnou výše 1,8 miliardy eur.

Brandstätter před 180 vrcholovými manažery 120 nejdůležitějších dodavatelů prohlásil: „Uvedení nadcházející generace modelu Golf na trh má společně s modelovou řadou I.D. pro naši značku nejvyšší strategický význam.“ Po výběru dodavatelů byla nyní zahájena další fáze společné práce s dodavateli na zajištění stabilního náběhu výroby připravovaného modelu Golf. „Nacházíme se v rozhodující druhé polovině projektu,“ říká Brandstätter.

Volkswagen v rámci programu „Value Sourcing“ intenzivně začleňuje své partnery z dodavatelského průmyslu do procesu vývoje produktu již v jeho rané fázi. Dodavatelé v soutěžích konceptů během příslušného projektu vývoje vozidla přicházejí se svými vlastními nápady pro technická řešení.

Pro Volkswagen a dodavatele je podle Brandstättera pozitivní, že 80 procent všech dodavatelů pro modelovou řadu Golf 8 již smluvně spolupracuje při výrobě aktuální generace modelu Golf.

„Budoucí Golf povede značku Volkswagen do éry zcela síťově propojených automobilů s rozšířenými funkcemi pro autonomní jízdu. Bude mít ještě širší a rozmanitější softwarové vybavení než dosud. Bude vždy online a díky svému digitálnímu panelu přístrojů a asistenčním systémům se stane měřítkem v oblastech konektivity a bezpečnosti,“ dodává Karlheinz Hell.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV