Reklama
Archiv - Zprávy

Volkswagen spustil program odborného vzdělávání pro výrobu vozidel řady I.D.

Volkswagen urychluje přípravy na svou velkou elektrickou ofenzivu a od června spouští rozsáhlý program pro rozvíjení kompetencí v oblasti elektrické mobility.
Zdroj: Volkswagen

V rámci projektu „Future Electronic Engineer Program“ (FEEP) absolvuje 100 mladých inženýrů a odborníků vzdělávací program pro funkce špičkových specialistů na výrobu. Jako experti na zahájení výroby budou vykonávat činnosti v oblastech plánování, haly pilotní výroby, produktové řady pro elektrickou mobilitu, střediska předsériové výroby a vývoje elektroniky. První absolventi tříletého kvalifikačního kurzu podpoří v Cvikově fázi zahájení výroby modelové řady I.D., nové generace čistě elektricky poháněných vozidel na základě modulární platformy MEB pro automobily s elektrickým pohonem.

Absolventi programu FEEP budou doslova porodními asistenty nových elektromobilů, které budou uvedeny na trh v rámci velké elektrické ofenzivy Volkswagenu. Automobilka musí během tří let zvládnout zahájení výroby celkem 27 elektromobilů čtyř značek ve třech světových regionech. Jen v závodě Cvikov budou sjíždět z montážní linky modely tří koncernových značek.

Účastníci, kteří se do programu hlásí například jako informatici pro automobilový průmysl nebo datoví logistici, již zpravidla absolvovali studium propojené s praxí. Nejprve si osvojí základní vzdělání pro zahájení provozu v pilotní hale značky Volkswagen ve Wolfsburgu a budou pracovat na aktuálních projektech vozidel, jako je první kompaktní I.D. Poté si budou průběžně rozšiřovat vzdělání na seminářích – například v rámci odborného vzdělávání v oboru programátor – a spolupracovat na projektech s rostoucí úrovní požadavků. Na tuto fázi naváže zahraniční pobyt, během něhož budou mladí inženýři spolupracovat na projektech zahájení výroby. Výhodou přitom bude dohled vysoce kvalifikovaných odborníků s rozsáhlými zkušenostmi z praxe.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV