Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen T-Cross se bude vyrábět ve Španělsku

Závod Volkswagen Navarra bude vyrábět model T-Cross, nové kompaktní SUV značky Volkswagen.
Zdroj: Volkswagen

Závod, který od roku 1984 vyrábí model Polo, tak poprvé ve své historii rozšíří výrobu o druhý model. Nový T-Cross sdílí technickou platformu s modelem Volkswagen Polo. Díky výrobě druhého modelu ve španělském závodě vzroste jeho roční výroba – v závislosti na vývoji poptávky – na 350 000 vozů ze současných 244 000 vozů (2017). Zároveň se zvýší počet zaměstnanců o cca 10 procent.

Volkswagen rozšíří s novým modelem T-Cross svou nabídku v segmentu SUV, který je nejrychleji rostoucím segmentem evropského trhu. Podle průzkumů trhu se objem segmentu kompaktních SUV v nadcházejících 10 letech přibližně zdvojnásobí. Koncern Volkswagen investuje v závodě Navarra do roku 2019 přibližně jednu miliardu eur do výroby nového modelu T-Cross a modelu Polo, jehož nová generace byla uvedena na trh na konci minulého roku.

Díky modulární platformě MQB pro vozy s motorem uloženým vpředu napříč nabízí inovativní a prostorný interiér modelu T-Cross maximální variabilitu a zákazníci budou mít k dispozici široký výběr asistenčních systémů, pocházejících z vozidel vyšších tříd. Sériová výbava zahrnuje systém detekce překážek před vozidlem Front Assist a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu LaneAssist.

Nový T-Cross je kompatibilní s velkoměstem a připravený na malá i velká dobrodružství v městské džungli i za jejími hranicemi. Oficiální světová premiéra modelu T-Cross se uskuteční na podzim.

„I am more“

Toto motto lze rozdělit do čtyř oblastí, v nichž T-Cross vyniká: „I ampractical“ znamená více prostoru a variability; „I amcool“ odráží design a maximální individualitu; „I amintuitive“ je výsledkem digitalizace a konektivity; „I amsafe“ potvrzuje postavení jednoho z nejbezpečnějších vozů v segmentu. Nejkompaktnější SUV značky Volkswagen má vnější délku 4 107 mm a výšku 1 558 mm. T-Cross je tak větší než Polo. Zároveň však T-Cross i Polo náležejí do stejného segmentu: A0. Pro pořádek: Golf a T-Roc jsou v segmentu A. T-Cross a Polo jsou o třídu níž. Tedy A0. Tento segment je tak nyní rozdělen mezi dva samostatné druhy vozidel. T-Cross, vybavený koly o průměru až 18 palců, může být poháněn jedním ze čtyř nabízených přeplňovaných motorů. Zážehové motory (TSI) jsou vybaveny filtrem pevných částic a dodávají se ve třech výkonových stupních: 70 kW/95 k, 85 kW/115 k a 110 kW/150 k. Vznětový motor (TDI) poskytuje nejvyšší výkon 70 kW/95 k.

Tucet nových SUV značky Volkswagen v období let 2016 až 2020

Nový T-Cross je dalším významným krokem v realizaci globální produktové ofenzivy značky Volkswagen v segmentu SUV, která byla zahájena v roce 2016 aktuálním modelem Tiguan. V roce 2017 následovaly až sedmimístný TiguanAllspace a kompaktní T-Roc. Volkswagen souběžně uvedl v roce 2017 na trh v segmentu SUV také pro USA vyvinutý model Atlas a jeho čínskou verzi Teramont – v obou případech se jedná o sedmimístné vozy.

Rok 2018 byl zahájen dalšími novinkami v segmentu SUV. Volkswagen of America představil v New Yorku dvě studie na základě modelu Atlas: Cross Sport (pětimístný vůz blízký sériové výrobě) a Tanoak (pick-up). Ve stejném měsíci oslavil v Číně světovou premiéru nový Volkswagen Touareg – vlajková loď značky. U příležitosti debutu modelu Touareg představil Volkswagen v Pekingu navíc dvě budoucí SUV pro Čínu: PowerfulFamily SUV (studie univerzálního automobilu, koncipovaného pro rodiny) a AdvancedMidsize SUV (varianta studie Atlas Cross Sport).

V roce 2020 bude na trh uveden model I.D. CROZZ, první zcela elektricky poháněné SUV značky Volkswagen. S produktovou řadou sahající od modelu T-Cross až po I.D. CROZZ bude mít Volkswagen jednu z nejširších nabídek modelů SUV, která bude pokrývat téměř všechny segmenty.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV