Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen Užitkové vozy má centrum pro měření emisí

Volkswagen Užitkové vozy má nové centrum pro měření emisí ve výrobním závodě v Hannoveru. Zařízení s plochou 1 000 metrů čtverečních, jehož výstavba trvala pouhých deset měsíců, má dvě zkušební stanoviště, na nichž budou vozidla testována v souladu s metodikou WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure).
Zdroj: Volkswagen

Nové zkušební centrum bylo vybudováno kvůli novým legislativním požadavkům. Do nového zařízení v areálu hannoverského výrobního závodu bylo investováno šest milionů eur. Typové schválení každého vyráběného vozidla totiž nyní vyžaduje hodnoty emisí a spotřeby paliva, zjištěné v souladu s novou standardizovanou metodikou měření WLTP, platnou v celé Evropě. Sériově vyráběná vozidla musejí být navíc průběžně kontrolována v souladu s novou metodikou. Volkswagen investoval do nového zařízení šest milionů eur.

Zásadní součástí nové budovy je kromě válcových zkušebních stanic také centrální pracoviště, které dohlíží na průběh všech testů a fází zkušebních cyklů. Ve speciální čisté místnosti se měří hmotnost emisí pevných částic testovaného vozidla na precizní váze (s přesností na tisícinu gramu), která je izolována od vibrací. Váha stojí na železobetonovém podstavci o hmotnosti 500 kg a žulové desce o tloušťce 20 centimetrů se systémem odpružení, aby na ni nemohly být přenášeny žádné otřesy. V místnosti je navíc udržován přetlak tři hektopascaly, který zabraňuje, aby do ní vnikaly cizí částice, jako je prach, z venkovního prostředí. Uvnitř je navíc udržována konstantní předepsaná teplota 22 °C při vlhkosti vzduchu 45 procent. Nová klimatizační soustava udržuje v hlavní hale předepsanou teplotu 23 °C, aby mohlo být měření emisí realizováno za konzistentně identických podmínek.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV